Wiadomości z Rudy Śląskiej

Centralna Ewidencja Pojazdów nadal nie działa prawidłowo

  • Dodano: 2017-12-22 07:00, aktualizacja: 2017-12-22 07:13

Uruchomiona 13 listopada br. nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów nadal nie działa tak, jak powinna. Problemy te w całym kraju wystawiają na próbę cierpliwość mieszkańców, którzy chcą zarejestrować samochód czy motor. Tak jest również w Rudzie Śląskiej.

Nowa Centralna Ewidencja Pojazdów, tzw. CEPiK 2.0, została uruchomiona w związku ze znowelizowaną ustawą Prawo o ruchu drogowym. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim użytkowników systemu (urzędy gmin, stacje kontroli pojazdów). Zmiany w systemie, służącym m. in. procesowi rejestracji pojazdów, mają docelowo zwiększyć zakres informacyjny w Centralnej Ewidencji Pojazdów i pozwolić na uzyskanie wyższej jakości danych, co ma wpłynąć na poziom bezpieczeństwa  ruchu drogowego i bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

Niestety, już w momencie uruchomienia nowego systemu w całym kraju wystąpiły trudności z rejestracją pojazdów.

Fakt, iż temat przycichł, nie oznacza wcale, że problem, który był nagłaśniany w listopadzie, został rozwiązany – mówi Bożena Krzyżak, naczelnik Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Ruda Śląska. – Wczoraj na przykład co najmniej do godziny 9.30 nie udało się u nas zarejestrować ani jednego nowego bądź sprowadzonego z zagranicy pojazdu. Nadal nie można dokonywać zmian w kartach pojazdu, a tym bardziej korekt, ponieważ zakładka nie jest aktywna – dodaje.

Wszelkie nieprawidłowości w systemie są na bieżąco przekazywanie do centrum wsparcia informatycznego Help Desk.

Po wybraniu numeru trzeba czekać w długiej kolejce oczekujących na połączenie. Na dodatek problem nie jest rozwiązywany natychmiast po zgłoszeniu, tylko otrzymuje ono swój numer i nadal czekamy na rozwiązanie – zaznacza Bożena Krzyżak.

W tej sytuacji kończy się cierpliwość nie tylko załatwiających sprawy mieszkańców, ale również usiłujących im pomóc urzędników.

Pracownicy Wydziału Komunikacji w Rudzie Śląskiej próbują każdorazowo kilkakrotnie realizować złożone wnioski, co niejednokrotnie nie przynosi pozytywnego skutku. Te żmudne i czasochłonne działania coraz częściej powodują niezadowolenie naszych bardzo cierpliwych dotąd mieszkańców. Dlatego pragniemy im podziękować i zapewnić, że czynimy wszystko, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe – mówi Bożena Krzyżak.

Więcej informacji o Centralnej Ewidencji Pojazdów na stronie http://www.cepik.gov.pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.