Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ciągle pada. Ruda Śląska przygotowana?

 • Dodano: 2014-05-16 07:15, aktualizacja: 2014-05-16 07:31
W związku z sytuacja meteorologiczną w południowej Polsce trwają przygotowania do reakcji na ewentualne podtopienia. Sprawdzamy jak sytuacja wygląda w Rudzie Śląskiej.
 
 
Pogoda za oknami nie przypomina wiosny. Zrobiło się zimo, mokro i ponuro. I tak ma być jeszcze przez kilka dni. Wczoraj odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania uczestnicy omówili bieżącą sytuację oraz planowane działania związane z zagrożeniem powodziowym w kraju. Przygotowania czynione są też w Rudzie Ślaskiej.  
 
 
Jak powiedział nam Michał Guzy z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Rudzie Śląskiej rozwożone są worki z piaskiem, sprawdzono też sprawność sprzętu do wypompowywania wody.
 
 
Worki z piaskiem trafiły m.in. na ulicę Radoszowską w Kochłowicach gdzie niejednokrotnie mieszkańcy musieli sobie radzić z wodą. W sumie do tej pory rozwieziono już prawie 1000 worków, tam gdzie najczęściej pojawia się woda. Kolejne są w gotowości.
 
 

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mokry

  Etam pada to pewnie woda potanieje,ta zimna co???.

 • Ala

  może nie na temat , ale w taki deszczowy dzień droga która biegnie przy przedszkolu nr . 7 na ul. Wolności jest nie do przejścia.....samochody widząc dorosłego z maluszkiem nawet nie zwolnią !!! dzieciątko mokre z góry na dół. Co 3 kierowca zwolni , ale reszta nie !! wstyd !! wstyd !! jeszcze raz wstyd !!! drodzy kierowcy !!!

 • as

  Czy ktos wie czy pod wiaduktem w Świętochłowicach da się przejechać? nie stoi tam woda?

 • Tosia

  to teraz Pan Wieczorek pracuje także w Ruda Śląska com.pl ? jestem pod wrażeniem ,to kiedy fuzja?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.