Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Sport »  Pozostałe wiadomości

Rudzianie na stok!

 • Dodano 2013-01-31
 • Źródło: UM Ruda Śląska / MOSiR Ruda Śląska
 • + dodaj komentarz

AKTUALIZACJA

 

Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim odwołane z powodu niesprzyjających warunków na stoku.

 

W trosce o bezpieczeństwo zawodników po wczesniejszych konsultacjach z obsługą techniczną Stożka podjęliśmy decyzję o przesunięciu zawodów na 3 marca 2013r.

 

Informujemy jednocześnie, że podana data może ulec zmianie w zależności od warunków na stoku.
Osoby, które wpłaciły wpisowe mogą je zostawić na poczet nowego terminu zawodów bądź odebrać w kasie MOSiR na ul. Hallera 14a (za okazaniem paragonu).

 

Za powstałe niedogodności przepraszamy i zapraszamy na stok w marcu!

_____________________________________________________________________

Już 2 lutego na stoku Wisła - Stożek odbędą się XVI Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim.

 

Jak co roku organizatorzy zapewniają mnóstwo dobrej zabawy.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć i spędzić wspaniały, zimowy dzień wśród znajomych, w górskiej scenerii – zachęca Aleksandra Poloczek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Zapisy przyjmowane będą do 31 stycznia.

 

XVI Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Narciarstwie Alpejskim rozegrane zostaną w wielu kategoriach, w których najlepszym zawodnikom przyznany zostanie tytuł Mistrza i Mistrzyni Rudy Śląskiej.

 

Rudzkie mistrzostwa są już tradycją na Stożku. Spotykamy się po raz szesnasty. To dzień w górach, który sprzyja kontaktom sportowym i przyjacielskim – podkreśla Aleksandra Poloczek. Rywalizujemy, ale też jest czas na wspólny posiłek, grillowanie i rozmowy. Około 200 zawodników zazwyczaj bierze udział w slalomie gigancie, im towarzyszą w imprezie również kibice – dodaje.

 

Zapisy przyjmowane będą do 31 stycznia do godziny 12:00 w budynku MOSiR-u przy ul. Hallera 14a. Istnieje możliwość zapisów i dokonania opłaty drogą elektroniczną. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu, można przesyłać e-mailem na adres narciarstwo.mosir@gmail.com. Regulamin zawodów dostępny tutaj.

 

Koszt uczestnictwa:

 • 30 zł - przejazd autokarem
 • 20 zł - transport własny

 

Opłatę należy uiścić przelewem na numer konta MOSiR: ING Bank Śląski 02 1050 1331 1000 0010 0113 9227. W tytule przelewu należy wpisać "Mistrzostwa w narciarstwie".

(UM Ruda Śląska / MOSiR Ruda Śląska)

Komentarze (14)     dodaj komentarz »

 • ski-fan - Nie jestem z Istebnej;) Ale za...

  ski-fan 2013-02-05 09:16

  Nie jestem z Istebnej;) Ale za to kilka razy brałam udział w zawodach na Stożku i widziałam jak w czasie tylko jednego zjazdu zwożono kontuzjowanych. Oczywiście przygotowanie do jazdy na nartach - to podstawa, ale organizatorzy nie sprawdzają przecież formy fizycznej zawodników, ich przygotowania. Może powinno to wejść do tradycji zawodów - wspólna rozgrzewka przed zawodami - PANI OLU - APEL do Pani - kto ma mikrofon ten rządzi!!!

 • instruktor - Jak najbardziej dołączam się d...

  instruktor 2013-02-06 09:37

  Jak najbardziej dołączam się do apelu o rozgrzewkę. pozdrawiam instruktor

 • Witek Pruski ON Stożek Wisła - Warunki śniegowe na Stożku był...

  Witek Pruski ON Stożek Wisła 2013-02-02 16:49

  Warunki śniegowe na Stożku były i są ciągle dobre. Nikt z MOSiRu nie konsultował z nami co się dzieje na trasach (informacja o konsultacji z nami jest nieprawdziwa!!!) Zostaliśmy poinformowani w środę wieczorem o odwołaniu imprezy z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń na zawody. Zapraszamy mieszkańcow Rudy Śląskiej na narty !!!!

 • Sport fan - Warunki są dobre na Stożku co ...

  Sport fan 2013-02-02 12:19

  Warunki są dobre na Stożku co widać na kamerze i w komunikatach www.stozek.narty.pl.@ Ski-fan kontuzje nie zależą od stoku, Mam pytanie Ski-fanie ? Czy może przypadkiem nie jesteś z Istebnej?Pozdrawiam

 • instruktor - Potwierdzam ap ropo tych kontu...

  instruktor 2013-02-04 10:09

  Potwierdzam ap ropo tych kontuzji. Stok ma małe znaczenie. To ludzie nie przygotowani do zimowej zabawy a do tego nie chcą się rozgrzać przed jazdą. Naciskają na narty ile fabryka dała i potem jest tragedia. 90 % wypadków spowodowanych na stoku jest właśnie tym. Pozdrawiam Insruktor

 • szperacz internetowy - Panie Tadeuszu D. pisze się a'...

  szperacz internetowy 2013-02-04 19:47

  Panie Tadeuszu D. pisze się a'propos - wszędzie Pan robi ten sam błąd:)

 • Kierowca Tira:) - Stok ma małe znaczenie? I skąd...

  Kierowca Tira:) 2013-02-04 13:50

  Stok ma małe znaczenie? I skąd te dane o 90 procentach bo chciałbym o tym więcej poczytać:) Stok ma ogromne znaczenie szczególnie jeśli nie ma alternatywy dla początkujących narciarzy - odsyłam do pkt 2 DEKALOGU NARCIARZA FIS - na pewno czytałeś w końcu jesteś instruktorem:) Przy całej sympatii do Stożka nie zapewnia on warunków do bezpiecznej jazdy dla każdego miłośnika białego szaleństwa...Co do samej imprezy to jeżdzę od 9 lat i uważam, że jeśli ma to poprawić bezpieczeństwo to jestem na tak!:)

 • Aleksandra Poloczek - Szanowni Państwo z powodu niek...

  Aleksandra Poloczek 2013-02-01 21:42

  Szanowni Państwo z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zawody narciarskie zostały przełożone na 3 marca do Istebnej. Wszystkie informacje na stronie www.mosir.rsl.pl. Za zmiany przepraszamy i serdecznie zapraszamy w marcu.

 • DiN - Z 10 lat temu wygrałam te zawo...

  DiN 2013-02-01 09:14

  Z 10 lat temu wygrałam te zawody :-)))

 • ski-fan - W MOSiRze są wolne wakaty? Bo ...

  ski-fan 2013-01-25 16:26

  W MOSiRze są wolne wakaty? Bo Rudzkie Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim nie są zrywem społecznym, tylko imprezą miejską, współfinansowaną z pieniędzy publicznych, a więc pieniędzy podattników... Spychologia stosowana... zróbcie to za nas, bo my jesteśmy tylko pracownikami i tyle imprez w mieście organizujemy, że takie mistrzostwa załatwiamy rytunowo. Również pozdrawiam ludzi ciężkiej pracy:)

 • ski-fan - Ilu jest mieszkańców Rudy Śląs...

  ski-fan 2013-01-25 09:09

  Ilu jest mieszkańców Rudy Śląskiej jeżdżących na nartach??? 120??? ( tylu jest mniej więcej wydanych numerków startowych ? - w tym obowiązkowo niektórzy - bo przecież wypada się pokazać na miejskiej imprezie ) - rzeczywiście organizator powinien być z siebie "dumny" - a jaki oszczędny - ale bez wchodzenia w szczegóły finansowe. Bawcie się dobrze, a w relacji dopiszcie ilu w tym roku startujących odniosło kontuzje.

 • organizator - Ski-fanie zapraszamy do współo...

  organizator 2013-01-25 11:35

  Ski-fanie zapraszamy do współorganizacji tej imprezy. Na pewno masz swoje pomysły i możesz je wykorzystać, jeśli zależy Ci oczywiście:) Zadzwoń i przyłącz sie do nas - 32 34 23 350 - pozdrawiamy:)

 • organizator - Ski - fanie, chce nam się, chc...

  organizator 2013-01-24 20:34

  Ski - fanie, chce nam się, chce nawet bardzo i to robimy, bo lubimy te pracę. Rozeznaliśmy wszystkie możliwości przeprowadzenia zawodów narciarskich poczawszy od Pilska, poprzez Istebną po Szczyrk i stoki Wisły. Zawsze spotykamy się z tą samą przeszkodą - ceną za wynajem stoku i obsługą zawodów przez fotokomórki. I nie będę tu operować sumami, bo nie miejsce. Powiem jednak dla przybliżenia sprawy, że koszt wynajmu Stożka na cały dzień jest 4-krotnie niższy od innych miejsc (mowa o tysiącach). Analizowaliśmy te zawody z różnych stron i zawsze w końcu dochodzimy do wniosku, że nie tylko miejsce jest tradycją, ale i to, że Narciarze biorący udział w zawodach otrzymują nagrody. Od lat nie widzimy na twarzach Uczestników grymasu niezadowolenia, ale uśmiechy. Nie sprawia to orgaznizatorowi rożnicy gdzie przeprowadzi zawody. Stożek jest w dużej mierze w tym dniu taki "RUDZKI", jest oddalony od centrum, jest oddzielony lasem, jesteśmy tam wśród swoich. W tym roku przeprowadzimy rozeznanie wśród uczestników gdzie chcieliby kolejne zawody w narciarstwie rozgrywać. To, myślę, jest dobre rozwiązanie. Pracujemy dla ludzi i dla ich zadowolenia. Pozdrawiam serdecznie.

 • ski-fan - Kolejny raz Stożek - zgodnie z...

  ski-fan 2013-01-24 13:39

  Kolejny raz Stożek - zgodnie z "tradycją", a więc twardy, oblodzony stok, upadki i kontuzje - rzeczywiście super!!! Zimowa przygoda kończy się na 2 zjazdach w ramach konkursu ( o ile w pierwszym zjeździe nie wylecisz z trasy ), bo komfort szusowania po stokach Stożka jest niebywale niski. Kolejny raz organizatorom imprezy nie chce się rozeznać ofert innych ośrodków, organizujących zawody???? Czyżby inne ośrodki nie spełniały wymogów organizatorów??? Ale z pewnością spełniłyby wymogi uczestników: bliskość parkingu, dobrze przygotowany stok zarówno dla narciarzy zaawansowanych, jak i średnio zaawansowanych czy też początkujących, oprawa imprezy ( muzyczna itp. )????Jakie jest uzasadnienie - tej rudzkiej tradycji??? Myślę, że nie tylko ja się nad tym zastanawiam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na RudaSlaska.com.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego rudaslaska.com.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

10366
Twój schowek