Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czego potrzebują w schronisku? Fauna liczy na Was!

 • Dodano: 2017-12-21 18:00

Trwa zimowa zbiórka darów dla zwierząt z rudzkiego schroniska im. św. Franciszka z Asyżu. Podpowiadamy, jakie produkty bardzo się przydadzą, a czego opiekunowie mają już pod dostatkiem.

Rudzkie schronisko przy ulicy Bujoczka w Rudzie cały czas ma otwarte drzwi dla darczyńców. Na szczęście mieszkańcy nie zapominają zimą o czworonogach.

Mieszkańcy chętnie obdarowują nasze zwierzaki w tym okresie - mówi Beata Drzymała-Kubiniok, prezes Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Fauna", prowadzącego Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu. Szczególnie chętnie pomagają nam ci niezamożni. Prosimy jedynie, aby rozsądnie wydawać te pieniążki. Lepiej kupić mniejszą ilość, ale lepszej karmy. Zwierzaki na pewno ucieszą się też z najróżniejszych, dedykowanych im, smakołyków i przekąsek. Chętnie przyjmiemy też zabawki - wylicza kierownik rudzkiego schroniska.

Wsparcie mieszkańców jest bardzo ważne, ponieważ codziennie w miskach mieszkańców schroniska ląduje ponad 150 kg karmy! Ale nie tylko ona jest niezbędna do funkcjonowania placówki.

Bardzo przydadzą nam się wszelkie środki czystości. Zużywamy ich codziennie całe hektolitry - do mycia, czyszczenia i dezynfekcji podłóg, klatek, kontenerów i każdej miski - apeluje pani Drzymała-Kubiniok

Opiekunowie zwracają też uwagę, że przy przygotowywaniu posiłków dla zwierzaków nie używają ani makaronu, ani żadnych kasz, proszą więc, aby akurat tych produktów do schroniska nie przynosić. Dzięki szczodrości ludzi Fauna ma już też pod dostatkiem koców i legowisk.

Codziennie ktoś do nas zagląda z darami, to uczniowie szkół, przedstawiciele parafii, ludzie z całego województwa. Mamy też stałych darczyńców - wszystkim za to wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy - mówi Beata Drzymała-Kubiniok.

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • Wolontariusz

  I

 • Basia

  Wstyd ,że usuwacie komentarze do artykuły .Puplikujecie tylko te które krytykują schronisko.

 • rud

  Jeszcze przydały by się kursy dla psiarzy np. jak prowadzić psa na smyczy i nie blokować długą smyczą całego chodnika lub ścieżki rowerowej. Można by edukować w zakresie sprzątania po pupilach odchodów, czy też celowości wchodzenia z psami np do sklepów. Wiele innych tematów w tym zakresie by się znalazło.

 • QQ

  Jak jest jakaś zbiórka to zawsze coś wrzucę i znowu oddam swoje 1% podatku na Faunę bo przynajmniej te pieniądze zostaną w Rudzie i pomogą NASZYM zwierzakom (nawet budynek dla opiekujących się nimi ludźmi jest pomocą, czego niektórzy nie widzą).Wole dać tu niż gdzieś do Warszawki gdzie ta kasa się rozlezie. BTW, mój kot z Fauny dziękuje za coroczna kartkę z życzeniami świątecznymi w nagrodę za darowiznę :)

 • Basia

  Schronisko Fauna dba o zwierzęta przebywające tam ,które dochodzą do zdrowia i dobrej formy . Dlatego karmi te zwierzęta dobrymi karmami ,a nie pseudokarmami z marketów. Powinniście się cieszyć z takiej opieki nad zwierzętami ,a nie wypisywać głupich komentarzy. Czy ludzie będą zdrowi na samych "chińskich zupach"?Jeśli tak ,to niech tylko to jedzą.

 • Paweł

  Oni wywożą psy do Niemiec!!! Ludzie zastanówcie się na co wydajecie swoje pieniądze!!!

 • lol

  O lol :) I pewnie jeszcze przyjmują psy z Syrii i koty z Egiptu.

 • Bucik

  O tym, że wywożą od lat psy do Niemiec to każdy wie. Wyjezdza na raz po 15 psow. Tylko nie każdy wie po co. Owiane jest to tajemnicą. Nie kpij, bo to prawda. Zresztą wystarczy poszukać w necie co robią Niemcy z psami z Polski. Wtedy przestaniesz kpić.

 • wolontariusz

  Dobrze gadasz, wystarczy spytac czemu p. Kubiniok nie przedlużyła umowy byłemu policjantowi, który robił jako inspektor. Bo wszystko widział i dlatego sie go pozbyto.

 • jelonek

  Za to mają pieniądze na obdzielanie się premiami do wypłat. Po 20% premii co miesiąc dla pracowników biurowych! W[...]ach się poprzewracało i tyle w temacie. Mój 1% w 2018 roku oddam na inne schronisko.

 • hanys

  gupoty fandzolisz

 • jelonek

  Nieprawda? TO NIECH POKAŻĄ SWOJE PASKI Z WYPLAT!!! Wtedy się przekonacie. Skoro są tacy święci, to niech powiedzą publicznie że pewnie są w wysokości 20% dla pracujących powyżej 10 lat w schronisku - czyli dla biura, 10 % dla pracujących poniżej 10 lat. To jest prawie 500 złotych więcej miesięcznie dla pani Kubiniok!!! Pokażcie paski! Bo bierzecie kasę z naszych darowizn i podatków!!!

 • hanys

  juzaś fandzolisz gupoty zowistniku pieroński!

 • pola

  Udowodnij że tak nie jest, a potem wyzywaj.

 • Staszek

  Pojawia się artykuł, w którym organizacja pożytku publicznego dziękuje za pomoc i prosi o konkretne formy wsparcia. No i dobrze, normalny człowiek czyta i dochodzi do wniosku, "o, dobry pomysł następnym razem pieskom kupię jakieś piłeczki i lepszą karmę". A co robi polactwo? Narzeka!

 • kici kici

  Zamiast brać jak leci i przekazywać dla innych schronisk, które mają mniej, to wymyślają. Mogą się zdziwić, przecież ludzie nie lubią jak im się coś narzuca.

 • nina

  Jednego roku otrzymałam 3 podziękowania- Bardzo proszę te pieniążki przeznaczyć na schronisko zamiast na znaczki ,karty itd a jedne podziękowanie zamieścić w WIADOMOŚCIACH RUDZKICH

 • BYŁY darczyńca

  Schronisko w Rudzie prosi o pomoc??? Przecież dostali mnóstwo pieniędzy z 1% podatku, ale zamiast przeznaczyć je na najpotrzebniejsze rzeczy dla tych biednych zwierząt, to sobie za nasze pieniądze planują wybudować nowe ciepłe biuro!!! Był przecież niedawno na ten temat artykuł na ty portalu. To jest skandal! Powinni tam chyba nasłać jakąś kontrolę, która sprawdziłaby, na co wydawane są pieniądze.

 • sonia

  Ty jesteś darczyńca..chyba taki co pieska podrzucił..najlepiej podaj swoje konto ,by tam trafiała kasa ..

 • krzysztof

  co znaczy mnóstwo pieniędzy , proszę podać ile to jest kwotowo. A biuro nie służy tylko to grzania[...]ek ale także będzie służyło Tobie jeśli będziesz miał do załatwienia jakąś sprawę w schronisku. A tak najlepiej niech Ci ludzie tam pracujący przebywają w baraku - taki to tok myślenia co niektórych

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.