Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aleksandra Skowronek będzie kandydowała do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej

 • Dodano: 2019-08-20 08:15, aktualizacja: 2019-08-26 11:44

Platforma Obywatelska ogłosiła swoje listy kandydatów do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. W trzydziestym pierwszym okręgu wyborczym na liście kandydatów, pod numerem 12 widnieje przewodnicząca Rady Miasta Ruda Śląska, Aleksandra Skowronek.

Aleksandra Skowronek w latach 1992–2005 pełniła funkcję naczelnika w Wydziale Zdrowia Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Później piastowała stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Podczas sprawowania swojej funkcji doprowadziła do budowy nowej infrastruktury sportowo-oświatowej w Nowym Bytomiu, Bykowinie, Wirku i Orzegowie. Potem objęła stanowisko wiceprezydenta Świętochłowic, gdzie odpowiadała m.in. za służbę zdrowia i politykę społeczną.

W marcu 2014 roku weszła do zarządu województwa śląskiego i jako wicemarszałek województwa była odpowiedzialna za służbę zdrowia, oświatę i fundusze europejskie. Za jej sprawą pojawiła się Śląska Karta Dużej Rodziny. W czerwcu 2017 roku została wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego, którego zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności.

W 2018 była kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rudy Śląskiej. Otrzymała 22% głosów, tym samym przegrywając walkę o II turę. Uzyskała natomiast mandat radnej miasta. Obecnie sprawuje funkcję przewodniczącej Rady Miasta Ruda Ślaska.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • boluś

  następno lokowano w Rudzie gwiazdka, pytejcie Stani fto jom tukej wraziołó?

 • dejsiepokoj

  Skowroncyno a tak wiela miałaś do zrobienia w naszym mieście , kaj to zaś lecisz,

 • siara

  Startujcie , ale proszę Was nie przyznawajcie się ,że jesteście z Rudy Śląskiej

 • Wyborca

  Najlepszy kandydat z punktu widzenia miasta i województwa. Swoim działaniem od lat pokazuje, że ważne są dla niej sprawy naszego miasta i regionu. Fachowiec jakich mało. Żaden hejt tego nie zmieni. Wypada życzyć mieszkańcom by mieli takiego posła w sejmie.

 • dołch Ynymu cześ

  ale sie zaśmiałem teraz....

 • henry

  same gwiazdy cisną do koryta

 • Martinho

  To są właśnie Ci kandydaci partyjni popis-y i inne. Bycie radnym ok ale jeśli można bardziej się nachapać to wtedy wyborcom zostaje tylko poczytać program przedwyborczy i ich "czułe słówka" hehehe

 • Ola

  Nadaje się ino do zamiatania ulic.

 • Rosa Andrzeja

  Napisać można wszystko. Podpisać się imieniem i nazwiskiem to inna jakość. Wtedy krewni, znajomi mogą uznać, że osobie piszącej nie starcza intelektu umiejętności manualnych do zamiatania.

 • olo

  ta pani wcale nie zaczęła pracy w Wydziale Zdrowia , wypada to poprawić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.