Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chłodny początek sierpnia. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [30.07-5.08]

 • Dodano: 2021-07-29 10:45, aktualizacja: 2021-07-29 20:23

Zaczyna się drugi miesiąc wakacji. Synoptycy przewidują, że sierpień przyniesie falę upałów bardziej uciążliwych niż te lipcowe. Jak będzie w najbliższym tygodniu? Zapoznaj się z prognozą pogody na najbliższe kilka dni!

Tygodniowa prognoza pogody [30.07-5.08]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Rudzie Śląskiej

Rozpoczynamy drugi miesiąc wakacji! Czy jego początek będzie upalny czy też czeka nas kilka deszczowych dni? Dzięki naszej prognozie pogody będziesz mógł zaplanować wypoczynek w najbliższym tygodniu. Sprawdź!

Piątek 30 lipca

Piątek będzie gorący, jednak bardzo pochmurny. Termometry wskażą 27 stopni. Możliwe są przelotne opady oraz burze. Tego dnia nie można będzie liczyć na słońce – zachmurzenie sięgnie 76 procent.

Sobota 31 lipca

Początek weekendu przyniesie spore ochłodzenie – temperatura spadnie do zaledwie 23 stopni. Słońce będzie kryło się za chmurami przez praktycznie cały dzień, gdyż zachmurzenie sięgnie 94 procent. Możliwe są również przelotne opady deszczu.

Niedziela 1 sierpnia

Pierwszy dzień sierpnia będzie chłodny i burzowy. Na termometrach zobaczymy zaledwie 21 stopni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami i burzami z piorunami. 

Poniedziałek 2 sierpnia

Początek tygodnia również będzie chłodny i deszczowy. Temperatura utrzyma się na poziomie 21 stopni. Zachmurzenie wyniesie aż 82 procent - oznacza to, że w dalszym ciągu możemy zapomnieć o opalaniu. Synoptycy zapowiadają także przelotne opady.

Wtorek 3 sierpnia

Wtorek przyniesie delikatną poprawę pogody. Temperatura wzrośnie do 24 stopni, a zachmurzenie będzie nieco niższe niż w poniedziałek – będzie raczej przejściowe. Mogą zdarzyć się niewielkie, miejscowe opady deszczu.

Środa 4 sierpnia

W środę temperatura wyniesie 25 stopni, jednak tego dnia zachmurzenie wyniesie aż 92 procent. Synoptycy nie wykluczają opadów.

Czwartek 5 sierpnia

Czwartek będzie chłodny, burzowy i bardzo deszczowy. Temperatura spadnie do 23 stopni, a zachmurzenie wyniesie aż 99 procent. Tego dnia warto zabrać ze sobą parasol – na pewno się przyda!


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • elwer

  Jakie upały,apraca we hucie,elektrowni,na dawnych pwrowozach ,jazda czołgami,itd tam jest ciepło,wy ,za nic nierobicie jenokawały faflocie,za robota sie biercie potym godejcie bajki dobranocka.

 • Zbulwersowana

  Czegos tu nie rozumiem. Artykul pisany 15.07 a komentarze z czerwca i poczatku lipca

 • Redakcja

  Artykuł jest aktualizowany co tydzień. Pozdrawiamy

 • Magma

  Cóś szwankuje ta wasza prognoza. Piątek się kończy a tu ani kropli ani błyskawic.

 • Ula

  Przecież dzisiaj czwartek!

 • Efka

  Jesien czasami jest ładniejsza niz lato i to wlasnie bardziej jesienią ma sie wiecej chceci na aktywnosc fizyczną a nie w wielkie upalý po czym nastepuja burze i duze ochlodzenie. Minus tylko wczesne i chodne wieczory

 • Chłodna mgiełka

  A gdzie w naszym mieście można spotkać kurtyny wodne?

 • Padre

  Na Pogoni jest jedna

 • Mg

  Na Burlochu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.