Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Ciekawe artykuły

Co chcą zbudować mieszkańcy Bykowiny?

Od 27 września mieszkańcy Rudy Ślaskiej mogą zadecydować o tym, które z 27 propozycji oddanych w ramach budżetu obywatelskiego zostaną wykonane. Wcześniejsza lista była dużo dłuższa. Wiele propozycji zostało z niej usuniętych, gdyż pokrywały się one z planami władz. Jeszcze inne dotyczyły terenów, które nie należą do miasta. Była też grupa która przekraczała możliwości budżetu. Dzisiaj sprawdziliśmy propozycje Bykowiny.

 


Na liście propozycji mieszkańców Bykowiny pozostały dwie pozycje. Pierwsza z nich, to wspominany już teren dawnego Basenu w Starej Bykowinie. Przez lata była tutaj piwiarnia, później dobudowano plac zabaw, który ostatnimi siłami broni się przed otaczającą go dziką zielenią. Mieszkańcy chcą tutaj Park Aktywności – boiska do siatkówki, stoliki szachowe i ławeczki. Mieszkańcom zależy także na likwidacji obiektu po dawnej piwiarni.

 


Stary Basen w Bykowinie

 

 

Druga propozycja jest bardzo podobna. Różnica dotyczy terenu. Bliźniaczy Park Rozrywki chcą mieć także mieszkańcy Nowej Bykowiny. Chcieliby oni podobny park zlokalizowany między ulicami Gwarecką a Górnośląską. Siłownia pod chmurką, plac zabaw dla najmłodszych, deptak łączący ulice Gwarecka oraz Górnośląską, stoliki do ping-ponga, ławeczki, to propozycje wchodzące w obręb tej inwestycji.
Nie udało nam się ustalić konkretnego miejsca, które zostało wybrane przez mieszkańców.

 

 

Warto przypomnieć, że w tym głosowaniu nie jest ważne z jakiej pochodzimy dzielnicy. Każdy z mieszkańców może głosować na jeden dowolny obiekt, bez względu na jego ulokowanie. Głosowanie kończy się 14 października.(WIĘCEJ INFORMACJI)

 

W najbliższym czasie odwiedzimy resztę miejsc znajdujących się na liście budżetu obywatelskiego.

(Redakcja)

Komentarze (20)     dodaj komentarz »

 • BB - A co dla dzielnicy ORZEGÓW ???...

  BB 2013-10-07 13:48

  A co dla dzielnicy ORZEGÓW ???Brak propozycjiZalać tą dzielnicę g....malbo zróbcie tu u nas wysypisko śmieciludzi niepotrzebnych już nam przesiedlacie !!!

 • frida - e aniela pasowało by cie nacha...

  frida 2013-10-07 08:21

  e aniela pasowało by cie nachasioku

 • rudzianin - GŁOS NA PROJEKT NUMER 21 - PAR...

  rudzianin 2013-10-07 07:44

  GŁOS NA PROJEKT NUMER 21 - PARK AKTYWNOŚCI - NOWA BYKOWINA. NAJLEPSZY PROJEKT W OKOLICY NIE MA LEPSZEGO.

 • on czyli kto - Oczywiście wygra projekt Bykow...

  on czyli kto 2013-10-07 02:20

  Oczywiście wygra projekt Bykowina - Zgrzebnioka ponieważ nikt się nie liczy ze "starą Bykowina", gdzie moim zdaniem jest pilniejsza potrzba.Potrzeba likwidacji "lasku". Dwa rozwoju tego obszaru. Spłaszczenia starego nasypu i zrobienia przyjemnego profilu dla jednego i drugiego osiedla. Pod warunkiem uregulowania spraw z wlascicielami terenu.Pozdrawiam.

 • on czyli kto - To może stara Bykowina niech "...

  on czyli kto 2013-10-07 02:09

  To może stara Bykowina niech "umrze"...

 • hen - Jest planowane odwodnienie teg...

  hen 2013-10-06 23:02

  Jest planowane odwodnienie tego terenu , więc jest to dobre miejsce na park rekreacji rodzinnej. Ale trzeba głosować na ten projekt, bo inaczej gonie będzie.

 • rudzianin - Jak nie wiesz to zalewa tylko ...

  rudzianin 2013-10-06 11:37

  Jak nie wiesz to zalewa tylko parking przy ulicy Zgrzebnioka a nie cały ten teren. Teren poniżej szkoły Podstawowej można powiedzieć jest terenem suchym natomiast teren poniżej Zgrzebnioka jest tylko w części zalewanej ponieważ większość skupia się na parkingach przy tej ulicy.

 • kudłaty - niedziwota niewiedzom okoszach...

  kudłaty 2013-10-05 22:51

  niedziwota niewiedzom okoszach,jak nie wiedzieli,doczego chodnik zaliczyc,przeto na szpakówpsy nanim kupy majstrujom,osiedle bykowina.itoparami.

 • agniecha - przy Ul.Gołębi i Robotniczej t...

  agniecha 2013-10-05 22:23

  przy Ul.Gołębi i Robotniczej też przydaloby sie odnowić i zabezpieczyc plac zabaw, ponieważ znajduje sie blisko drogi, którą w godzinach szczytu nazywano przelotową a nie osiedlowa i jest ogromne niebezpieczeństwo, że dziecko zostanie potrącone przez samochód...2 jak na moje oko ten plac zabaw nie przestrzega żadnych norm kotki i pieski załatwiają swoje potrzeby a małolaci pozostawiają na nim roztrzaskane butelki po piwie, pety i inne badziewia!

 • aa - i tak dresiarze wszystko znisz...

  aa 2013-10-05 21:14

  i tak dresiarze wszystko zniszczą.

 • Basia - Oj, tak. Nauczyć się kultury w...

  Basia 2013-10-05 14:08

  Oj, tak. Nauczyć się kultury wychodzenia z psem to dla Bykowińskich właścicieli zwierzaków nie lada problem... świadczyły o tym swojego czasu poniszczone kosze na psie odchody, które były umieszczone właśnie na plantach przy kościele. Być może to wina bezmyślnych wandali, ale nawet w momencie świetności tych koszy nikt z nich nie korzystał. Szczytem marzeń było, jak ktoś w ogóle wiedział, do czego służą...

 • Basia - Nowy plac zabaw przydałby się ...

  Basia 2013-10-05 13:50

  Nowy plac zabaw przydałby się na ulicy Katowickiej 146 ale taki najlepiej zamykany bo od lat nic nie zmienia z dwa lata temu dwie ławki tylko zrobione były nie ma gdzie iść z dziećmi żeby było bezpiecznie

 • tyjok - a co w parku pamięci w kochłow...

  tyjok 2013-10-05 13:48

  a co w parku pamięci w kochłowicach zabrakło miejsca na pochowek zadnego cmentarza na bykowinie nie budowac

 • observer - Zgadzam się z przedmówcami że ...

  observer 2013-10-05 09:09

  Zgadzam się z przedmówcami że nasze osiedle jest [...]nią dla piesków. Niestety nie pieski są temu winne, ale właściciele, którzy ze swoimi czworonogami podchodzą pod inne bloki (nie swoje) żeby załatwiły swoje potrzeby. Ale zmiana mentalności, świadomości, oraz nabycie tzw. kultury osobistej rodzi się w wielkich bólach i zazwyczaj napotyka u przeciętnych Polaków na opór...

 • galareta - racja całe osiedle od psów [.....

  galareta 2013-10-05 00:19

  racja całe osiedle od psów [...]ne,fuj paniczewendrowne.

 • Michał - z racji tego że Zgrzebnioka je...

  Michał 2013-10-04 22:21

  z racji tego że Zgrzebnioka jest co parę lat nieźle zalewana to ulokowanie w tym miejscu wyżej wspomnianych atrakcji moim zdaniem mija sie z celem - jak ktoś nie wie o czym mowa to wystarczyw wpisać w google - powódź na bykowinie i fotki powiedzą wszystko

 • MONIKA - MOŻE ZROBIĆ TAM KORT TENISOWY ...

  MONIKA 2013-10-04 22:18

  MOŻE ZROBIĆ TAM KORT TENISOWY :) BOISKO DO SIATKÓWKI :)I PLAC ZABAW DLA DZIECI ,ALE KONIECZNIE OGRODZIĆ PRZED PIESKAMI:)

 • babcia aniela - please!tylko nie cmentarz.

  babcia aniela 2013-10-04 22:04

  please!tylko nie cmentarz.

 • nestor - własnie co ze cmentarzem,pewni...

  nestor 2013-10-04 21:54

  własnie co ze cmentarzem,pewnie by bar postawic co.

 • beata - ...a kiedy budowa cmentarza?

  beata 2013-10-04 17:12

  ...a kiedy budowa cmentarza?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Jak oceniasz bezpieczeństwo swojego dziecka podczas wakacyjnych wyjazdów (kolonie, obozy)?
 • Mam sporo zastrzeżeń co do organizowanych wyjazdów
 • Jestem całkowicie spokojny/a o swoje dziecko
 • Mam pewne obawy
 • Boje się o swoje dziecko, gdy spędza wakacje poza domem
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10617
Twój schowek