Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Kronika policyjna

Akcja: "Alkohol i Narkotyki"

W dniu 13-14 sierpnia 2012 roku na terenie Rudy Śląskiej, podobnie jak na drogach całego Śląska, policjanci realizować będą czynności kontrolne związane z akcją "Alkohol i Narkotyki".

 

Celem działań jest eliminacja z naszych dróg kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu, bądź środków działających podobnie do alkoholu. Do działań zaangażowani zostaną policjanci rudzkiej drogówki, wspomagani funkcjonariuszami innych pionów policyjnych oraz Straży Granicznej.

 

Kierujący mogą spodziewać się kontroli trzeźwości urządzeniami do tzw. "szybkiego wykrywania alkoholu" w wydychanym powietrzu, lecz również nieco dłuższego badania śliny na zawartość środków odurzających.Jesteśmy przekonani, że wszelkiego typu kampanie reklamowe, profilaktyka wśród osób z którymi spotykamy się przy okazji różnych przedsięwzięć, wyrobią w świadomości ludzi brak akcceptacji i negatywne nastawienie do kierujących poruszających się po naszych drogach na "podwójnym gazie".

 

Nasze działania mają również na celu stworzenie przeświadczenia o nieuchronności odpowiedzialności za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.

(KMP Ruda Śląska)

Komentarze (13)     dodaj komentarz »

 • ja - Do Jaaa II. Jeżdżę komunikacją...

  ja 2012-08-14 16:46

  Do Jaaa II. Jeżdżę komunikacją i to codziennie do pracy i dlatego wiem jak to wygląda. Nieraz miałam wrażenie, że dojdzie do zderzenia. A jeśli chodzi o dotarcie do pracy na czas to wolę trochę później dojechać cała i przynajmniej wiem, że jadę z trzeźwym... Pozdarwiam

 • Jaaa II - To codziennie - ok 15 min. prz...

  Jaaa II 2012-08-15 01:14

  To codziennie - ok 15 min. przed planowanym przyjazdem autobusu dzwoń po patrol policyjny , niech przyjadą - kierowca dmuchnie i będziesz jechała bezpiecznie i spokojnie hahahaha , tylko obawiam się, że jak każdy tak będzie robił to patroli braknie... (ja), to rowerek - taxi - lub auto - wtedy będziesz PEWNA!!! I CIEKAWE CZY TY BĘDZIESZ TAKIM DOBRYM KIEROWCĄ ( bo i trzeźwy - robi błędy na drodze - wcale zaraz nie musi być pijany !!!!

 • Werka - Jaaa rozkład jazdy swoją drogą...

  Werka 2012-08-13 00:58

  Jaaa rozkład jazdy swoją drogą za to im płacą ale wstawiony kierowca to inny problem ,którego Ci nie Zyczę,może zaczniemy i na to reagować:}

 • Werka - A po co te wiadomości? To ma b...

  Werka 2012-08-13 00:47

  A po co te wiadomości? To ma być akcja ?Dla mnie to wygląda tak:dzisiaj nie okradaj tego banku ,bo MY go pilnujemy:)Mam prawo jazdy ładnych parę lat ale jest śmieszne ,że policja ostrzega ,że będzie kontrolować trzeżwość.Niech napiszą jeszcze gdzie postawią radary:)Pozdrawiam "Drogówkę"

 • koziorozec - zgadzam się z werką

  koziorozec 2012-08-14 10:13

  zgadzam się z werką

  Ocena: -12     |
 • ja - Często za mostem na Chebziu st...

  ja 2012-08-11 12:56

  Często za mostem na Chebziu stoją. Ale kierowców autobusów przepuszczają, ja się pytam dlaczego??? Właśnie takich kierowców powinni sprawdzać (bo często się zdarza, że kierowca busa jest "wczorajszy"). I powinni robić to bez zapowiadania wczesniej.

 • Jaaaa II - Kobieto wrzuć na luz , bo chyb...

  Jaaaa II 2012-08-12 10:54

  Kobieto wrzuć na luz , bo chyba sama nie wierz co piszesz ? Pewnie nie jeździsz komunikacją miejską!!! Ludzie śpieszą się do pracy i innych miejsc,także na przesiadkę na inną linię, a taka kontrola to czas niekorzystny dla pasażerów , a po drugie kierowca autobusu czy tramwaju musi jeździć planowo - obowiązuje go rozkład jazdy, taka kontrola trzeźwości to ok 5-10 minut w plecy , bo uprawnienia też chyba musi pokazać itp. I dla Twojej informacji w pracy przed podjęciem służby - jest dmuchanie, co prawda nie wszędzie w każdej zajezdni - ALE JEST!!! PS. Jeśli będziesz miała kiedykolwiek wątpliwości co do trzeźwości prowadzącego autobusu lub tramwaju- zawsze możesz ten fakt zgłosić telefonicznie pod bezpłatnym nr. 112 -z tel. komórkowego, na pewno policja podjedzie na najbliższą pętlę i zweryfikuje!!! Pozdrawiam - mimo wszystko ;)

 • Sławek - Takie wstępne badanie trzeźwoś...

  Sławek 2012-08-12 20:00

  Takie wstępne badanie trzeźwości trwa 5 sekund z czego 3 sekundy przedstawienie się funkcjonariusza. Dopiero po wykryciu alkoholu kierowca jest ściągany na bok i tam przeprowadza się dokładne badanie. Także, nie wiem kto powinien wrzucić na luz. Kierowców autobusów powinno się szczególnie badać bo to co wyprawiają na drodze niektórzy wygląda właśnie jakby jeździli pod wpływem.

  Ocena: -30     |
 • Jaaaa II - Ty jesteś chyba chory i to zdr...

  Jaaaa II 2012-08-13 23:16

  Ty jesteś chyba chory i to zdrowo Sławek ? Jak takie badanie trwa 5 sekund,nawet jak kierowca autobusu jest trzeźwy - to jesteś w wielkim błędzie!!! Nie będę dalej się wypowiadała na ten temat , bo nie chcę Cie obrazić !!!Gdyby trwało to 5 sekund , to byłabym za, żeby sprawdzać każdego po kolei jadącego dragą gdzie jest AKCJA TRZEŹWOŚĆ !!! Jesteś śmieszny - tyle w tym temacie !!!

 • anty kronika - Oni wolą pisac o takich rzecza...

  anty kronika 2012-08-11 10:07

  Oni wolą pisac o takich rzeczach, aby ukryć co naprawdę się dzieje w R-Śl. Wczoraj auto zabiło mojego kolęgę na wirku, a w tym tygodniu na nowym bytomiu znaleziono zwłoki mężczyzny zakopane w parku. Brak słów.

 • INSTRUKTOR - LEPIEJ INFORMOWAĆ CHOĆ I TAK K...

  INSTRUKTOR 2012-08-11 09:14

  LEPIEJ INFORMOWAĆ CHOĆ I TAK KILKU ZAWSZE SIĘ ZNAJDZIE POMIMO ZAPOWIEDZI-NA GŁUPOTĘ LUDZKĄ NIKT JESZCZE NIE ZNALAZŁ ANTIDOTUM!!!!!

 • Ola - to po co o tym pisać? lepiej ż...

  Ola 2012-08-10 18:59

  to po co o tym pisać? lepiej żeby kierowcy nie byli poinformowani na ten temat, bo akurat wtedy sobie nie wyjadą samochodem, by nie zostać złapanym... paranoja!

 • jo - To się nazywa prewencja czyli ...

  jo 2012-08-11 16:11

  To się nazywa prewencja czyli zapobieganie.Tak samo jest ze znakami informującymi o fotoradarach przecież ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10357
Twój schowek