Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bóg i rap pomógł mu odnaleźć drogę - raper Kolah w Orzegowie

 • Dodano: 2017-03-29 15:30

Kolah, czyli raper Mirosław Kolczyk z Rzeszowa był gościem w ZSO nr 4. Poprzez muzykę pokazywał młodzieży wartości, w jakie dziś wierzy. Życie go nie oszczędzało.

Siedział w więzieniu, znał świat przestępczy, pochodzi z rodziny z problemami. Dzisiaj ma żonę, dwójkę dzieci i ogromną pasję - to muzyka rap i Bóg. Te dwie ostatnie sprawy umiejętnie łączy, jeżdżąc po Polsce i głosząc Ewangelię poprzez muzykę i opowiadanie o swojej przeszłości.

Kocham ludzi. Mówię, że jestem ludziolubem. Cieszę się, że tu jestem. Moją płaszczyzną do komunikacji z młodymi ludźmi jest muzyka rap. To daje świetne pole do działania. Nie pouczam, tylko spotykam się i przekazuję swoje doświadczenia, myśli. Reakcja jest zaskakująca. Czasem młodzież śmieje się razem z nami, ale czasem nawet płacze. Poruszamy trudne kwestie. Ale wzmacniamy też to, co dobre. Mówimy o wartościach - o miłości, o więziach, o dobru. - powiedział nam raper.

Kolah realizuje wśród młodzieży program profilaktyczny walki z uzależnieniami pn. "Antymina".

Chodzi o to, żeby w życiu nie wejść na przysłowiową "minę". Uzależnienia to duży problem. Mogą rozwalić ludziom życie jak ta mina. Mamy wolną wolę, Bóg dał nam tę wspaniałą moc, że to od nas zależy, kim będziemy, co w danej chwili zrobimy. Chcę pokazywać, że niemożliwe nie istnieje. Mam wspaniałą rodzinę, wiarę, jestem tu wśród Was, a przecież mogło mnie już nie być. Warto o tym mówić. Może kogoś to zainspiruje do walki. - mówił dziś w Orzegowie Kolah.

Pomysłodawcą spotkania z takimi nietypowymi artystami już trzeci rok z rzędu jest ksiądz Karol Płonka z Parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie, nauczyciel religii w ZSO nr 4. Szkołę odwiedziły już m.in. grupy Rymcerze i Wyrwani z Niewoli.

Spotkanie wpisuje się w czas szkolnych rekolekcji. Staram się wyszukiwać takie osoby, które mają coś do przekazania. Chętnie odwiedzają oni naszą młodzież. To o wiele lepsze niż spotkanie z największym specjalistą-teoretykiem. Goście opowiadają o tym, jak wyszli z używek, jak poradzili sobie z trudną sytuacją. To dotyczyć może każdego - nie tylko osobę wierzącą, choć akurat artyści, którzy do nas przyjeżdżają, dają także świadectwo wiary. Chcemy mówić językiem młodzieży, przekazywać wiedzę w sposób, który do nich przemawia. Takim sposobem jest muzyka. Widać, że te spotkania realizowane w szkole od trzech lat działają. Coraz więcej osób przychodzi na rozmowy, otwiera się, walczy z problemami. - dodał ks. Karol Płonka.

Próbkę twórczości rapera Kolah posłuchać możecie poniżej;

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Wiara to skarb

  Fajnie, że w dzisiejszych czasach znajdują się ludzie, którym zależy na innych. Oby Pan Bóg poruszał serca słuchajacych, a także inspirował kolejnych fighterów o młode pokolenie :).

 • brodaty

  Bóg słucha rocka!

 • Pepis

  Bóg słucha każdego rodzaju muzyki.

 • brodaty

  Chyba twój. Mój słucha rocka.

 • Anna

  Dajcie sobie w ryj i będzie po sprawie.

 • Majka

  Super sprawa!

 • Magka

  Uczniowie płacili za bilety?

 • słuchacz

  Nie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.