Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bonifikata za użytkowanie wieczyste - pobierz wniosek!

 • Dodano: 2016-01-28 20:00, aktualizacja: 2016-01-28 21:19

Twoje opłaty za użytkowanie gruntu są wysokie? Istnieje możliwość płacenia 25% mniej za użytkowanie wieczyste gruntu w Rudzie Śląskiej. Pobierz wniosek i złóż go w urzędzie.

W ostatnich tygodniach 2015 roku do niektórych mieszkańców dotarła informacja wywieszona na tablicach w klatkach schodowych o możliwości obniżenia swojej opłaty za użytkowanie lub współużytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej należącej do Gminy Ruda Śląska. Opcja ta cały czas jest aktualna. Upewniliśmy się w magistracie. Mieszkańcy mogą zmniejszyć swoją roczną opłatę o 25%.

Aby móc otrzymać zniżkę, trzeba spełnić kilka warunków:

 • mieć w użytkowaniu wieczystym danygrunt przez minimum 3 lata,
 • nie mieć żadnych zaległości w opłatach wobec gminy w okresie ostatnich 3 lat zarówno dotyczących użytkowania wieczystego jak i innych zobowiązań,
 • nie posiadać decyzji wydanej przez Prezydenta Miasta Ruda Śląska o odroczeniu użytkownikowi wieczystemu terminu płatności podatku lub rozłożeniu zapłaty podatku na raty.

Co ważne, nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe danej osoby czy gospodarstwa, co wśród niektórych mieszkańców budziło wątpliwości.

Zniżka nie jest zależna od rodzaju zabudowań gruntu - dotyczy ona zarówno gruntów pod domami jak i na przykład garażami.

Wniosek można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Ruda Śląska bądź w formie elektronicznej do wydruku TUTAJ.

Z wypisanym przez właściciela bądź współwłaścicieli wnioskiem należy udać się do urzędu i złożyć go w Biurze Obsługi Mieszkańców na parterze. Magistrat powiadomi nas listownie o decyzji w naszej sprawie.

Istotny jest fakt, że gdy złożymy wniosek w tym roku i zostanie on pozytywnie rozpatrzony, zniżka będzie nas obowiązywać dopiero od początku roku kolejnego. Należy o tym pamiętać przy uiszczaniu opłaty za rok 2016.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • aaa

  to za rok skorzystam :) Będzie na pizzę i może coś jeszcze :D

 • ZEFEL

  NO TAK, MAŁO TEGO ŻE DOSTALI MIESZKANIA ZA TZW, ZŁOTÓWKĘ , TO TERAZ JESZCZE BONIFIKATA W PODATKU, SUPER,,,!!!

 • olo

  Kto ci naopowiadał [...] o mieszkaniach za złotówkę? Jakim cudem tak ograniczony umysłowo człowiek potrafi obsługiwać komputer?

 • xx

  Podatek a użytkowanie wieczyste to dwie różne sprawy ;)

 • sd

  zawiść, zawiść

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.