Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Arcydzieła z papieru!

  • Dodano: 2017-10-16 11:30, aktualizacja: 2017-10-16 12:40

Od najprostszych konstrukcji po parowozy, czołgi i okręty! Przez weekend do Rudy Śląskiej zjechali modelarze z całej Polski i niektórych krajów Europy. Wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Modeli Kartonowych. Zaprezentowano łącznie ponad 270 modeli!

- Modele zebrane zostały w szesnastu kategoriach i  przedstawiają różne rzeczy. Są statki, samoloty, czołgi, rozmaite budowle, a nawet wytwory science fiction. W tym roku możemy powiedzieć, że ten konkurs nie jest tylko regionalnym czy ogólnopolskim konkursem, ale międzynarodowym, ponieważ przyjechali do nas modelarze z Litwy i z Czech - zaznaczył Łukasz Fenisz z In-nego Domu Kultury, organizator wydarzenia.

W drugim dniu imprezy na miejscu zorganizowana została też giełda modelarska skierowana do modelarzy, jak i każdego, kto chciał zacząć swoją przygodę z tym hobby.  W jej ramach było można nabyć wycinanki zawierające schematy statków, samochodów, samolotów, pojazdów gąsienicowych, szynowych i wielu innych, modele, których sklejenie zajmie 2 - 3 lata oraz takie, które wymagają poświęcenia im około jednej godziny. Było też można zakupić podstawowe narzędzia i kleje potrzebne do rozpoczęcia sklejania.

Sekcja modelarstwa kartonowego w Rudzie Śląskiej składa się z 3 osób dorosłych i około 15 dzieci uczęszczających na zajęcia do In-nY-ego Domu Kultury oraz szkoły w Kłodnicy - Halembie.

Arcydzieła z papieru!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.