Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Areszt za usiłowanie rozboju na obywatelu Czech

  • Dodano: 2017-10-11 06:45, aktualizacja: 2017-10-11 07:02

Na wniosek rudzkich śledczych sąd tymczasowo aresztował dwóch mężczyzn, którzy grożąc bronią palną, usiłowali dokonać rozboju na 40-letnim obywatleu Czech.

Mieszkańcy Podkarpacia chcieli przejąć samochód, który oferował do sprzedaży Czech. Podejrzani odpowiadać będą za usiłowanie rozboju i nielegalne posiadanie broni, za co grozi nawet 12 lat więzienia.

Śledczy z rudzkiej komendy doprowadzili do sądu dwóch mężczyzn, mieszkańców Podkarpacia, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani przez policjantów z autostradówki w Rudzie Śląskiej. Sprawcy grożąc pistoletami, usiłowali wymóc na 40-letnim Czechu podpisanie umowy sprzedaży jego samochodu i potwierdzenia przyjęcia gotówki. Ich misterny plan został pokrzyżowany przez partol z gliwickiego Komisariatu Autostradowego Policji. Mundurowi patrolujący autostradę A4, na wysokości Rudy Śląskiej zauważyli bmw na czeskich numerach, którego kierowca popełnił wykroczenie. Na węźle wireckim zatrzymali go do kontroli, w trakcie której z miejsca pasażera wybiegł mężczyzna, informując policjantów o tym, że kierowca i siedzący z tyłu mężczyzna grozili mu pistoletami. Mundurowi obezwładnili siedzących w samochodzie mężczyzn, a pod siedzeniami znaleźli dwie jednostki broni – palną i gazową. 33-latek i jego 18-letni kolega, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a broń zabezpieczona. Według zeznań właściciela pojazdu, przyjechał on do Katowic, gdzie był umówiony z potencjalnym kupcem, zainteresowanym jego bmw. W trakcie jazdy próbnej, mężczyźni grożąc mu bronią, usiłowali zmusić go, aby podpisał umowę sprzedaży samochodu i potwierdził otrzymanie prawie 50 tys. złotych gotówką. Materiał dowodowy, który zebrali śledczy i prokurator, pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutów nie tylko rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, ale i także posiadania nielegalnej broni. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 18 i 33-latka na okres trzech miesięcy.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/56/56-450375.mp4

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Bykowina KSG.

    Tak sie pisze bez breli

  • Stev

    Brswo Policja Rudzka

  • Stev

    Brawo Rudzkiej Policji

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.