Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Członkowie grupy oszukującej seniorów zatrzymani

  • Dodano: 2017-12-05 06:45, aktualizacja: 2017-12-05 06:56

Kryminalni z Rudy Śląskiej, Bytomia i komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn działających w ramach grupy dokonującej oszustw „na policjanta CBŚ”.

Zatrzymani to 23-letni świętochłowiczanin i 27-letni chorzowianin. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, ale śledczy zapowiadają, że sprawa będzie się rozwijać.


Śledczy z Rudy Śląskiej, Bytomia i Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach, pracujący wspólnie nad rozbiciem grupy oszukującej seniorów metodą na „policjanta CBŚ” ustalili dwóch jej członków - mieszkańców Świętochłowic i Chorzowa. Scenariusz działania sprawców zwykle wyglądał następująco: do poszkodowanych dzwonił ich "znajomy", który podając się za policjanta CBŚ, twierdził, że prowadzi akcję z nieuczciwymi bankowcami. Nakłaniał swoich rozmówców do wypłaty z banku wszystkich pieniędzy i przekazania ich mężczyznom, którzy mieli być policjantami działającymi po cywilu.

Mężczyźni zostali namierzeni i zatrzymani przez współpracujących ze sobą policjantów. Obaj mają bogatą przeszłość kryminalną. Na swoim koncie mają już zarzuty za podobne pojedyncze sprawy, jednak teraz mundurowi połączyli siły. Sprawcy jak na razie usłyszeli 6 zarzutów oszustw na szkodę mieszkańców Rudy Śląskiej i Bytomia, jednak śledczy zapowiadają, że udowodnią im więcej tego typu przestępstw. Stróże prawa dążą również do zatrzymania szefa grupy, który brał udział w tym procederze.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/56/56-462753.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.