Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy w miejscu po Tesco przy ul. 1 Maja powstanie Castorama?

 • Dodano: 2019-07-30 11:00, aktualizacja: 2019-08-01 09:42

Od dłuższego czasu krążą informacje o planach budowy marketu budowlanego Castorama w miejscu zamykanego sklepu Tesco przy ul. 1 Maja. Zwróciliśmy się w tej sprawie z zapytaniem do firmy obsługującej "sieciówkę".

Supermarket Tesco położony przy ul. 1 Maja 370 był jednym z pierwszych takich sklepów w Rudzie Śląskiej i niewątpliwie na wiele lat stał się zakupowym centrum dla wielu mieszkańców. Z biegiem lat jednak pojawiła się spora konkurencja, więc tak ogromna placówka okazała się ostatecznie nierentowna. 30 maja informowaliśmy, że zarząd Tesco Polska zdecydował o zamknięciu kolejnych czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce - w tym sklepu w Rudzie Ślaskiej.

Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek - mówił Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce.

Zamknięcie supermarketu Tesco przy ulicy 1 Maja budziło i nadal budzi sporo emocji. Sklep będzie otwarty tylko do jutra (31 lipca), ale jego oferta jest już mocno ograniczona, a półki do niedawna wypełnione towarami teraz świecą pustkami.

Sprawdź także: Tesco - największy supermarket w Rudzie Śląskiej powoli odchodzi do lamusa [zdjęcia]

Od dłuższego czasu krążą informacje, że w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Tesco, ma powstać Castorama. W drugiej połowie lipca zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym w tej sprawie. Niestety odpowiedź "sieciówki" nie jest jednoznaczna.

W związku z pytaniem o możliwą inwestycję w Rudzie Śląskiej informujemy, że nasza spółka nie podjęła na ten moment decyzji. Jednakże Castorama w Polsce dynamicznie się rozwija i nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji i potencjalnych inwestycji. Przykładem są niedawno otwarte obiekty w Elblągu oraz Bydgoszczy. Obecnie dysponujemy 78 sklepami na terenie całego kraju i planujemy kolejne otwarcia - mówi Sonia Matlak - Account Manager w firmie Made in PR.

Z oświadczenia niestety nie możemy stuprocentowo stwierdzić, czy firma planuje budowę marketu budowlanego w Rudzie Śląskiej, czy nie. Tego, co tak naprawdę powstanie w miejscu supermarketu Tesco, dowiemy się pewnie w ciągu najbliższych miesięcy.

Czy chcielibyście, aby w Rudzie Śląskiej powstała Castorama?

Zobacz także

Komentarze (61)    dodaj komentarz »

 • czytelnik

  Gdzie?

 • Rudzianka

  Castorama jak najbardziej by się przydała...

 • OnaRŚl

  Jasne ze Castorama by się przydała i chętnie złożę CV, na sklepy z żarciem to już patrzeć nie można w tym mieście

 • GalAnonim

  Ciężko zapytać o to władze miasta? A nie tylko gdybac i gdybac.

 • czytelnik

  pfff a co władze miasta mają do prywatnego sklepu na prywatnej działce? obudź się, to nie PRL

 • Axelmixer

  Proponuję przerobić na mieszkania socjalne ze stołówką i strefą rozrywki dla beneficjentów mopsu. 200 mln rocznie z budżetu idzie na pomoc społeczną (?!) dołożmy kolejne 100 - stać nas.

 • takitam

  Axelmixer obyś nigdy nie musiał korzystać z pomocy społecznej.

 • ipi

  A co to jest castorama,czy to następny sklep z jedzonkiem dla psów.

 • Marek

  Idź udawaj debila wśród rodziny.

 • Mad

  Sklep budowlany

 • Andrew 9

  Castorama jak najbardziej, popieram.

 • Czarny Las

  W Tesco powstanie centrum nocnej jazdy ciągły smród spalin i hałas z niby tłumików już pan M i pani G po cichutku to zaakceptowali .Precz z nocną jazdą policja jest bezsilna a może tak to ma wyglądać?

 • ja

  dokladnie, jezdza jak nienormalmi w srodku nocy i larmuja tymi swoimi szrotami :/ powinni ich surowo karac!

 • Vizu

  Szrotem to mozesz nazwac swoje auto.Zoboczylbys cos tam jezdzi i w jakim stanie,to bys sie tego twojego passata na zyletki oddol bo przy nich tylko do tego sie nadaje.Nie pasuje ze jezdza po miescie to dejcie im jakis budynek,konsek drogi zeby w jednym miejscu za[...]iali,to nie.Jeszcze to wom przeszkadzo.Ludzie jezdzili i bydom jezdzic,i te nocne jazdy nie znikna. Debile waszego pokroju blokuja miejscowki czy ostatnio nawet tory samochodowe,to gdzie maja jezdzic?

 • Gizmo

  Jak ich stac na auto to niech se tor wynajma i se tam jezdza. A nie debile po parkingach w tych szrotach

 • Stary abażur

  A jo by woloł bardzij Ikea, przynajmniej bych tyz tam pojodł np. Hot Dogi przi kupowaniu jakiś [...]ek do dom.

 • Polak

  Pisz po polsku, skoro mieszkasz w Polsce.

 • polowy

  Pewno ci pomyliło,bo tu jest Slask,iwalimy po naszemu,jasne.

 • Ziga z Wirku

  Stary abażur jest u siebie i tak godo.

 • Mieszkaniec RŚ

  Pewnie!!!!! Jedna z lepszych decyzji.Dla mieszkańców RŚ niby to nie udręką wjechać na DTŚ i dojechać do Chorzowa, ale kilometry przekladają się na czas i dodatkowe koszty.Jestem jak najbardziej ZA.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.