Wiadomości z Rudy Śląskiej

Budżet Obywatelski 2019. Rozpoczęło się głosowanie!

  • Dodano: 2018-09-05 11:45

3 września rozpoczęło się głosowanie mieszkańców na wybrane projekty budżetu obywatelskiego na rok 2019 dla Rudy Śląskiej. Po raz pierwszy głosować można również poprzez specjalną platformę elektroniczną.

Głosowanie nad projektami będzie trwało do 14 września 2018. Głosować mogą pełnoletni mieszkańcy Rudy Śląskiej. Każda osoba spełniająca wymogi będzie mogła zagłosować tylko raz, wskazując nie więcej, niż 1 zadanie o charakterze ogólnomiejskim oraz 1 zadanie o charakterze lokalnym realizowane w dowolnej dzielnicy miasta.

- Osoby zameldowane w naszym mieście mogą skorzystać z platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem www.rudaslaska.budzet-obywatelski.orgpodkreśla Grażyna Janduła-Jonda, sekretarz miasta. – Aby skorzystać z tej możliwości, należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, nazwisko rodowe matki oraz numer telefonu komórkowego, na który głosujący otrzyma SMS-a z kodem umożliwiającym oddanie głosu na platformie – informuje

Głos w formie tradycyjnej będzie można oddać w wyznaczonych punktach po okazaniu dowodu tożsamości i wpisaniu się na listę. Rudzianie, którzy wolą zagłosować w tradycyjny sposób, będą mogli to zrobić w kilkunastu punktach na terenie miasta, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głosowanie internetowe wymaga rejestracji poprzez podanie imienia, nazwiska, nr PESEL, nazwiska rodowego matki oraz nr telefonu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Do realizacji zostaną wybrane zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, jednak nie mniej niż 30. Jeżeli dwa lub więcej zadań poddanych głosowaniu otrzyma tę samą liczbę głosów, o ich kolejności zdecyduje publiczne losowanie.

W 2018 r. na realizację inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczonych zostanie 3 720 000 zł, w tym:

Listę wszystkich projektów znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (3)    dodaj »

  • mieszkaniec

    Ja jednak stawiam na BEZPIECZEŃSTWO - projekt nr 9

  • rudzianin

    Zamiast robić coś dobrego dla ludzi wyrzucane pieniądze NA TO CO nie jest mieszka-nicą potrzebna i miastu

  • Bykowina - zdrój

    Tężnia rządzi!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również