RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

260 uczniów zatańczyło poloneza na rynku

 • Dodano: 2016-01-28 14:30, aktualizacja: 2016-03-06 19:58

Uczniowie klas maturalnych dziś równo o godzinie 12:00 zatańczyli na Placu Jana Pawła II poloneza. 

To już druga tego typu akcja rudzkich maturzystów. W ubiegłym roku także wykonali na rynku taniec, jednak w nieco mniejszym składzie.

Spotkanie to powoli staje się tradycją. Dziś jest was tutaj 260. W przyszłym roku mam nadzieję, że przyjdziecie w jeszcze większym gronie. Ja w imieniu swoim i prezydent miasta życzę Wam pomyślnego zdania matury, a teraz z przyjemnością przyjmę zaproszenie do wspólnego wykonania poloneza - mówił wiceprezydent Michał Pierończyk, który uczestniczył w wydarzeniu.

Na spotkanie uczniów klas maturalnych przyjechały szkoły ponadgimnazjalne z Rudy Śląskiej, ale nie tylko. Taniec wykonali także maturzyści z Zespołu Szkół Salezjańskich w Świętochłowicach. Łącznie naliczono aż 260 uczniów.

Dźwięki poloneza i tańcząca młodzież wzruszały gromadzącą się na rynku publiczność złożoną z przechodniów, mieszkańców, nauczycieli. Maturzystom bezsprzecznie kojarzy się on jednak ze zbliżającymi się egzaminem dojrzałości. O przygotowaniach do matury mówili nam uczestnicy dzisiejszej akcji ze świętochłowickiego liceum.

Przyjechały tu dziś wszystkie klasy maturalne z naszej szkoły. To bardzo ciekawe wydarzenie. My jesteśmy z klasy o profilu biologiczno-chemicznym i matematyczno-fizycznym. Będziemy więc pisać maturę z biologii, chemii, matematyki i fizyki w zakresie rozszerzonym - powiedziała nam Ania Nocoń, uczennica.

Po odtańczonym skomplikowanym układzie poloneza, z którym wszyscy poradzili sobie znakomicie, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka wraz z opiekunką Mariolą Mańką-Sgodzaj przygotowali jeszcze jedną niespodziankę - efektowny pokaz walca wiedeńskiego, z którego zdjęcia także możecie zobaczyć w naszej fotogalerii.

260 uczniów zatańczyło poloneza na rynku

Komentarze (10)    dodaj »

 • fafik

  PO CO ???

 • Rudy

  For fun?

 • eReS

  A ciekawe ilu uczniów Poloneza wypiło? :-)

 • Jokerxd

  Ale [...]inada

 • Uczennica

  Jedyny plus tego zbiorowiska to taki, że ominęły nas lekcje z przedmiotów maturalnych :)

 • erich

  chopcy z chopcami tańcujom, coż sie to porobiyło...

 • nl

  Najwazniejsze ze nie bylo lekcji.

 • xxx

  Były :) wyjście na to wydarzenie było przerywnikiem w lekcjach ;)

 • hanslik

  Czyli tanczyli na duzej przerwie? Zadna lekcja nie przepadla. To ok.

 • nowobytomianin

  normalnie kultórka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.