Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

MIESZKANIA SOCJALNE

Dzisiaj powracamy do tematu mieszkań socjalnych.

Lista oczekujących w Rudzie Śląskiej jest bardzo długa – to 1400 osób. W tej sytuacji postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego w 10 mieszkaniach na ulicy Szczęść Boże do tej pory nikt nie zamieszkał.

Przypomnijmy, że osiem parterowych budynków w których znajduje się 48 mieszkań socjalnych otwarto przy ulicy Szczęść Boże w kwietniu tego roku. Te mieszkania nie zlikwidowały długiej kolejki oczekujących na taki lokal. Mimo tego znalazły się rodziny, które nie chcą mieszkać na Szczęść Boże. Dziesięć pustych mieszkań to
prawdopodobnie wynik braku zapisów w umowie terminu ostatecznej przeprowadzki. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkania od trzech miesięcy stoją puste, a kolejka 1400 osób oczekujących nie zmniejsza się. Mieszkańcy Szczęść Boże są zdziwieni tą sytuacją. Osoby, które mają rzeczywiście problemy lokalowe nie przebierają w mieszkaniach a korzystają z propozycji władz miasta. Mieszkanie socjalne jest ostatecznością i wiele osób docenia to, że otrzymało lokal na Szczęść Boże. Jak mówią lokatorzy na tym osiedlu mieszka się dobrze. Niech zatem z takiej możliwości skorzystają kolejne rodziny. Póki co pozostali z listy oczekujących muszą uzbroić się w cierpliwość bo kolejki nie da się przeskoczyć.

(www.ruda-sl.pl)

Komentarze (7)     dodaj komentarz »

 • mała - nigdy

  mała 2010-11-07 19:59

  Na ul.Szczęść Boże zostały wybudowane mieszkania socjalne.Teraz buduje się tam bloki komunalne.Musza przyznać,że bloki bardzo ładne ale okolica fatalna.Daleko do sklepu,wszędzie stare familoki,jednym słowem dzielnica Ruda-zapomiana przez Boga.Nie chciałam bym tam mieszkac.Dziwie się,ponieważ jak już tam bydowali socjalne to mogi bydować wiecej socjalnych..Jeżdzi tam jedne autobus.Jednym słowem masakre!!!

  Ocena: -11     |
 • Halembianka - mieszkania socjalne

  Halembianka 2007-08-12 15:11

  To,co się dzieje w naszym mieście,jeżeli chodzi o przydzial mieszkań to paranoja...TBS-y (Towarzystwo Budownictwa Spolecznego) są zasiedlane przez znajomych ,znajomych..Spróbujcie dostać się na listę..lista jest już zrobiona zanim domy są wybudowane.W kolejce na mieszkanie do remontu czelamy już 10 lat.Jak narazie proponowano nam mieszkania otwierane poprzez kopnięcie drzwi,bez podłóg i prawie bez okien.Wszystko rozumiem ale to już przesada.Nie twierdzę wcale,że mam dostać od miasta nowoczesne ,ieszkanie ale chołotą też nie jestem,żeby w ogóle "coś" takiego oferować.Jak to się stało,że niektorzy po 5 latach czekania na mieszkanie(znam osobiscie) ,dostali je nie w starym familoku ,a w miarę ładnym bloku i dzielnicy?Jak znam życie to nikt rozsądnie nie odpowie mi na to pytanie.Co do tematu mieszkań socjalnych...ze względu na otoczenie niebardzo chciałabym tam mieszkać...To prawda,że porządnym ludziom oferuje się ruiny ,(jako mieszkania)i jest lista rzeczy do remontu .Ludzi, często lekceważąco podchodzącym do płacenia czynszu i w ogóle do życia ,zaprasza się na "gotowe".

 • ZAWIEDZIONA - mieszkania socjalne

  ZAWIEDZIONA 2007-08-03 20:24

  ZNAM RODZINY KTÓRYM MOPS POMAGA ALE NIE WNIKA W SZCZEGÓŁY NA CO TA POMOC IDZIE I ZNAM OSOBISCIE LUDZI KTÓRZY DOSTALI MIESZKANIE SOCJALNE ALE BYŁO ICH STAC NA ZAPŁACENIE CZYNSZU A TERAZ SMIEJĄ SIE Z INNYCH ŻE DOSŁOWNIE CYTUJĘ BO WY NIE UMICIE NIC ZAŁATWIC A MIESZKANIE SOCJALNE WYNAJMUJĄ ALBO STOI PUSTEBO WŁASCICIEL MIESZKANIA SOCJALNEGO MIESZKA U KONKUBINY

 • rudzianka - mieszkania socjalne

  rudzianka 2007-07-23 21:52

  Porażka!!!!!!!!Dawać ludziom nowe mieszkania w nagrodę za to,że nie płacą czynszu i jeszcze się prosić żeby łaskawie w nich zamieszkali SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiem co pisze,znam osobiście jedną z takich osób.

  Ocena: -12     |
 • Aga - Szkoda słów

  Aga 2007-07-23 15:33

  Naprawdę szkoda słów. I chyba rzeczywiście ma rację ten kto napisał,żeby ich wykreślić, tylko co dalej z nimi... Ja wiem, że są osoby które naprawdę potrzebują tych socjalnych mieszkań, ale kiedy widzę rodziny, które nie płacą czynszów bo wolą kupić butelke wina, albo np. kupić komputer (bo i takie znam) to coś mnie trafia. Czy pracownicy socjalni nie maja możliwości "prześwietlania" ich dokładniej niz do tej pory. Ja płacę podatki ciężko pracując i z 20 lat na mieszkanie z miasta będe czekać, a oni dostana wyremontowane, czyściutkie, wyposażone...

 • RUDZIANKA - mieszkania socjalne

  RUDZIANKA 2007-07-20 23:40

  Serdecznie zapraszam nie tylko osoby które rozdzielają mieszkania socjalne ,ale również MOPS do obejrzenia mieszkań na ul. Kałusa w Rudzie śl.10 jest to miejsce wołające o pomstę do nieba! Zgromadzono tam tzw. ,,element,, .Istny smród i bałagan.Gdzie MOPS jak można nie reagować na to co ta się dzieje?Czy pracownik socjalny idzie i pisze tylko wywiad?Wchodząc na ul. Kałusa człowiek myśli że cofął się w czasie o 100lat pijaństwo od rana ,a smród sam wypycha na300 metrow. mamy przecież2007 rok. Miasto na zewnątrz pięknieje , a tyły TRAGEDIA.

 • blondyna - mieszkania socjalne

  blondyna 2007-07-19 15:52

  jestem zdania to osoby które odmówią skreślić z listy...

  Ocena: -15     |

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10359
Twój schowek