Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy „Slumsy” w Nowym Bytomiu znikną? Jest taka szansa!

 • Dodano: 2021-05-17 10:15

„Slumsy” w Nowym Bytomiu odstraszają i psują estetykę miasta. Pojawił się jednak pomysł na przekształcenie tego terenu w parking oraz w plac, na którym w przyszłości staną garaże.


Kwestią „slumsów”, które powstały przy ulicy Grochowskiej w Rudzie Śląskiej- Nowym Bytomiu postanowił zająć się radny Roman Kubica, który złożył interpelację w sprawie ich likwidacji. W odpowiedzi przedstawiciele rudzkiego magistratu wyjaśnili, że tzw. „slumsy” powstały w Nowym Bytomiu w związku z likwidacją dzierżawionych i najmowanych ogródków rekreacyjnych i garaży. 

- Dzierżawcy terenu zostali zobligowani do jego uprzątnięcia na podstawie zapisów w umowach na dzierżawę gruntu. Jednak teren został posprzątany tylko częściowo, nie przez wszystkich dzierżawców. Miasto przejęło wyłącznie uporządkowane tereny – czytamy w dokumencie UM w Rudzie Śląskiej.

Miasto wskazuje też, że temat zanieczyszczenia tego obszaru był wielokrotnie dyskutowany, a mieszkańcy wiele razy interweniowali w tej sprawie. W efekcie Wydział Gospodarki Komunalnej doraźnie zlecał jego uporządkowanie. Finalnie działania te nie przyniosły oczekiwanego skutku, a "śmierdzący" problem wciąż nie został rozwiązany.

- Obecnie Miasto w ramach umowy na likwidację tzw. „dzikich wysypisk” usuwa wyłącznie odpady komunalne, co do których nie ustalono sprawcy. Natomiast usuwanie pozostałości altan, garaży oraz obiektów budowlanych z fundamentami należy do aktualnych bądź byłych dzierżawców – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Okazuje się, że pojawił się już pomysł na zaadaptowanie tego terenu na parking, a część gruntu zostanie przeznaczona na budowę garaży. Aby udało się zrealizować tę inwestycję, najpierw trzeba uporządkować przestrzeń.

- Miejsce to ma być ważnym elementem zmian komunikacyjnych w dzielnicy Nowy Bytom. W związku z tym zdecydowano, że nieruchomości pozostaną w zasobie Gminy – wyjaśniają urzędnicy.

Kiedy przedsięwzięcie zostanie zrealizowane? Tego jeszcze nie wiadomo.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • obywatel X

  TE TERENY CZYLI TZW."TOJFLA" TO RAJ DLA ZŁOMIARZY ,BRUDASÓW I MENELI Z POD ZNAKU TORCIDY!!!

 • Rudziol

  Park przy Hallera. W okolicy ruin fontanny, menele mają raj. Dodatkowo doskonałe miejsce do patroszenia lodówek i innych śmieci, co ma związek z nieodległym skupem złomu. Oczywiście to miejscówka gdzie się straż miejska nie zapuszcza, bo się buciki mogą pobrudzić.

 • ANDI

  I NIE ZAPOMNIJCIE DAĆ MIESZKANIA Z MIASTA JAK BY TAM JAKIEŚ NIERÓBKI MIESZKAŁY KONIECZNIE MIESZKANIE ZA DARMO I 500 DO KAPSY MIESIĘCZNIE BO IM SIĘ NALEŻY !!!!!

 • Z Bielszowic

  Parking? Pogięło? Mało jeszcze samochodozy w naszym mieście? Stawianie kolejnych parkingów sprzyjać będzie niekorzystnie na powiększanie się liczby samochodów. Zamiast dbać o zmniejszanie liczby samochodów w aglomeracjach, to ci jeszcze parkingi kolejne stawiać by chcieli. Na opak.

 • #DziedzicRaus

  Akurat parking nie przyczynia się do większej liczby samochodów, a raczej inne decyzje miłościwe nam panującej takie likwidację tramwaju 18 czy autobusu 215 bardzo się przyczyniają. Dziki zachód deweloperki również, powstało tysiące domków na Halembie a czy przybyła choć jedna linia autobusowa, czy zrobili nową drogę? Nie!

 • boluś

  Kubic chyć ty sie lepij za SYF na RUDZIE a baw w Pinokiowe wkryntki ! Lans 'lansem a u sia mosz kupa roboty i tukej cie niy widać ani słychać !

 • What?

  Do you speak polish?

 • boluś

  a NIY baw w Pinokiowe/miało być/ SOM SE YOU POLIŻ !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.