Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chebzie na płótnie - plener malarski za nami

 • Dodano: 2017-05-30 09:45

W poniedziałek Zespół Szkół nr 1 w Chebziu zorganizował plener malarski dla szkół. Młodzi artyści uwieczniali architekturę Chebzia, a szczególnie budynek szkoły, który zyskał niedawno nowy wygląd.

To nasz drugi plener malarski. Pierwszy zorganizowaliśmy 2 lata temu na 120-lecie powstania szkoły. Dobrym przyczynkiem do zaproponowania tegorocznego pleneru była rewitalizacja budynku szkoły. Planujemy cykl kolejnych tego typu wydarzeń. Interesuje nas architektura Chebzia. To specyficzna w swoim wyglądzie architektura z przełomu XIX i XX wieku, my jako szkoła chcemy promować to miejsce. Chebzie, mimo że jest dobrym miejscem komunikacyjnym, to nie zawsze jest po drodze mieszkańcom. Poza znanym dworcem ta dzielnica skrywa wiele ciekawych budynków. Takim przykładem jest chociażby budynek naszej szkoły, który niedawno odnowiono. - mówiła nam Joanna Nowak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Udział w plenerze malarskim udział brały szkoły podstawowe i gimnazja. Łącznie 43 uczestników.

Chcieliśmy, aby uczestnikami były osoby od 3 do 103 lat. Niestety tym razem nie udało się pozyskać tylu uczestników. Póki co na zaproszenie odpowiedziały szkoły z całego miasta, ale być może na kolejnych spotkaniach frekwencja znowu będzie większa, jak przed dwoma laty - mówiła dyrektor szkoły w Chebziu.

Uczniowie wybrali sobie miejsca, skąd chcieli malować. Jedni szkicowali widok na szkołę z głównej drogi, inni chcieli uchwycić obraz od strony podwórza. Po naszkicowaniu zarysu obiektu uczestnicy zabrali się za malowanie farbami. Wyszły bardzo ciekawe prace! Nie wszyscy artyści chcieli pokazać rzeczywisty obraz. Niektórzy przedstawili swoją abstrakcyjną wizję budynku szkoły z elementami, których realnie nie zobaczymy.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • kaufhaus dla debili i biedaków

  szkoła dla biednych z kafauzu

  • kaufhaus dla debili i biedaków
   2017-06-17 19:18
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.