Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chwile grozy na DTŚ

  • Dodano: 2017-10-11 06:00, aktualizacja: 2017-10-20 10:48

Wtorkowy poranek na DTŚ wyjątkowo doświadczył kilku kierowców na granicy Gliwic i Zabrza. Kierowca Audi A8, wykonując nietypowe i niezgodne z przepisami manewry, o mało nie doprowadził do nieszczęścia.

Sytuacja wydarzyła się przed 6:30 rano. Jak okazało się później w toku czynności operacyjnych, 52-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej jadąc swoim Audi A8 Drogową Trasą Średnicową rozpoczął manewr wyprzedzania, którego nie wykonał prawidłowo w sposób zamierzony i uderzył w jadącego przed nim opla, a następnie w bariery energochłonne. Nie zatrzymał się jednak i zderzył się również z fiatem. W aucie sprawcy „wyskoczył” jednak bieg automatycznej skrzyni. Audi szybko samo zjechało na pobocze i zatrzymało się, pomimo wciśniętego pedału gazu.

Wezwani do zdarzenia funkcjonariusze zastali Audi A8 z „wyjącym” na pełnych obrotach silnikiem. Na miejscu pracowali także strażacy, na rozwój wypadków czekali również kierowcy dwóch poszkodowanych aut. W kabinie mocno poobijanego samochodu siedział mężczyzna, który nie reagował na polecenie otwarcia drzwi. Policjanci zareagowali natychmiast, gdy dostrzegli, że kierowca próbuje odjechać – wybili szybę i wyłączyli silnik.

Kontakt z kierującym był bardzo ograniczony. Policjanci nie wyczuli wprawdzie od niego alkoholu i nie stwierdzili też objawów zapaści cukrzycowej, ale ewidentnie nie był on świadomy tego, co przed chwilą zaszło. Mundurowi znaleźli w jego telefonie kontakt do syna i wykonali połączenie. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa prowadzić auta z uwagi na stan swojego zdrowia – informuje nadkom. Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

To kolejne zdarzenie drogowe na DTŚ w ostatnim czasie. Kilka dni temu, w barierki oddzielające pasy ruchu na granicy Rudy Śląskiej i Świętochłowic wjechał kierowca autobusu. Pojazd wpadł w poślizg.

Komentarze (1)    dodaj »

  • RW

    no i ewidentnie ktoś tu ma za dużo kasy i myśli że może wszystko (nie wiem może to jest były ubek lub coś pokrewnego) , włącznie z tym aby zagrażać życiu innym ludziom, takich należy odseparować od społeczeństwa lub odebrać majątek wtedy nie będzie miał narzędzi (w tym przypadku samochód) do tego aby komuś krzywdę zrobić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.