Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chcesz zmienić pracę? A może zdobyć nowe umiejętności? Rusza bezpłatny kurs zawodowy

  • Dodano: 2020-01-14 07:00, aktualizacja: 2020-01-14 07:13

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej rusza bezpłatny kwalifikacyjny kurs przygotowujący do pracy w zawodzie kucharza.

Kurs skierowany jest do wszystkich osób pełnoletnich, które ukończyły minimum gimnazjum lub 8-letnią szkołę podstawową. Nie ma znaczenia, czy osoba jest aktywna zawodowo czy bezrobotna. Nie trzeba być także mieszkańcem Rudy Śląskiej. Spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółów kursu odbędzie się 28 stycznia o godz. 16:00 w budynku CKZ przy ul. Gen. Hallera 6 w dzielnicy Nowy Bytom. Kurs trwa od 28 stycznia do 14 listopada 2020 r.

W sekretariacie CKZ można otrzymać i złożyć wniosek o przyjęcie na wybrany kurs

Taki sam wniosek można również pobrać ze strony internetowej http://ckprsl.pl (w zakładce: Kształcenie / Kwalifikacyjne kursy zawodowe) i odesłać mailem lub pocztą. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Od lat kurs ten cieszy się zainteresowaniem. Bardzo często uczestnikami są osoby, które pracują już w zawodzie, ale brak im wiedzy teoretycznej czy dokumentu potwierdzającego posiadane kwalifikacje. Poza tym zdobyte umiejętności pozwalają na otwarcie własnej działalności gospodarczej – tłumaczy Jan Lomania, dyrektor CKZ. - Zajęcia teoretyczne są wspólne dla wszystkich uczestników, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w dwóch mniejszych grupach. Dzięki temu każdy z uczestników ma możliwość dokładnego poznania i przećwiczenia danego zagadnienia, a nauczyciel może poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu – wyjaśnia.

Praktyka odbywa się w nowoczesnej pracowni, która dzięki funduszom unijnym została wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Nasz warsztat gastronomiczny to najnowocześniejsza pracownia na Śląsku – podkreśla Krzysztof Ratka, kierownik warsztatu gastronomicznego.

Kurs kończy się państwowym egzaminem. CKZ jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, więc jego absolwenci nie muszą zdawać egzaminów w innych ośrodkach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.