Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aleksandra Skowronek powalczy o fotel prezydenta miasta!

 • Dodano: 2018-05-29 19:30, aktualizacja: 2018-05-29 20:41

Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konwencja regionalna Koalicji Obywatelskiej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna do najbliższych wyborów pójdą pod jednym szyldem. Liderzy obydwu partii zaprezentowali kandydatów na wójtów, starostów, burmistrzów i prezydentów miast w województwie śląskim. W Rudzie Śląskiej o fotel prezydenta powalczy Aleksandra Skowronek.

- Dzisiaj oficjalnie ogłoszono moją kandydaturę na prezydenta Rudy Śląskiej. Podjęłam się tego wyzwania, ponieważ uważam, że największym bogactwem Rudy Śląskiej jesteście Wy, rudzianie. Kandydując na stanowisko prezydenta, razem z Wami pragnę stworzyć prężnie rozwijające się miasto, które stanie się istotną częścią regionu. Tak jak Wy, chcę silnej i pięknej Rudy Śląskiej, bo Ruda Śląska to nasza mała ojczyzna. Bądźmy razem! - napisała Aleksandra Skowronek na swoim profilu społecznościowym.

Aleksandra Skowronek swoją karierę rozpoczęła w 1992 roku w Wydziale Zdrowia Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Później piastowała stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Podczas sprawowania swojej funkcji doprowadziła do budowy nowej infrastruktury sportowo-oświatowej w Nowym Bytomiu, Bykowinie, Wirku i Orzegowie. Potem objęła stanowisko wiceprezydenta Świętochłowic, gdzie odpowiadała m.in. za służbę zdrowia i politykę społeczną. W marcu 2014 roku weszła do zarządu województwa śląskiego i jako wicemarszałek województwa była odpowiedzialna za służbę zdrowia, oświatę i fundusze europejskie. Za jej sprawą pojawiła się Śląska Karta Dużej Rodziny. W czerwcu 2017 roku została wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego, którego zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (72)    dodaj komentarz »

 • Obserwator życia

  Pytanie z innej beczki.Dlaczego posłowie cokolwiek kupują w sklepie, obojętnie czy jedzenie w sporzywczym czy kwiatki w ogrodniczym, zawsze biorą na to fakturę? Wszystko sobie odliczają z diety czy na wydatki na biuro poselskie? W ogóle kupują cokolwiek ze swoich prywatnych pieniędzy?

 • Prawnik

  To ona jest widoczna na pierwszym planie wsrod zamachowcow w sejmie ktorzy nielegalnie zorganizowali pucz i chcieli obalic demkratyvznie wybrana wladze. Dla tej Pani to dad wojenny powinien byc a nie mkzliwosc kandydowania.Ludzie to jest kpina z demokracji. Im z PO wolno wiecej ? Ludzi wsadzali za PO bo na rowerze jechali po piwie a ona chiala obalic rzad i kpi sobie z prawa ??

 • Rudzielec

  Pani SKOWRONEK ,mam nadzieję ,ze ludzie powiedzą Pani STOP ,mamy dość PO w tym mieście ,dajmy szansę młodym i bierzmy przykład z Pana Rafała Wypiór ,młody fajny i pełen zapału człowiek i na takich czekamy .

 • Andrzej Rosa

  Sprawa jest prosta. Tworzysz komitet wyborców Rafała Wypióra zbierasz 3000+1 podpisów prawidłowo, zgłaszasz kandydata do komisji wyborczej i mamy kandydata. Ty i twoja rodzina oraz rudzianie oddajecie na niego głos. Młody fajny i pełen zapału człowiek zostaje Prezydentem.Proste?

 • Bokuu

  Jeszcze dla ciebie będziemy zbierać podpisy? Zapomnij.

 • Dano

  Nie rozumiem dlaczego negatywna ocena obecnej władzy ma mnie skłaniać ku wyborowi osoby, która niejednokrotnie pokazywała gdzie ma to miasto i nas... Niechby tak wyjaśniła w jaki sposób dochodziła do tych stanowisk i jakie więzy pokrewieństwa łącza ją z panią posłanką. Po jej przygodzie z u. marszałkowskim otrzymała znów ciepłą posadkę, ale ta ja mierziła na tyle, ze długo się nie pojawiała w pracy (chorowała). Dajcie spokój, bo to kolejna kandydatura, która będzie tylko czerpała zyski z upadającego sukcesywnie miasta...

 • ratatuja

  i te budownictwo..

 • rudzianka

  Pani dziedzic dużo zrobiła dla Rudy Śląskiej tylko czas coś zrobić z tymi kibicami bo strach dziecko będzie pu[...] i proszę jakiś Basen wybudować bo jest 1 na całą Rundę Śląskom

 • NieZapomneCi

  Pamietam ze dzieki tej Pani moj prawie stracil wzrok gdy byla naczelnikiem. Prawda musi ujrzec swiatlo dzienne ta kobieta z kasty PO nie ma prawa byc prezydentem.Dziennikarzy prosze o kontakt i naglosnienie tej haiebnej karty tej Pani i jej ciemnej strony ktorej nie pozwole by zakamuflowano.

 • Karmanuel City

  Pani Skowronkowa weź Pani na wstrzymanie z tym retuszem zdjęć bo wiem jak Pani wygląda naprawdę. Wiem że chce się Pani na siłę odmłodzić ale czasu i natury Pani nie zatrzyma ani nie oszuka. A jeśli chodzi o samo kandydowanie to super sprawa. Dostanie Pani tak w[...]sko, że się Pani odechce kandydowania na wieki wieków. Ale nie... od koryta to Was POpaprańców nikt, nawet pługiem nie odciągnie

 • Rudzianka

  Ma pani moj głos pani Aleksandro. To będzie dobra zmiana . w mieście nie powinno się patrzeć na partię tylko na ludzi którzy chcą i potrafią coś zrobić dla miasta a takim kandydatem jest pani Skowronek powodzenia

 • Zenobiusz

  A ta pani co potrafi poza skakanie ze stołka na stołek byle tylko być przy korycie?

 • Izka

  Brawo Pani Olu trzymamy kciuki. Powodzenia, niech Pani pokażę jak powinna wyglądać Ruda Śląska.

 • Likierek

  Dziedzicowej i jej ekipie trzeba podziękować. To co dzieje się w magistracie to telenowela brazylijska. Tak nie zarządza się miastem!!!

 • Liku

  A co sie dzieje?

 • partyk

  Jestem za Skowronek ma mój głos.Czas aby to miasto ożyło.

 • Bana

  A teraz nie żyje?

 • ANA

  NARESZCIE JAKIŚ SENSOWNY KANDYDAT, BO PANI DZIEDZIC EMERYTKA JUŻ NIC NIE ROBI TYLKO ZAJMUJE SIĘ SWOIMI POWIEDZMY TO DELIKATNIE SPRAWAMI OSOBISTYMI. A RUDĄ RZĄDZI KASZUB. DOŚĆ W TYM MIEŚCIE NIECH RZĄDZĄ RUDZIANIE

 • jo....

  to ona chce aby wszystkie sklepy byli otwarte w niedziele także i kobiety by nie miało spokoju dla rodzin i dzieci w weekendy a pani skowronkowa by się siedziała z[...]ą w domu i może by jej wszystko pod pysk dawali,

 • yahu pawul !!

  debilny przepis sfałszowanej 'solidarności' i PiSiorów powinien zniknąć i handel w niedziele powrócić - ale ma to być praca za 200% wynagrodzenia !

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.