Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Awaria CEPiK. Dzisiaj nie zarejestrujesz pojazdu w Wydziale Komunikacji

 • Dodano: 2020-01-22 13:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:38

Awarii uległy jedne z najważniejszych systemów informatyczne państwa takie jak CEPiK i System Rejestrów Państwowych. Jak zapewnia Centralny Ośrodek Informatyki - trwa usuwanie awarii.


AKTUALIZACJA: Awaria została usunięta, system CEPIK działa sprawnie. Dziś (czwartek) Urząd Miasta czynny jest w godz. 10:00 - 18:00.


Awaria oznacza przede wszystkim problemy z rejestracją pojazdów. Powiatowe wydziały komunikacji praktycznie nie mają dostępu do systemu CEPiK.

Występują nieprawidłowości w działaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów, uniemożliwiając rejestrację pojazdów w Wydziale Komunikacji. Awaria ma zasięg ogólnopolski. Trwają zintensyfikowane prace mające na celu jak najszybsze naprawienie problemu - czytamy na stronie rudzkiego magistratu.

Trudno będzie także wystąpić o nowy dowód osobisty, zarejestrować narodziny dziecka czy zgon osoby bliskiej.Jak podaje RMF FM Centralny Ośrodek Informatyki zapewnia, że zaangażował wszystkie dostępne siły, by jak najszybciej przywrócić działanie CEPiK i SRP.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Grazyna

  Stanie pół dnia w urzędach w tym kraju to norma... A głupie p*zdy "urzędniczki" bez komputera mają dwie lewe rece i zapewne pół dnia w pracy przesiedziały z [...]ami na krześle i bezradnie patrzyły w sufit bo nie miały co robic, a kasa leciala... Nikogo nie obchodziło że ludzie będą musieli brać kolejny dzien urlopu żeby załatwić jedna głupia sprawę bo ciagle mają tam jakiś problem.... ŻENADA

 • Xyz

  Przyjdź jutro napiszę Ci kartkę "zarejestrowane", myślę że z takim dokumentem możesz już jeździć samochodem, a i jeszcze pieczątkę gminy przybiję.

 • Urzędnik

  Droga Pani to że system zawodzi to nie jest wina urzędników, poza pracą na komputerze jest też praca papierkowa w urzędach, więc nikt kasy za darmo nie bierze. Poza tym debili nie zatrudniają, trzeba mieć wykształcenie i doświadczenie zawodowe...więc te pi... wcale głupie nie są!!! Zanim się kogoś obrazi proszę się zastanowić x razy. Też jesteśmy ludźmi i sprawy urzędowe załatwiamy. Cyfryzacja jest m.in też po to, żeby ułatwić życie „inteligentnym” interesantom aby mogli sprawę załatwić przez internet. Niestety inteligencja czasem ich samych przerasta i muszą skorzystać z pomocy głupiego urzędnika.

 • Luna

  To już jest obraza człowieka. Powinno się wyciągnąć konsekwencje Z takiego wpisu

 • Zła

  To nie był "ich" problem tylko ogólny problem, wiadomo że dla Grażyny najlepiej by było, jakby załatwiła sprawę od ręki i bez kolejki, niestety nie te czasy. Każda z 30 osób, które nie załatwiły sprawy ma prawo czuć złość z tego powodu, jednak obrażanie osób pracujących w tym wydziale nie powinna mieć miejsca. Niestety nasza mentalność jest taka, że jak jest awaria w banku i w Biedronce nie ma możliwości płatności kartą to trzeba się wyżyć na kasjerce, jak nie działa e-wniosek w poradni to oberwie się lekarzowi, jak nie działa CEPIK to urzednik jest na pierwszej linii ognia. Ludzie, dążymy do udoskonaleń, które zawodzą- do kogo pretensje???? do pracowników?!?!

 • Anka

  A ja dziękuję Pani z UM z Wydziału Komunikacji(w czerwonej sukience), za informowanie nas- petentów na bieżąco o sytuacji. Za wprowadzenie "procedury awaryjnej"- kto chciał to skorzystał, reszta czekała z nadzieją, że system zacznie działać. Niestety pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć:( szkoda, że cyfryzacja zawodzi:(

 • Alter_Egon

  Czekam właśnie od 5 godzin. W dodatku stało się to w momencie gdy miałem już wchodzić odczekując swoje w kolejce. Skandaliczne jest to, że nie wdrożono procedur awaryjnych i to pomimo faktu, że nie jest to pierwsza tego typu awaria. Kto mi zwróci za stracony czas, konieczność brania kolejnego dnia urlopu? W dodatku jutro miałem wyjeżdżać na dłużej zagranicę tym autem (próbne numery obecnie). TO SKANDAL!!!!!!

 • Ben

  Zapewne dziś się dowiedziałeś, że jutro masz wyjazd za granicę... tym autem.

 • Janusz

  Ustawodawcy którzy rok temu wprowadzili przepis o braku obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu, nie przewidzieli że system informatyczny może po prostu przestać działać. Czyli policja nie ma teraz możliwości sprawdzenia danych kontrolowanego samochodu.. kierowca, może nawet złodziej może bezkarnie odjechać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.