Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Ciekawe artykuły

Szpital w Goduli - kończą się przetargi

Jeszcze tylko tydzień pozostał do zakończenia przetargu na remont w jednym z budynków Szpitala w Goduli. Chodzi o budynek „E”. Remont ma obejmować prace ogólnobudowlane jednej kondygnacji oraz łączących się z nią klatek schodowych. Tutaj przeniesiona zostanie większość poradni funkcjonujących przy szpitalu. Obecnie, szukając odpowiedniej poradni trzeba było pokonywać labirynt szpitalnych korytarzy. Po remoncie sytuacja ma ulec zmianie.

 

Nie jest jeszcze znana konkretna data rozpoczęcia prac. Wspomniany wcześniej przetarg kończy się 15.10.2013. Jeżeli wszystko się powiedzie, remontu możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Ustaliliśmy, iż pojawił się już chętny wykonawca.

 

To jednak nie koniec planów modernizacyjnych. Wspominaliśmy już o tym, iż władze miasta planują remont oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Ponadto ogłoszono przetarg na remont dachu między budynkami A i F. W tym przypadku także pojawiła się chętna firma. W chwili obecnej zbierana jest dodatkowa, uzupełniająca dokumentacja. Decyzja w sprawie tego przetargu także pojawi się w okolicach przyszłego tygodnia.

 

Na planach się nie kończy. W szpitalu trwają prace remontowe w myjni inkubatorów na oddziale neonatologicznym. W dalszej perspektywie przygotowane zostanie pomieszczenie dla Banku Mleka Kobiecego. 

 

Największa cześć prac przeprowadzona zostanie dzięki wsparciu miasta, które przeznaczyło na ten cel milion złotych. 

(Redakcja)

Komentarze (11)     dodaj komentarz »

 • serceboli - Miasto wykłada nasze podatnikó...

  serceboli 2013-11-03 00:03

  Miasto wykłada nasze podatników pieniądze na remonty szpitala na Goduli gdzie potem my jako pacjenci nie mamy zapewnionej niejednokrotnie należnej opieki . na oddziale chirurgii sa zatrudnione osoby zwane pielęgniarkami bez powołania do tego zawodu ,bez serca i bez skrupułów .Brak podstawowych zasad kultury osobistej .Na etat pielęgniarki powinna byc weryfikacja i zbierana opinia pacjentów .Wtedy jedna z drugą by sobie przypomniały co nalezy do ich obowiązków przy ciężko chorych pacjentach.Wystarczy wejśc na oddział i popatrzeć jak 4 pielęgniarki dzień w dzień siedzą na tyłkach i broń Boże o coś prosić .

 • anulka - Ciekawe czy bedziesz taki mądr...

  anulka 2013-10-11 09:38

  Ciekawe czy bedziesz taki mądry jak twoja życiowa partnerka bedzie zmuszona tam leżeć oczekując waszego potomka.nie daj Boże w zimie bo strasznie wieje z tych starych spruchniałych okien.oddzialy ginekolog patologii ciąży i polozniczy przyjmują pacjetki z całego Śląska i aż wstyd że tak wygląda ten oddział

 • Matka polka - Ale żadna kobieta z rudy śląsk...

  Matka polka 2013-11-03 09:14

  Ale żadna kobieta z rudy śląskiej nie ma obowiązku leżeć na patologii ciąży akurat tam. Wrecz dziwie się kobietą, które będąc w ciąży chcą rodzić na goduli. Dla mnie ten szpital to umieralnia!!

 • anulka - Ciekawe czy bedziesz taki mądr...

  anulka 2013-10-11 09:35

  Ciekawe czy bedziesz taki mądry jak twoja życiowa partnerka bedzie zmuszona tam leżeć oczekując waszego potomka.nie daj Boże w zimie bo strasznie wieje z tych starych spruchniałych okien.oddzialy ginekolog patologii ciąży i polozniczy przyjmują pacjetki z całego Śląska i aż wstyd że tak wygląda ten oddział

 • Kamil - W końcu jak sama nazwa wskazuj...

  Kamil 2013-10-09 21:56

  W końcu jak sama nazwa wskazuje jest to patologia ;)

 • edzio - ooo tak. swieto racja

  edzio 2013-10-09 11:26

  ooo tak. swieto racja

 • Sylwia - Pani Ordynator OKULISTYKI - PA...

  Sylwia 2013-10-08 21:50

  Pani Ordynator OKULISTYKI - PACJENT Z NFZ CZUJE SIE JAK SMIEĆ !!!!!!!

 • jana - gorszego niż ortopedia to nie ...

  jana 2013-10-08 17:53

  gorszego niż ortopedia to nie ma

 • tyjok - a łozka na oddziale chirurgi u...

  tyjok 2013-10-08 17:37

  a łozka na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej pamiętają okres wczesnego Gierka ....masakra

 • madlen - Tez jestem zdania, że oddział ...

  madlen 2013-10-08 17:22

  Tez jestem zdania, że oddział patoligii ciąży powinien być wyremontowany bo aż woła o pomste do nieba. Normalnie wstyd, pochwalic można jedynie siosrty z personelu naprawdę bo Pan kierownik oddziału istna porażka.

 • anulka - Wyremontujcie wkoncu patologie...

  anulka 2013-10-08 15:32

  Wyremontujcie wkoncu patologie ciąży bo to najgorszy oddział w tym szpitalu.miasto powinno w pierszej kolejnosci zainwestować w ten oddział

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy korzystasz z basenów odkrytych w swoim mieście?
 • Nie, nigdy nie chodzę na takie baseny
 • Od czasu do czasu
 • Tak, bardzo często
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10617
Twój schowek