Wiadomości z Rudy Śląskiej

Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

 • Dodano: 2023-09-25 14:30

Borys Budka, znany polityk Koalicji Obywatelskiej, został pobity w przydworcowej Galerii Katowickiej. Winą za to zdarzenie obarcza Jarosława Kaczyńskiego, którego oskarża o szerzenie mowy nienawiści.

Ofiara politycznej gry

Do zdarzenia miało dojść 22 września, przed godziną 12:00 na parkingu podziemnym w Galerii Katowickiej, gdy szef koła parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wysiadł ze swojego samochodu. Do Borysa Budki podszedł mężczyzna, który wytrącił mu telefon z ręki, szarpał go, a także obrzucił go wyzwiskami. Poseł niezwłocznie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze katowickiej policji zatrzymali już 49-letniego podejrzanego. Jak podaje onet.pl, mężczyzna spotkał wcześniej Borysa Budkę w sklepie i już wtedy rzucał w jego stronę obelgi, m.in. "Ty Niemcu!".

Politykowi nic się nie stało, napastnik uszkodził wyłącznie jego telefon komórkowy.

Winowajcą Jarosław Kaczyński?

Borys Budka postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat incydentu na swoim X (dawniej Twitter). Stwierdził, że mężczyzna, który go zaatakował, karmiony był nienawiścią czerpaną z wypowiedzi z publicznej telewizji i samego prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

- Człowiek ziejący nienawiścią czerpaną z przekazów Kaczyńskiego i rządowej telewizji zaatakował mnie w centrum Katowic. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Dziękuję za Wasze słowa wsparcia i solidarności. Obiecuję, wygramy – komentuje Budka.

Sprawa wciąż jest badana przez katowicką policję.

Komentarze (13)    dodaj »

 • antypo

  Opozycja oszalała, aż strach żyć w tym kraju. Oto co głoszą przed marszem 1 października ,, Stajemy do walki ze złem, twarzą w twarz, rozliczyć tę władzę, żeby Polska znowu była wolna od kłamstwa, od nienawiści i złodziejstwa."Chcą rozliczać władzę którą demokratycznie wybrała większość Polaków w demokratycznych wyborach .Jeżeli chcecie tak naprawdę uwolnić nasz kraj od kłamstwa , nienawiści i złodziejstwa to rozwiążcie wasze ugrupowanie.Wy jesteście największym zagrożeniem dla tego państwa.

 • Brzęczyszczykiewicz Hieronim

  Bredzisz jak potłuczony. Po jak przegrała wybory to od tego momentu sieje nienawiść. Kto ludzi od współczesnych bolszewików, głupków co za 6tys robią, moherowe berety a to tylko nieliczne przykłady jak PO zwracała się do ludzi. butka prowokator.

  • Brzęczyszczykiewicz Hieronim
   2023-09-26 17:10
  • odpowiedz
 • Kpina + ironia / szydera

  Rudolf: jak to co to ma wspólnego z R-Śl? Na tym parkingu na pewno była niejedna samotna matka... :-)

 • Trewor

  Z ciebie to jakiś półgłówek?

 • MieszkaniecR.Śl.

  Wiadomości z Rudy Śląskiej .Borys Budka zaatakowany w Galerii katowickiej.

 • fred

  Ale jak?Zaatakowany w wyniku czego wytrącono mu telefon z ręki na PARKINGU PPODZIEMNYM ! ? Przecież rozpisywano się ,że ta komórka spadła dwa poziomy niżej.No chyba ,że ten podziemny parking ma kilka pięter.

 • Lelek

  Tak ten podziemny parking ma kilka pięter...

 • olaboga

  ZOSTAŁ POBITY !!? hehehe! Nie trzeba nawet by światło dzienne ujrzało nagranie z monitoringu z miejsca wydarzenia ,choć należy mieć nadzieję ,że takie się pojawi. Bardzo łatwo można domyśleć się jak to było. To ,że ta osoba obraziła posła ,to prawdopodobnie jedyna prawda , z całej tej kryminalnej barwnej opowieści. Na widok tego wyjątkowo prowokującego swymi wypowiedziami, nieprzyjemnego człowieka wielu z nas musiało by się naprawdę ugryźć w język by w podobny sposób go nie potraktować.Pech tego napastnika polegał na tym ,że nie wiedział na kogo trafił .Oczywiście ,że takie obrażanie nie powinno mieć miejsca.Ale gdyby po tym słownym ataku rozeszli się każdy w swoją stronę obaj by zapomnieli o wszystkim .W końcu tego rodzaju obrażanie polityków po obu stronach szczególnie teraz w kampanii przedwyborczej jest na codzień mnóstwo .Tyle,że Borysowi zaświtało w główce , że to się da pięknie wykorzystać .Gdy jego słowny napastnik już się oddalił i wszystko praktycznie by się rozeszło po kościach ten zanim pobiegł i zaczął go nagrywać komórką .Robił to tak nachalnie ,że tamten nie pozwalając mu nagrywać zaczal mu ją wyszarpywać .Wtedy kolejny błysk geniusza, a cóż to szkodzi pomóc napastnikowi troche w tym by ta komórka poleciała piętro czy tam dwa niżej , nie na podłogę , bo może by się nic nie stało.Zawartość i tak była do odzysku ,a nabyć nową komórkę,to żaden większy problem. A tu zaraz napad , pobicie ?jeszcze do tego kogo? posła !! Czy taki Budka wie co teraz grozi temu człowiekowi .Owszem sam sobie narobił kłopotów ,bo gdyby po tych swoich obelgach od razu się stracił ,podejrzewać należy ,że nie było by sprawy .A tak Budka ugrał to co chciał .Poszło w świat ,że ,, karmiony nienawiścią mężczyzna czerpaną z wypowiedzi z publicznej telewizji i samego prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego."dokonał zamachu na zdrowie ,a może życie tak poczciwego parlamentarzysty. Mając na uwadze to ,że nie tak dawno niekarana dotąd studentka za próbę wyrwania pewnej aktywistce tęczowej wartej 15 zł torby z ręki i dostała za to 3 lata więzienia!!! to aż strach pomyśleć co będzie grozić temu mężczyźnie.

 • Olaboga

  No i jest nagranie .Straaaasznie tego Budkę pobił.Tak nawiasem mówiąc czy takie nachalne nagrywanie kogoś bez jego zgody jest zgodne z prawem.Czy chciałbyś ,żeby ktoś Ci przystawił komórkę niemal do czoła i cię nagrywał.

 • antypo

  Winowajcą Jarosław Kaczyński , który szerzy mowę nienawiści Dobre !!PO ,Tusk i jego zaślepieni z nienawiści do Pisu wyznawcy tego nie robią .Koń by się uśmiał .Dziecku na czole wypisać je...ć PIS to nie tylko szerzenie nienawiści ale postradanie rozumu. Już widzę 1 października pokojowy marsz w Warszawie .Wyborcy PO są z hipokryzją za pan brat .Na każdym kroku sączą swój jad i obrażają każdego co myśli inaczej niż oni. Gdyby się przyjrzeć temu przypadkowi w galerii, to jest to typowy przypadek jak z igły robi się widły. Codziennie w kraju takich obelg w stronę jednej czy drugiej opcji politycznej padają miliony. Łatwo wtedy o prowokację i wykorzystanie takich sytuacji do wiadomych celów. Nie zdziwiłbym się jakby Budka w domu po wszystkiemu walił motkiem po tej swojej komórce by udowodnić wszystkim jak mocno został poszkodowany.

 • Helmut

  Zacytuj jedno zdanie siejące nienawiść.

 • Rudolf

  Co to ma wspólnego z Rudą SL?

 • Ruda

  POlityka przed wyborami,jak najdalej i jak najbardziej rozszerzyc ta historie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również