RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bebok ponownie w Rudzie Śląskiej!

  • Dodano: 2017-05-14 11:00, aktualizacja: 2017-05-14 12:05

W niedzielę uczestnicy turystycznego rajdu samochodowego przejechali ulicami Rudy Śląskiej. Impreza pod hasłem "Bebok 2017" stanowi II rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu oraz I rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych. To już druga edycja rajdu w Rudzie Śląskiej.

Rajd organizowany jest przez Automobilklub Mysłowicki. Jego trasa obejmuje teren Rudy Śląskiej i składa się z 2 odcinków o łącznej długości ok. 40 km oraz próby sprawności kierowania pojazdem.

- Rajdy turystyczne to doskonała forma rozrywki, w której chodzi o dokładność przejechania trasy, prawidłowe odpowiedzi na pytania i spostrzegawczość na drodze – mówi autor trasy, rudzianin - Marcin Lutek. – Ponadto uczestnicy będą mieli okazję odkryć miasto z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj i przekonać się, jakie perełki kryją się wśród malowniczych „familoków” – dodaje.

Rajd przebiegał w normalnym ruchu miejskim, a załogi biorące udział w imprezie zobowiązane były do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wbrew nazwie, nie wygrywa załoga, która pierwsza pokaże się na mecie, ale ta, która bezbłędnie przejedzie trasę i po drodze rozwiąże wszystkie przygotowane zadania, bowiem w trakcie imprezy uczestnicy odpowiadali na pytania testowe turystyczno-krajoznawcze oraz pytania z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej.

- Biorę udział w "Beboku" już po raz drugi. Podczas dzisiejszego rajdu sprawdzam się jako pilot. W tym roku zgłosiłam się, ponieważ mam bardzo miłe wspomnienia z poprzedniej edycji i przyda mi się trochę adrenaliny - mówiła pani Małgorzata Morawiec z Katowic. - Bakcylem do jazdy zaraziła mnie moje koleżanka i tak od sześciu lat już należę do katowickiego klubu automobilowego. Liczę dzisiaj na zdrową rywalizację i dobrą zabawę w miłym gronie - dodała.

W tegorocznej edycji rajdu wystartowało 21 zespołów. Każda drużyna musiała składać się przynajmniej z dwóch osób - kierowcy i pilota. Zawodnicy na trasie musieli zmierzyć się z pytaniami związanymi z Rudą Śląska oraz sprawdzić swoje umiejętności m.in. w jeździe po łuku czy slalomie w alko-goglach. O 15.00 zaplanowano finał imprezy przy rudzkim "Pekaroku" gdzie odbędzie się podsumowanie zmagań oraz ognisko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.