Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aleksandra Skowronek powalczy o fotel prezydenta miasta!

 • Dodano: 2018-05-29 19:30, aktualizacja: 2018-05-29 20:41

Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konwencja regionalna Koalicji Obywatelskiej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna do najbliższych wyborów pójdą pod jednym szyldem. Liderzy obydwu partii zaprezentowali kandydatów na wójtów, starostów, burmistrzów i prezydentów miast w województwie śląskim. W Rudzie Śląskiej o fotel prezydenta powalczy Aleksandra Skowronek.

- Dzisiaj oficjalnie ogłoszono moją kandydaturę na prezydenta Rudy Śląskiej. Podjęłam się tego wyzwania, ponieważ uważam, że największym bogactwem Rudy Śląskiej jesteście Wy, rudzianie. Kandydując na stanowisko prezydenta, razem z Wami pragnę stworzyć prężnie rozwijające się miasto, które stanie się istotną częścią regionu. Tak jak Wy, chcę silnej i pięknej Rudy Śląskiej, bo Ruda Śląska to nasza mała ojczyzna. Bądźmy razem! - napisała Aleksandra Skowronek na swoim profilu społecznościowym.

Aleksandra Skowronek swoją karierę rozpoczęła w 1992 roku w Wydziale Zdrowia Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Później piastowała stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Podczas sprawowania swojej funkcji doprowadziła do budowy nowej infrastruktury sportowo-oświatowej w Nowym Bytomiu, Bykowinie, Wirku i Orzegowie. Potem objęła stanowisko wiceprezydenta Świętochłowic, gdzie odpowiadała m.in. za służbę zdrowia i politykę społeczną. W marcu 2014 roku weszła do zarządu województwa śląskiego i jako wicemarszałek województwa była odpowiedzialna za służbę zdrowia, oświatę i fundusze europejskie. Za jej sprawą pojawiła się Śląska Karta Dużej Rodziny. W czerwcu 2017 roku została wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego, którego zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności.

Komentarze (88)    dodaj komentarz »

 • Orzegowianin

  Skąd ta informacja w artykule ,, Podczas sprawowania swojej funkcji doprowadziła do budowy nowej infrastruktury sportowo-oświatowej w Orzegowie " Bo mnie rozwali! .Razem ze Stanią doprowadzili do rozbiórki Domu Kultury, który wystarczyło wyremontować , Następnie utopili w remont basenu kilkaset tysięcy złoty , pieniądze wrzucone w błoto , bo remontu potem już nie dokończono , Z Funduszu Europejskiego Orzegów otrzymał pieniądze na stworzenie w tej dzielnicy Centrum Inicjatyw Społecznych ,Powstało tyle że w Bykowinie.Szkoły podstawowe nie mogły się doprosić stworzenia boisk ze sztuczna nawierzchnią ,Burloch popadał w całkowitą ruinę i już ani pies z kulawą noga tam nie chciał zaglądać.Na tle tej nieudolności i kompletnego braku zainteresowania tą zaniedbaną przez ponad 30 lat dzielnicą dokonania obecnej Pani Prezydent są mega skuteczne wręcz miażdżące w stosunku do swoich poprzedników .Dlatego jeżeli pani Skowronek chce tu od razu coś na początku kampani ściemniać , to od Orzegowa wara , mieliście swoją szansę pomóc tej dzielnicy wypięliście się na nią .Orzegów to pamięta ,Orzegów również docenia to co ekipa p.Grażyny Dziedzic zrobiła dla tej dzielnicy .a to Jedyne kryterium , którym się będziemy kierować przy wyborze nowych władz .

 • Rudzianin

  Tylko kandydat z ugrupowań Społecznych a nie z złodziejskich partii.

 • ślązak

  Ta banda Dziedzic- Mejer musi sie zakończyc, zajechali miasto, odwalają kicz, w zasadzie nic nie robią. Dziedzic nie nadaje sie na prezydenta, to wstyd dla tego miasta, znerwicowany prezydent miasta, widać z jej twarzy, że ma problemy zdrowotne.Mejer na kaszuby rządzić nie na śląsku.

 • ślązak

  Ta banda Dziedzic- Mejer musi sie zakończyc, zajechali miasto, odwalają kicz, w zasadzie nic nie robią. Dziedzic nie nadaje sie na prezydenta, to wstyd dla tego miasta, znerwicowany prezydent miasta, widać z jej twarzy, że ma problemy zdrowotne.Mejer na kaszuby rządzić nie na śląsku.

 • tomg

  wyraz jej oczu nie wzbudza mojego zaufania do tej pani. Też to czujecie????

 • tomg

  Jak słyszę Platforma to mi się rzygać chce. Znowu ta Pani która skacze ze stołka na stołek dzięki układom i kolesiom. Oni już tu byli, nigdy więcej.

 • Świnka

  Powiem tak obojętnie kto byle NIE Dziedzicowa Mejer i ta pani na szpilka Krzysteczko .

 • Mariusz

  Nie damy PO rządzić naszym miastem !

 • Studentka

  Kojarzę Panią Skowronek z Karmanskiego. Nie wygląda jak na tym zdjęciu...

 • Wanda

  Najgorsza kandydatka

 • Obserwator życia

  Pytanie z innej beczki.Dlaczego posłowie cokolwiek kupują w sklepie, obojętnie czy jedzenie w sporzywczym czy kwiatki w ogrodniczym, zawsze biorą na to fakturę? Wszystko sobie odliczają z diety czy na wydatki na biuro poselskie? W ogóle kupują cokolwiek ze swoich prywatnych pieniędzy?

 • Prawnik

  To ona jest widoczna na pierwszym planie wsrod zamachowcow w sejmie ktorzy nielegalnie zorganizowali pucz i chcieli obalic demkratyvznie wybrana wladze. Dla tej Pani to dad wojenny powinien byc a nie mkzliwosc kandydowania.Ludzie to jest kpina z demokracji. Im z PO wolno wiecej ? Ludzi wsadzali za PO bo na rowerze jechali po piwie a ona chiala obalic rzad i kpi sobie z prawa ??

 • konsultant

  Prawnik, ty załatw sobie wizytę u psychola. Bo pieprzysz takie farmazony, że śmiech kanały czyści. Pisiorku, pewnie nie spisz po nocach co? A co najważniejsze, nie przynosiłbyś wstydu prawnikom, gdybyś tylko skończył szkołę podstawową. Ta twoja pisownia głąbie aż piecze.

 • Rudzielec

  Pani SKOWRONEK ,mam nadzieję ,ze ludzie powiedzą Pani STOP ,mamy dość PO w tym mieście ,dajmy szansę młodym i bierzmy przykład z Pana Rafała Wypiór ,młody fajny i pełen zapału człowiek i na takich czekamy .

 • Pe pe

  Rafał Wypior kandyduje na radnego z listy PO.

 • Andrzej Rosa

  Sprawa jest prosta. Tworzysz komitet wyborców Rafała Wypióra zbierasz 3000+1 podpisów prawidłowo, zgłaszasz kandydata do komisji wyborczej i mamy kandydata. Ty i twoja rodzina oraz rudzianie oddajecie na niego głos. Młody fajny i pełen zapału człowiek zostaje Prezydentem.Proste?

 • Bokuu

  Jeszcze dla ciebie będziemy zbierać podpisy? Zapomnij.

 • Dano

  Nie rozumiem dlaczego negatywna ocena obecnej władzy ma mnie skłaniać ku wyborowi osoby, która niejednokrotnie pokazywała gdzie ma to miasto i nas... Niechby tak wyjaśniła w jaki sposób dochodziła do tych stanowisk i jakie więzy pokrewieństwa łącza ją z panią posłanką. Po jej przygodzie z u. marszałkowskim otrzymała znów ciepłą posadkę, ale ta ja mierziła na tyle, ze długo się nie pojawiała w pracy (chorowała). Dajcie spokój, bo to kolejna kandydatura, która będzie tylko czerpała zyski z upadającego sukcesywnie miasta...

 • ratatuja

  i te budownictwo..

 • rudzianka

  Pani dziedzic dużo zrobiła dla Rudy Śląskiej tylko czas coś zrobić z tymi kibicami bo strach dziecko będzie pu[...] i proszę jakiś Basen wybudować bo jest 1 na całą Rundę Śląskom

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.