Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aleksandra Skowronek zrezygnowała ze startu w wyborach parlamentarnych 2019

 • Dodano: 2019-08-23 12:15, aktualizacja: 2019-08-26 11:38

Wybory parlamentarne 2019 coraz bliżej, powoli rozkręca się także kampania wyborcza. W poniedziałek, 19 sierpnia Koalicja Obywatelska opublikowała listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Jednakże w piątek, 23 sierpnia, okazało się, że wprowadzono kilka zmian personalnych. Z list zniknęło m.in. nazwisko Aleksandry Skowronek. Pojawiły się za to dwie nowe kandydatki reprezentujące Rudę Śląską.

Nazwisko przewodniczącej Rady Miasta Ruda Śląska VIII kadencji nie zostało wymienione podczas oficjalnej prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej z okręgu 31, która miała miejsce w piątek, 23 sierpnia, na katowickim Rynku. O przyczynę zapytaliśmy Aleksandrę Skowronek.

- Złożyłam rezygnację z  ważnych powodów osobistych – wyjaśniła Aleksandra Skowronek.

Radna i przewodnicząca Rady Miasta to doświadczony samorządowiec. Piastowała wiele ważnych funkcji urzędniczych. Była m.in. wiceprezydentem Rudy Śląskiej, ale i wiceprezydentem Świętochłowic. W marcu 2014 roku weszła do zarządu województwa śląskiego i jako wicemarszałek województwa była odpowiedzialna za służbę zdrowia, oświatę i fundusze europejskie. Za jej sprawą pojawiła się Śląska Karta Dużej Rodziny. W czerwcu 2017 roku została wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego, którego zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Borys Budka zaprezentował aktualną listę kandydatów do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Powiedział, że w gronie startujących pojawiły się dwie rudzianki. To Patrycja Pelka oraz Marta Glamp. Obie łączy to, że zajmują się organizowaniem "Kina dla kobiet" w nowobytomskim kinie Patria.

- Patrycja Pelka znana jest w środowisku jako aktywistka, działaczka społeczna. Myślę, że wsparcie samorządu Rudy Śląskiej jest bardzo ważne w tych wyborach – podkreślił Borys Budka podczas piątkowej prezentacji kandydatów KO.

Dodał też, że zajmująca 23. miejsce Marta Glamp jest reprezentantką wskazaną przez samorząd Rudy Śląskiej.

Rudzianki nie będą kandydować

Po publikacji naszego artykułu okazało się, że wspomniane przedstawicielki Rudy Śląskiej nie będą ubiegać się o miejsce w sejmowej ławie. Zaznaczyły, że doszło do nieporozumienia.

Zobacz także

Komentarze (17)    dodaj komentarz »

 • Max

  po= pis .Bez kręgosłupa moralnego i honoru. Żyjący od 30 lat na garnuszku podatnika całkowicie wyrwani od rzeczywistości.

 • boluś

  TAKA STRATA!a tak niewiele brakowało ?że mieli by my ją z głowy' co do Rosy i zaufania to ftoś tu pocisko fleki' tatuś Witia ?

 • Grażka

  Bardzo dobrze. Czas skończyć z polityką. Jedyny raz popieram wybór tej pani. Tyle afer nie rozwiązanych wystarczy.

 • Henry

  Niezłe zamieszanie, z listy KO miały startować trzy rudzianki, a z tekstu wynika, że nie wystartuje żadna. O co tu chodzi?

 • wyborca

  Listy KO kiepskie, nie ma na kogo głosować, no jedynie ten Budka.W Rudzie pociągnie sporo głosów.

 • rudzianin z bykowiny

  Potwierdzam opinię, że przewodnicząca Rady Miasta Skowronek jest otwarta na problemy rudzian. Sam doświadczyłem tego osobiście. Nie czekałem ani na wizytę u niej, ani na załatwienie sprawy.

  • rudzianin z bykowiny
   2019-08-24 08:09
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Ficek

  Trol nakarmiony?

 • zuza

  Szkoda, że niektórzy nie potrafią życ bez hejtu. Smutne to, Jak widać, na szczęście nie jest ich za dużo. A Pani Skowronek to osoba, która zawsze pomagała i pomaga ludziom, ale się tym nie chwali. Pani Olu, jeszcze raz ja i moi sąsiedzi dziękujemy za pomoc.

 • Kris

  Dokładnie, mnie pani Ola też pomogła w rozwiązaniu mojego problemu, za co jestem bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów i samych życzliwych ludzi w koło.

 • Rudka

  Pani Alessandro mam takie pytanie.Dlaczego przy ulicy Tołstoja w Wirku tam gdzie stoi szkoła podstawowa , gdzie jest masa małych dzieci.Mieszkańcy pobliskich budynków co prawda socjalnych pomieszanie są z ludźmi z marginesu społecznego.z ludźmi po ciężkich wyrokach i ludźmi z żubrem w ręku za każdym razem , kiedy się tam przejdzie.Przeciesz szkoła w pobliżu.Jak to dziła?bo nie rozumiem.Skoro socjalne to patologia kryminalna z dziećmi?.Czy próbujecie resocjalizowac patologię kryminalną przez mieszanie ich z rodzinami z dziećmi?

 • Lukasz

  Z tej list to tylko Monika Rosa jest moim zdaniem godna zaufania!

 • olo

  Popieram

 • Cosik

  Z jednej strony szkoda bo miasto miałoby spokój gdyby się dostała, no właśnie "gdyby" bo i tak nie miała żadnych szans i dlatego taka decyzja. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

 • Jo

  W PO jak zwykle [...]

 • Wyborca

  A ja myślę, że można z tymi listami pogratulować wygranej PiSowi, bo chyba nikt nie wierzy, że któraś z tych rudzianek na listach KO zdobędzie mandat, No chyba, że nasza radna sejmikowa zaś na plecach innych zdobędzie mandat - oby nie.

 • Padre

  Jupi :D. Dobrze wiedziała że z dalekim numerem na liście nie miała szans. Po co jeszcze bardziej się kompromitować. Przy takiej ordynacji wybrczej (głosy idą na partię nie na kandydata) wiadomo że szanse ma pierwsza piątka, reszta to statyści zbierający głosy na partię.

 • MArek

  Myślę że to chyba dobra informacja na dziś.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.