Wiadomości z Rudy Śląskiej

Anioły Wolontariatu 2017 rozdane

 • Dodano: 2017-12-09 09:30, aktualizacja: 2017-12-09 17:04

W Domu Kultury Bielszowice odbyła się kolejna, uroczysta gala wręczenia statuetek Aniołów Wolontariatu, przyznawanych przez Stowarzyszenie Przystanek. W ten niezwykły sposób już od siedmiu lat uhonorowywane są osoby i organizacje, które w ponadprzeciętny sposób i z największym zaangażowaniem, a co warto podkreślić – bezinteresownie – pomagają innym.

Jedną z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów było wideo ze specjalnymi gratulacjami i pozdrowieniami od Jurka Owsiaka:

To niezwykle ważna rzecz, w takim życiu naszym codziennym, dzięki temu możemy sobie pomagać, możemy rozwiązywać bardzo wiele problemów. W związku z tym czujcie się wyróżnieni, ale czujcie się też cząstką niesamowitego bytu wolontariuszy na całym świecie. Bo to nie tylko u was, w Rudzie Śląskiej, ale także na całym świecie ludzie robią niezwykłe rzeczy, ludzie się w ten sposób ze sobą łączą – nawet duchowo – że coś czynią od serca w ten sposób pomagając innym. Gratuluję wszystkim! - mówił Jurek Owsiak

Aniołami Wolontariatu w roku 2017 zostali:

Agnieszka Masztalska – Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Przystanek
Andrzej Widera – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi
Dariusz Sitko – Klub Olimpiad Specjalnych Halembianka Ruda Śląska
Barbara Malik – Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Fauna
Janusz Stecz – Hufiec ZHP w Rudzie Śląskiej imienia Łucji Zawady.
Jerzy Cisek – Polski Związek Niewidomych – koło w Rudzie Śląskiej
Marek Roter – Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych INNI
Daniel Knapik – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”
Grażyna Kołodziej – Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Fauna
Chór „Carmina Silesia”
Elżbieta Wierzbicka – urzędnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Rudzie Śląskiej
Urszula Kubas – Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek Relaks
Justyna Zapotoczny-Pelak i Mariusz Pelak
Teresa Biegun – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej
Danuta Skudlik – Szkoła Podstawowa nr 27 im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej
Adam Skóra – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Przystanek
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej
ks. Tomasz Koryciorz
Ewa Dolibóg
Aleksandra Juraszek - Hufiec ZHP w Rudzie Śląskiej imienia Łucji Zawady
Karolina Sendal – Stowarzyszenie Otwarte Serca
Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Fauna
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej
Firma Ista
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej
Barbara Makselon - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej
Michalina Wyciślik – Stowarzyszenie Chór Mieszany Słowiczek w Rudzie Śląskiej
Władysław Pomieczyński - Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Zdrowe Życie
Natalia Palus – akcja Akademia Przyszłości w Rudzie Śląskiej
Tomasz Bończak - Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Fauna
Andrzej Wołoszczuk – Polski Związek Filatelistów oddział w Rudzie Śląskiej
Marek Trzeja – Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych INNI
Wiesława Weisbrot - Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza
Anna Malina-Jaworska – Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Białe Misie
Michał Mazur - Hufiec ZHP w Rudzie Śląskiej imienia Łucji Zawady
Eugeniusz Gunia – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi
Dagmara Adamska - Hufiec ZHP w Rudzie Śląskiej imienia Łucji Zawady
Małgorzata Matysek – współorganizatorka akcji Aniołki w Piżamkach

Wyróżniono również:
Organizatorów akcji Aniołki w Piżamkach

Specjalny dyplom otrzymał pan Sebastian Brudys z Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew

Podziękowano również wszystkim wolontariuszom Stowarzyszenia Przystanek.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (24)    dodaj komentarz »

 • Magdalena

  Witam, fajna ta nagroda dla tzw Aniołow wolontariatu, ale jak oglądam zdjęcia to czy nie stać organizatorow na bukiety dla pań, stoja takie z tym kiczowatym aniołkiem i podziękowaniem w ramce, a swoja drogą pracują za friko czy razw roku z okazji wręczenia Aniolow nie przydalaby się mala gratyfikacja w postaci finansowej nagrody, chyba zasłużyli na nią przez caly rok.

 • Jojo

  Kolejne wręczenie nagród we własnym gronie.

 • Ula

  Nie jestem z żadnego grona a nagrodę dostałam. Wszystkich ludzi widziałam pierwszy raz na oczy także średnia uwaga. Pozdrawiam serdecznie.

 • Magda

  Absolutnie każdy może zostać zgłoszony lub nawet sam zgłosić się jako kandydat na Anioła Wolontariatu. Wystarczy skontaktować się z organizatorem gali i poprosić o formularz zgłoszeniowy. To dużo prostsze i przyjemniejsze niż narzekanie po wszystkim, polecam.

 • ktoś

  Karma weterynaryjna zaspokaja potrzeby żywieniowe psa czy kota. Karma z marketu niestety nie. Pies, który je karmę weterynaryjną ma gęste futro. Po karmie marketowej nie. W schronisku psy mieszkają w budach.

 • WIREK

  Jest na naszym osiedlu'Kąty Jankowskiego:w Wirku Pani MONIKA która zasługuje na podziękowanie od wielu lat dba o koty Bardzo dziękuję jej za wieloletnie dokarmianie Koty jak ją widzą i z daleka rozpoznają .mieszkańcy tego osiedla wiedzą która to osoba ...

 • AU

  Poproszę o korektę:Władysław Pomieczyński

 • Paka dla psiaka

  Gratulujemy! Co do TOZ Fauna chyba im się sytuacja polepszyla, my zbieramy angażujemy dzieci rodziców a oni na portalu społecznościowym piszą np. ze nie przyjmują karmy z marketów.... No cóż za rok pozbieramy na schroniska z okolicznych miast widocznie w Rudzie Śląskiej zawyżyli standardy.

 • Ewa

  Nie wiem czym kieruje się schronisko TOZ Fauna ale dla mnie to nie jest kwestia podwyższonych standardów. Karmy typu pedigree i inne marketowe nie nadają się do stałego karmienia psów. Te karmy są psim odpowiednikiem fast foodów. Psy, które codziennie jedzą wyłącznie taką karmę częściej chorują, cierpią na otyłość i mają problemy z zębami. Dla schroniska może oznaczać to wzrost kosztów na weterynarza. Karmy tego typu mogą być ewentualnie dodatkiem/smakołykiem np. gdy ktoś gotuje dla swoich psów. Jeżeli ktoś decyduje się na karmienie psów tylko suchą karmą to ona musi być dobrej jakości, z wysoką zawartością naturalnych dla psów składników (mięso, ryby, jajka, warzywa i owoce). Karmy marketowe w większości w składzie posiadają nienaturalne dla psów zboża oraz różne ulepszacze smaku. Cieszę się, że są tacy ludzie jak pan, którzy organizują wsparcie dla schronków. Proszę nie nastawiać się źle do schroniska. Najlepiej dogadać się jakiej formy wsparcia potrzebują. Może zamiast karmy będą to tabletki na odrobaczenie, lekarstwa, koce, legowiska albo obroże i środki na pchły i kleszcze.

 • Tomek

  Skład karm z marketów jest tragiczny ! 4% mięsa ( a właściwie produktów pochodzenia zwierzęcego...) dla drapieżników to tak jak dieta "parówkowa" dla człowieka. Przeżyć się da, ale ile wydasz na późniejsze leczenie ? A teraz pomnóż to przez ilość zwierząt w schronisku... Rachunek jest prosty: karmisz dobrym, zbilansowanym pokarmem to nie wydajesz majątku na weterynarza. Karmisz marketowym pokarmem - licz się z kosztami leczenia.Ps. Nie jestem pracownikiem schroniska, jestem odpowiedzialnym właścicielem czworonoga.

 • Kolega

  Dobry zbilsnsowany pokarm to mozesz sam zrobić psowi. Karma czy z marketu czy z netu lub z sklepu weterynarza jeden syf. Płacisz za reklamę opakowanie pracowników co ja pakują prezesa itp najmniej ważny jest skład. Jedź do hodowli psów gdzie idą zarobki w tysiące a tam właściciele ciągle przy garach i sami gotują. Tak ze twą troską możesz świecić....

 • Tomek

  Komentarz dotyczył karmy dla schroniska, a nie indywidualnych właścicieli psów czy profesjonalnych hodowli...

 • Ewa

  Trzeba wziąć pod uwagę to, że w schronisku są zwierzęta najczęściej schorowane. Przy takiej ilości psów czy kotów bardzo łatwo o choroby, infekcje. Zwierzęta zarażają się od siebie tak jak to robią dzieciaki w przedszkolu. Przyjmując karmę z marketów, często ich stan się jeszcze bardziej pogarsza. Może to źle brzmi patrząc na to z zewnątrz, ale ja rozumiem. To nie złośliwość czy wyrachowanie pracowników schroniska tylko prawdziwa troska o zwierzęta i oszczędność pieniędzy darczyńców, bo taka karma może się po prostu zmarnować. Może lepiej kupić w sklepie zoologicznym? są też prawie w każdym markecie, a nakarmią tych najbiedniejszych w schronisku.

 • Kolega

  Czyli mój domowy pupil może jeść marketowe a na zbiórkę Royal coś tam?? Rozumiem troskę Ale jak ktoś weźmie tego psiaka ze schroniska to też poleci do marketu i da ta tańsza karmę. Poza tym miałem psa z ulicy i na początku jadł zwykly chleb z wodą a pies był wycienczony, miał robaki itp jak to przybleda z ulicy. Sory ale dla mnie to fanaberia, a co do składu pokarmu z marketu, czytam te składy i jakoś dużej różnicy nie widać. Zapomina się ze lepsza marka nie idzie w parze z lepszą jakością płacimy za reklamę opakowanie itp.

 • koleżanka

  Kolego, między Royalem a czymś z marketu to faktycznie różnicy wielkiej w składzie nie ma. Porównaj Royala z Orijenem, Joserą, czy choćby Britem.

 • Kolega

  Koleżanko rozumiem, że wspomagasz TOZ Fauna właśnie tymi karmami które wymieniłaś :)

 • Ewa

  Pieska w domu jest łatwiej obserwować, jeśli dzieje się coś nie tak da się coś innego. Jeśli tych psów jest kilkadziesiąt to już nie jest takie proste. Mój np tego nie tknie, tej weterynaryjnej też nie.

 • Natalia

  Karma z marketów ma zły skład i niestety ale zwierzę może mieć po niej biegunki itp. Lepiej kupić mniej, a karmę z lepszym składem.

 • nina

  ta karma - to jak się nie nadaje to dlaczego jest w sprzedaży.

 • Tomek

  Prawo popytu i podaży... Póki są chętni na kupowanie śmieci to będzie na półkach. To tak jak z jedzeniem dla ludzi... Są sery za 30zl/kg i "produkty seropodobne" za 15 zł/kg. Dlaczego są te drugie? Bo są klienci, którzy to kupują... Lepsze karmy mają w składzie więcej "konkretów" niż wypełniaczy, marketowe - odwrotnie. Żeby pies dostał odpowiednią ilość np. białka / dzień musi marketowej zjeść dwa, trzy razy więcej niż tej z wyższej półki. W efekcie nieświadomy właściciel wydaje średnio dziennie porównywalną kwotę do lepszej karmy, a wypełniacze przelatują przez psa nie zostawiając żadnych korzyści dla organizmu (a ewentualnie spustoszenie w postaci odwapnienia, niedowitaminizowania itp na raku jelita czy żołądka kończąc - przy długotrwałym stosowaniu)

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.