Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czarnek: mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III wrócą do szkoły

  • Dodano: 2021-04-21 09:15

"Mam nadzieję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach wrócą do szkoły" - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji pytany był we wtorek w TVP Info o termin możliwego powrotu najmłodszy uczniów do nauczania stacjonarnego.

- Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma - oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze profesora Horbana - mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III - przynajmniej w wielu regionach - wrócą do szkoły - powiedział Czarnek.


Powtarzanie przez dzieci roku szkolnego?

Pytany, czy ministerstwo rozważa powtarzanie przez dzieci roku szkolnego - bo taki pomysł pojawił się np. we Włoszech - szef resortu edukacji oświadczył, że nie jest to brane pod uwagę.

- Nie ma takiej opcji żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok - zaznaczył minister Czarnek.

Zapowiedział, że będą wprowadzane programy wspomagające, na które przeznaczono już 250 mln zł. 

- Będą to głównie programy wspomagające w zakresie merytorycznym, dodatkowe zajęcia, żeby można było nadrabiać zaległości, które powstają - wyjaśnił.


Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również