Wiadomości z Rudy Śląskiej

Będą 3 nowe parkingi - sprawdź, gdzie!

 • Dodano: 2017-04-11 14:00

Miejsc parkingowych ciągle mało. Miasto przygotowuje się do budowy trzech kolejnych parkingów w naszym mieście. Będą one zlokalizowane w Halembie, Bykowinie i Orzegowie.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego dla 3 parkingów. Pierwszy z nich znajdować się ma w Bykowinie na ulicy Szramka, nieopodal przedszkola. Drugi zlokalizowany ma być przy Szkole Podstawowej nr 6 w Orzegowie, kolejny ma zostać wybudowany przy Gimnazjum nr 9 w Halembie.

Przedmiot zamówienia obejmuje na razie opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego parkingów. Na ich realne wybudowanie będziemy musieli więc poczekać. Już teraz jednak mieszkańcy nie kryją zadowolenia, że coś zostanie zrobione w kwestii braku parkingów w mieście.

Codziennie nowe konkursy z nagrodami Graj

Szkoła Podstawowa nr 6 posiada w sąsiedztwie niewielki parking na kilka aut, z którego korzystają także mieszkańcy pobliskich domów. Przy Gimnazjum nr 9, jak i w całej Halembie, problem braku miejsc do parkowania także doskwiera społeczności. Obecnie rolę parkingu przy szkole pełni szutrowy teren. W Bykowinie zaś parking przyda się w okolicach przedszkola nr 47, gdyż ten istniejący często jest zapełniony przez samochody obsługi placówki oraz mieszkańców wieżowców. Tam parking ma zostać przedłużony wgłąb osiedla wieżowców, co ułatwi znalezienie miejsca, szczególnie w godzinach popołudniowych.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • byk

  w tym roku czy kiedy ??

 • Mieszkaniec

  Na Międzyblokowej 2,4,6 i koło budek to samo. Nie ma już gdzie stawiać aut.

 • AdaśkOo

  Mogli by garaże postawić...

 • pyskula

  Na Energetykow jest duzo gorzej od 15 to juz znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem...gorzej jest niz kolo Gimnazjum zawsze tam sa puste miejsca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.