Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA]: Uwaga kierowcy! Utrudnienia w Nowym Bytomiu spowodowane przemarszem

 • Dodano: 2020-09-25 06:00, aktualizacja: 2020-09-25 12:07

W piątek 25 września w Rudzie Śląskiej obędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy Regionu Śląsko - Dąbrowskiego.


[AKTUALIZACJA]: Nie będzie zapowiadanego na dzisiaj protestu górniczego w Rudzie Śląskiej! Związkowcy uzgodnili porozumienie z przedstawicielami rządu, co do przyszłości polskiego górnictwa. Szczegóły kompromisu rządowo-związkowego mają być znane po godz. 12. 


W związku z organizacją zgromadzenia należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym w godzinach od 15.00 do 20.30 w rejonie ulicy Piotra Niedurnego.

Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia będą czuwać policjanci

W najbliższy piątek 25.09.2020 roku odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy Regionu Śląsko – Dąbrowskiego. Przemarsz jego uczestników będzie przebiegać ulicą Piotra Niedurnego na odcinku od ronda Górników w kierunku Nowego Bytomia plac Jana Pawła II. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na powyższej ulicy od godziny 15.00 do 20.30. Przez większość tego czasu może nastąpić całkowite wyłączenie z ruchu ulicy przez którą przemieszczać się będzie przemarsz. Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia i przemarszu czuwać będą policjanci z prewencji i drogówki.

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • Hardkorowy

  Co przedsiębiorco boli że robotnik sie czegoś więcej domaga?

 • Padre

  Zupełnie nic nie boli w przeciwieństwie do Ciebie hardkorowy. Niestety nie każdy z was potrafi się odnaleźć w wolnorynkowej rzeczywistości.

 • Kachlok

  Wobec wszechobecnych plakatów nawołujących do wsparcia protestu przez przedstawicieli innych branż - czy ktoś jest w stanie podać liczbę górników na zeszłorocznym proteście hutników z Huty Pokój?Albo idąc dalej, ilu górników wsparło hutników z ZUT Zgoda kiedy tam zaczęli wygaszać produkcję?Z góry dzięki za info

 • autor

  Pomaszerują to i zdrowsi będą. Sam robiłem na kopalni, ale świat idzie naprzód. A czy w dobrym kierunku to następne pokolenia ocenią.Tak czy siak, węgiel truje!

 • Andrzej Rosa

  Ci sami co sześć lat temu szli i protestowali w obronie rudzkich kopalń.Ci sami utworzyli PGG i przejedli pieniądze z PGE i PGNiG Termika.Ci sami co zlikwidowali KWK Śląsk i KWK Pokój i utworzyli KWK Ruda.Ci sami co wiosną wycisnęli podwyżkę PGG.Ci sami pójdą w obronie rudzkiego dziś.Kim są "Ci sami" wyborcy PiS.

 • Lis

  Dodałbym, ci sami co w latach 2007-2009, gdy ówczesna KW była mocno na plusie, protestowali by wypłacać im zyski zamiast pozwolić modernizować i inwestować w kopalnie!!

 • Gruba

  RUDZIOLE WSZYSCY NA wISŁA !!!!!!!!!!!!

 • Albert

  Tys je glupi to nie mecz

 • kwiatowe

  Chetnie dolacze do marszu za stopniowym odchodzeniem od wegla na rzecz nowoczesniejszych technologii. Wiec poparcia dla zwiazkowych nierobow mnie nie interesuje.

 • ANTY UE

  Może ktoś w końcu z telewizji zobaczy jak wygląda nawierzchnia głównej ulicy przy Urzędzie Miejskim

 • Edzia

  Nic nie szkodzi oby tylko frekfencja dopisała!!!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.