Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

18-letni Dawid uległ poważnemu wypadkowi

 • Dodano: 2017-12-22 10:45

Nastolatek z Rudy Śląskiej, Dawid Małagocki, w wakacje spadł z niezabezpieczonego balkonu. Ma złamany kręgosłup oraz rozerwany rdzeń kręgowy. Potrzebuje naszej pomocy!

Dawid Małagocki to uczeń klasy maturalnej w ZSO nr 1 im. A. Mickiewicza w Rudzie. W wakacje stało się coś, co całkowicie zmieniło jego życie. Będąc u kolegi, niedługo przed rozpoczęciem roku szkolnego, uległ wypadkowi. Spadł z drugiego piętra z niezabezpieczonego balkonu, w wyniku czego porusza się na wózku. Niedawno wrócił do domu po długim i trudnym pobycie w szpitalu. Teraz przed chłopakiem ciężka i bardzo droga rehabilitacja, na którą potrzebuje środków.

Rodzina nie jest w stanie sama poradzić sobie z kosztami. Dla przykładu jedna godzina ćwiczeń to koszt rzędu 70 złotych. Oprócz tego dojazdy, wózek i nowy sprzęt rehabilitacyjny. 

Za organizację pomocy wzięli się koledzy i koleżanki ze szkoły. W dniu 19 stycznia uczniowie ZSO nr 1 organizują w MCK koncert charytatywny dla Dawida. Każdy może na niego przyjść i wspomóc młodego chłopaka w walce o normalność. Oprócz tego można wesprzeć fundację Avalon, której uczeń jest podopiecznym.

Cześć, jestem Dawid!
14 sierpnia 2017 roku uległem wypadkowi. Spadłem z niezabezpieczonego balkonu z drugiego piętra. Skutkiem wypadku jest złamany kręgosłup oraz rozerwanie rdzenia kręgowego. Jak dotychczas poruszam się na wózku inwalidzkim. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc na dalszą rehabilitację. Wspomóż mnie w codziennych zmaganiach - pisze 18-latek.


W staraniach Dawida można go wesprzeć, przekazując 1% podatku lub darowiznę w postaci wpłaty do Fundacji Avalon z dopiskiem Małagocki, 8104.

Komentarze (37)    dodaj komentarz »

 • 123

  OSOBY niepełnosprawne powinny mieć darmową rehabilitację ZA DARMO i to każdy a nie liczyć na zbiórką jedni są obrotni i wszędzie się załapią , drugi nie otrzyma żadnej pomocy .

 • 321

  Darmowa rehabilitacja ZA DARMO i odliczana od dochodów :-) popieram

 • donosiciel

  Ciekawe czy właściciele domu czują się winni tragedii, bo wnuczek organizator imprezy "mercolem" się porusza i frajera zgrywa.

 • Dobra dusza

  Jeżeli sprawca znieważa inną osobę za pomocą środków masowego przekazu (§ 2), podlega jednej z wymienionych kar albo karze pozbawienia wolności do 1 roku. W razie skazania za zniewagę za pomocą środków masowego przekazu sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego (§ 4).

 • Ruski Kokos

  Ruski Kokos

 • detektyw

  z moich obliczen wynika ze sprawcą tego zamachu jest niejaki bartosz

 • Jason Pawulo

  Sprawa miała nie ujrzeć światła dziennego detektywie Watsonie

 • Malina

  Te wiśnia gdzie ty tam byłaś bo cie nie pamiętam ?

 • Wiśnia

  Siedziałam koło ciebie

 • Jason Pawulo

  Tylko Bóg wie jak było

 • ja

  znam sytuację i rodzinkę ,żal chłopaka ,winny własciciel ,ponieważ żaden ,,normalny ,, człowiek nie organizuje imprezy dla młodzieży ,wiedząc,że ma zepsuty balkon (balustradę,która była atrapą),to jest coś nie do pomyślenia,ten człowiek powinien zostać dożywotnio obciążony rentą dla tego chłopaka,bo zniszczył mu życie,myślę,jednak ze los jest sprawiedliwy ,chociaż nie rychliwy i rodzina i tak wystąpi na drogę sądową i gość poniesie konsekwencje swojej głupoty.A Dawida wiele ludzi dobrej woli wesprze.

 • Ika7

  Bardzo współczuje chłopakowi ból cierpienie przez ludzką głupotę jak balkon balustrada była nie dobrze zabezpieczona to wina właściciela powinien właściciel na oknie z mieszkania zawiesić informację że balustrada balkonu jest .nie do opierania bzdura okno to nie powinno się otwierać jak do domu przyszli goscie fajna imprezka ciekawe czy będzie odszkodowanie zal mi tego chłopaka bo każdemu może się przydarzyć

 • Obecna

  Serio ludzie czytać nie potraficie. Kilka razy pisano co się stało a wy nadal zdajecie głupie pytania. Nie chcesz nie pomagaj ale i się głupio nie udzielaj. Ile razy można pisać co się stało jak to się stało dlaczego to się stało. Niektórzy mają problem z czytaniem z zrozumieniem :)

 • Wiśnia

  Byłam tam w czasie wypadku - impreza odbywała się przy niezabezpieczonym "balkonie" na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego, gdzie zamiast balustrady przymocowanej do muru był wsadzony w styropian z ocieplenia kawałek starego płotu. Chłopak o tym nie wiedział, oparł się i nieszczęście się przydarzyło. Ewidentna wina właściciela domu, na "balustradzie" nie było nawet kartki z ostrzeżeniem. Dawid nie wypił wtedy ani grama alkoholu, tym bardziej nic nie "brał". Początkowo miał nie iść na tą imprezę... Lepiej byście ludzie pomogli bo teraz rodzina wpakuje się w masakryczne koszty m.in. rehabilitacji...

 • ja

  Barierka była nieprzymocowana i chłopak poleciał razem z barierką. Nieszczęśliwy wypadek. Ciekawe czy właściciele balkonu dorzucili jakąs kase na leczenie.

 • Gal anonim

  Normalnie wyszedł się przewietrzyć, oparł się o barierkę i spadł z barierka, bo była do wymiany a gospodarz nie poinformował go o tym przez to ,że przybył tam ostatni i umknęło to jego uwadze, a cała reszta była poinformowana. Więc darujcie sobie zbędne komentarze, jak nie znacie sprawy!!!

 • KR

  Znam historie tego zdarzenia. Nie warto pisać jak się nie wie.

 • kkk

  ja pier....ole !!! Chłopak został kaleką nieważne czy ze swojej głupoty czy przez nieszczęśliwy wypadek zaraz w komentarzach przeczytamy że to wina 500+. Ludzie nie chcecie pomóc to nie ubliżajcie , na pewno będzie czytać te wasze komentarze i przyjemnie mu nie będzie . Szkoda Dawida i tyle

 • Koleżanka Dawida

  A pomyśleliście może że balkon był uszkodzony? Typowe u ludzi jak już mają komuś pomóc to zawsze widzą problem, skoro nie chcesz wspomóc to głupio nie komentuj bo jakby nie było to sami nie wiecie jak się wszystko dokładnie wydarzyło

 • mieszkaniec

  ale ja normalny czlowiek moze spasc z balkonu ? jeszcze niezabezpieczonego to co niy myslol czy co ?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.