Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

ROD "Sielanka" ma już 80 lat!

Rodzinny Ogród Działkowy „Sielanka” miał w miniony weekend dużo powodów do świętowania. Coroczne obchody „Dnia Działkowca” zbiegły się z 80-leciem ogrodów „Sielanka”.
 
 
23 września działkowcy w Bykowinie rozpoczęli świętowanie od przemarszu spod pawilonu ROD do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysty charakter podkreślała orkiestra górnicza KWK „Halemba-Wirek” pod dyrekcją kapelmistrza Mieczysława Mazura oraz poczty sztandarowe. Po zakończeniu uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Andrzej Chorzępa, działkowcy wrócili do świetlicy ROD „Sielanka”, gdzie dalej świętowali.  Jubileusz 80-lecia nie mógłby się odbyć bez przybliżenia rysu historycznego, którego dokonał prezes Adam Ligocki. Prezes omówił także obecną sytuacje panująca w ogrodach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11.07.2012 r. Następnie wspólnie z kierownikiem Delegatury Rejonowej w Rudzie Śląskiej Józefem Nawojem przyznano odznaczenia Polskiego Związku Działkowców dla najbardziej zasłużonych działkowców.
 
 
Działkowcom życzymy kolejnych powodów do świętowania!

(Basia Jendrzejczyk)

Komentarze (7)     dodaj komentarz »

 • Aga - proszę o pomoc może ktoś mi na...

  Aga 2013-10-27 22:04

  proszę o pomoc może ktoś mi napisać aktualny email do ROD Sielanka. Znalazłam jeden w necie ale wiadomość do mnie wróciła z podpisem że dany adres nie istnieje, z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

 • Uczeń - Co za wieś, przemarsz do kości...

  Uczeń 2012-09-29 10:10

  Co za wieś, przemarsz do kościoła xD. Polska dla Zachodu może być skansenem średniowiecza ;D.

 • burak - A czym ta Bykowina jest-jako u...

  burak 2012-10-08 11:23

  A czym ta Bykowina jest-jako uczeń poznaj historię dzielnicy ,i dopiero się matole wypowiadaj

 • Uczeń - Dzielnicą MIASTA, nie wsią ani...

  Uczeń 2012-10-09 19:45

  Dzielnicą MIASTA, nie wsią ani żadnym skansenem średniowiecza :).

 • yoyo - Tak trzymać Rodzinne Ogrody Dz...

  yoyo 2012-09-28 16:27

  Tak trzymać Rodzinne Ogrody Działkowe były, są i będą czy to się jaśnie panującym palantom z PO PISU podoba czy nie. Miejsca do budowy domów ,czy nie daj Bóg kolejnych hipermarketów jest dość w każdym mieście.Tylko współżycie z przyrodą pozwoli nam przetrwać na tym łez padole i nie pozwólmy zapomnieć o ogrodach ,jak śpiewa Kofta w swoim pięknym liryku

 • Uczeń - Ale nie koniecznie te ogórdki ...

  Uczeń 2012-09-29 10:12

  Ale nie koniecznie te ogórdki muszą być w samym środku miasta, co nie?

 • snjper - hey Uczeń śmigej do ksiązek, b...

  snjper 2012-09-30 11:30

  hey Uczeń śmigej do ksiązek, bo jak na razie jeżeś za smarkaty na tekie tematy. W[...]ie żeż boł, [...]o ześ widzioł a mądrujesz jak mało kto.Przeżyj swoje a po tym pyskuj cieliku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy korzystasz z basenów odkrytych w swoim mieście?
 • Nie, nigdy nie chodzę na takie baseny
 • Od czasu do czasu
 • Tak, bardzo często
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10618
Twój schowek