Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

Ostre walki w Rudzie Śląskiej

Tak gorącego wieczoru w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu nikt się nie spodziewał. Pierwszy raz w Polsce na taką skalę i z takim rozmachem odbyły się w niej amatorskie zawody w  MMA, czyli w mieszanych sztukach walki (Mixed Martial Arts). Prawie 300 osób dopingowało zawodników 4 drużyn.
 
 
Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny – Giżycko Kempo Tai Jutsu Tora – Tygrys, Fight Club Orzesze "Niepokonani", MMA Bytom Team i Ruda Śląska RKSiSK Bushido.
 
 
Walki rozgrywano w różnych kategorii wagowych, od 73 do 96 kilogramów.
 
Zwycięzcy
W kategorii wagowej 73 kg wygrał Arkadiusz Stanisławski z MMA Bytom Team.  
Wc kategorii 80 kg zwycięzcą został Damian Seweryn z Ruda Śląska RKSiSW Bushido.
W wadze 87 kilogramów niepokonanym okazał się Arkadiusz Żaba również z MMA Bytom Team. 
W kategorii wagowej 96 kg zwyciężył Marcin Żaba. 
 
MMA Bytom Team wygrał klasyfikację drużynową i odebrał zasłużony puchar za pierwsze miejsce. 
 
MMA to połączenie wszystkich sztuk walki, zarówno ze stójki, jak i z parteru – wyjaśnia Arkadiusz Chmielewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W walkach tego typu stający przeciwko sobie zawodnicy reprezentują odmienne style, czyli np. bokser walczy z zapaśnikiem. Dzięki takim połączeniom sport ten jest wyjątkowo widowiskowy i pasjonujący.
 
- Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrej zabawy – mówił Zygmunt Grzybek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, gospodarza imprezy. – Było prawie 300 kibiców, którzy gromko dopingowali swoich ulubieńców. Walki były ekscytujące, emocjonujące i mam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na mistrzostwach w Rudzie Śląskiej – dodał.
 
 
Słowa dyrektora ośrodka potwierdziła Katarzyna: - Super impreza, nie tylko dla facetów. Było dużo dziewczyn, które interesują się różnymi sztukami walk – dodała.

 

Rudzka hala stała się po raz kolejny miejscem wyjątkowego spektaklu sportowego. – Dla nas, jako organizatorów, oprócz sportowych sukcesów, ważne jest to, że zarówno rudzianie, jak i kibice z innych miast, którzy nas dzisiaj odwiedzili, pokazali kulturę sportową i życzliwy doping – podkreślała na koniec imprezy Aleksandra Poloczek, kierownik działu imprez rudzkiego MOSiR-u. – Miło jest patrzeć, jak ci niezwykli wojownicy po skończonej rundzie podają sobie ręce i rozstają się w zgodzie. Miło również, gdy kibice potrafią uszanować każdego zawodnika, również z przeciwnej drużyny - dodaje. 

 

Fot. RudSoft Robert Ruda 

 

 

(Redakcja / UM Ruda Śląska)

Komentarze (3)     dodaj komentarz »

 • widz - Super gala. Organizacja i pozi...

  widz 2012-10-08 14:04

  Super gala. Organizacja i poziom sportowy na wysokim poziomie. Chłopaki z Kempo Bushido z Rudy Śląskiej zrobili kawał dobrej roboty.Szacun i czekam na następna galę!

 • zokiii81 - Byłem, widziałem....bardzo faj...

  zokiii81 2012-10-08 01:49

  Byłem, widziałem....bardzo fajna impreza

 • Rudzianinn - Super Gala , wszystkim sie Imp...

  Rudzianinn 2012-10-09 11:04

  Super Gala , wszystkim sie Impreza podobała , mamy nadzieje że nastepne gale będą coraz Lepsze i bardziej Widowiskowe , Trzymamy kciuki za zawodników i wszystkich organizatorów takich imprez sportowych . TAK TRZYMAĆ !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Jak oceniasz bezpieczeństwo swojego dziecka podczas wakacyjnych wyjazdów (kolonie, obozy)?
 • Mam sporo zastrzeżeń co do organizowanych wyjazdów
 • Jestem całkowicie spokojny/a o swoje dziecko
 • Mam pewne obawy
 • Boje się o swoje dziecko, gdy spędza wakacje poza domem
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10616
Twój schowek