Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy na skrzyżowaniu ulic Kokota, Bielszowickiej i Powstańców Śląskich pojawi się lustro?

 • Dodano: 2019-08-15 13:00, aktualizacja: 2019-08-19 11:20

Jak mówią mieszkańcy Bielszowic skrzyżowanie ulic Kokota, Bielszowickiej i Powstańców Śląskich jest bardzo niebezpieczne. Nie dość, że w godzinach szczytu w tym rejonie ruch jest duży, to dodatkowo widoczność jest kiepska. Według rudzian, aby zwiększyć bezpieczeństwo, miasto powinno zamontować na skrzyżowaniu lustro drogowe. Urzędnicy są jednak innego zdania.

Moim zdaniem w tym miejscu kiedyś dojdzie do jakiegoś poważnego wypadku. Kierowcy, którzy chcą przejechać z ulicy Bielszowickiej w Powstańców Śląskich, mają bardzo kiepską widoczność. Samochody poruszające się ulicą Kokota od strony Czarnego Lasu widoczne są dopiero kilka metrów przed skrzyżowaniem. Wszyscy wiemy, z jaką prędkością poruszają się samochody ulicą Kokota. Moim zdaniem na skrzyżowaniu powinno zostać zamontowane lustro - pisze pan Kazimierz, mieszkaniec ulicy Bielszowickiej.

Miasto nie przewiduje jednak montażu lustra na skrzyżowaniu ulic Kokota, Bielszowickiej i Powstańców Śląskich.

Kierowcy poruszający ulicą Bielszowicką chcąc bezpiecznie wjechać w ulicę Powstańców Śląskich, mogą ustawić się na pasie środkowym celem oceny sytuacji drogowej, po czym w momencie wystąpienia braku zagrożenia w ruchu drogowym, kontynuować jazdę przecinając pas jezdni ulicy Kokota w kierunku Zabrza - mówi Barbara Mikołajek-Wałach, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Ruda Śląska.

A co Wy myślicie na ten temat? Miasto powinno rozważyć zamontowanie lustra w tym miejscu, czy obecne rozwiązanie jest wystarczające?

Komentarze (15)    dodaj »

 • KARYKATURA11

  TO NIE PIERWSZA DURNA WYPOWIEDZ P. NACZELNIK. POWINNA DAWNO BYC ZDJETA Z TEGO STANOWISKA.

 • Padre

  Trzeba na każdym większym skrzyżowaniu wybudować rondo, a na tych na których się nie zmieści postawić sygnalizację świetlną. Do tego jeszcze przejścia dla pieszych co 20m. Wtedy każdy sobie poradni na drodze. Ale ile jazda z pkt A do B będzie trwała? To już rzecz drugoplanowa

 • ...

  Nie, No przecież po co lustra ... będzie większy stres przy wyjeżdżaniu ....będziemy widzieć ze ktoś się zbliża

 • Cezar

  Niedzieli Kierowcy mają problem

 • Martin

  Najlepszym rozwiązaniem jest budowa ronda jest tam wystarczająco dużo miejsca na taką inwestycję .Poza tym rondo ograniczy prędkość na ul.Kokota i ułatwi życie pieszym .Ustawianie auta na pasie środkowym na tej drodze iest bardzo ryzykownym manewrem

 • Ja

  Tylko rondo

 • wuka

  Yyy, ustawić na pasie środkowym? Czy Pani Naczelnik kiedyś tego próbowała? Bo stając samochodem na pasie środkowym samochodem typu kombi tyłem samochodu blokuje się pas w stronę Czarnego Lasu.

 • Ona

  Niebezpieczna to ulica powstańców !! Opuszczone walące się kamienice, byle jak zaparkowane samochody na lewo i prawo, nie wspomnę o braku miejsca na chodniku by normalnie przejechać wózkiem inwalidzkim, czy wózkiem z dzieckiem !!

 • Krzysztof

  Pan Kazimierz z ul. Bielszowickiej powinien się zastanowić czy to już nie jest ten czas by z godnością pożegnać się z kierownicą. Ludzie, nie przesadzacie? Na każdym skrzyżowaniu, wyjeździe, czy w innym "kłopotliwym" miejscu chcecie lustra albo jakiegoś znaku bo jest niebezpiecznie. Efekt tego jest taki, że przy drogach stoi las niepotrzebnych znaków i innych podobnych urządzeń bo kierowcy nie potrafią wykonać podstawowych manewrów, jak w tym wypadku włączenie się do ruchu. Jeżdżę z Bielszowickiej w Powstańców Śląskich trzy razy w tygodniu (nie w weekendy) i nigdy nie wpadłbym na to, że mogę mieć problem z wyjazdem bo niby kiepsko widać. Co najwyżej muszę odczekać chwilę bo rzeczywiście na Kokota jest duży ruch, ale auta widzę już od Kowaczka, a to na pewno nie jest kilka metrów przed Bielszowicką.

 • Ziga z Wirku

  Pan Kazimierz daje rade, problem w tym że my młodsi za bardzo jesteśmy nerwowi i wiecznie sie śpieszymy ale życzyłbym sobie takiej kondycji w wieku 80 lat.

 • Tyna

  Widocznie jest pan w czepku urodzony bo ja nie mam takiego szczęście zawsze ale to zawsze muszę czekać no chyba że pojadę bardzo bardzo wcześnie albo bardzo późno

 • Krzysztof

  Widocznie tak.

 • Ziga z Wirku

  W tym miejscu piwinno być rondo, jest bezpieczne i nikt by się nie główkował jak przejechać.

 • Padre

  Po co komu lustro (i tak nie pomoże) w tym miejscu. Wszystko w miarę dobrze widać. Trzeba manewry wykonywać sprawnie i szybko, a nie zastanawiać się co zrobić z rękami i nogami

 • Karminadel

  Wydział Dróg i Mostów jest nieomylny, Oni wiedzą najlepiej! A jak nie wiedzą to spotyka się śmieszna komisja m.in. policja, straż miejska itp i obradują jakby chcąc pokazać wnioskodawcy, że nie ma pojęcia o tym co na drodze najlepsze. Dziwne w tym wszystkim jest też wsparcie dla przedsiębiorców kiedy ich interes krzyżuje się z interesem mieszkańców ( mieszkaniec to dno, zero, osobnik gorszego sortu). Taka prawda drodzy rudzianie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również