Wiadomości z Rudy Śląskiej

Areszt za rozbój w Rudzie Śląskiej. Sprawca groził ekspedientce atrapą pistoletu

  • Dodano: 2024-05-27 13:00, aktualizacja: 2024-05-27 20:27

Rudzcy policjanci zatrzymali 60-latka podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Mężczyzna, zamiast zapłacić za alkohol i papierosy, które wziął w jednym z rudzkich sklepów,  skierował w stronę ekspedientki pistolet. Przestraszona kobieta nie stawiała oporu i pozwoliła napastnikowi opuścić sklep, po czym szybko zaalarmowała policję.

Groźby wobec ekspedientki

Do incydentu doszło w ubiegłym tygodniu w centrum Rudy Śląskiej, sprawca wszedł do sklepu i próbował opuścić go bez uiszczenia opłaty za alkohol i papierosy. Zamiast zapłacić za towar, zagroził kobiecie pistoletem-atrapą. Ekspedientka zachowała się zgodnie z procedurami bezpieczeństwa - nie stawiając oporu, pozwoliła napastnikowi opuścić sklep, po czym natychmiast powiadomiła policję.  

Dzięki dokładnemu rysopisowi i innym informacjom przekazanym przez świadków, funkcjonariusze kryminalni w ciągu niecałej godziny namierzyli i zatrzymali podejrzanego. Przy okazji okazało się, że sprawca miał już bogatą kartotekę w policyjnych bazach. Mężczyzna został przewieziony na komisariat, gdzie postawiono mu zarzuty.

Tymczasowy areszt dla sprawcy

W piątek 24 maja br. rudzki sąd zdecydował, że 60-latek musi zostać tymczasowo aresztowany do czasu rozprawy. Za rozbój grozi mu kara do 15 lat więzienia, choć możliwe jest, że kwalifikacja czynu ulegnie zmianie w trakcie śledztwa.

Sprawca został zatrzymany tymczasowo aresztowany - informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, asp.szt. Arkadiusz Ciozak.

Policja przypomina o konieczności zachowania spokoju i bezpieczeństwa w podobnych sytuacjach. Ekspedientka wykazała się dużą rozwagą, co pozwoliło na szybkie zatrzymanie sprawcy bez narażania jej zdrowia i życia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Iks

    Bez sensu. Jak można tak sobie popsuć życie przez jedne "zakupy" w Żabce? No chyba, że zrobił to specjalnie... Wtedy to mam sens.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również