Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dni Rudy Śląskiej już w ten weekend!

 • Dodano: 2016-06-01 07:45, aktualizacja: 2016-09-20 12:13
Na najbliższy weekend zaplanowana jest największa impreza miejska – Dni Rudy Śląskiej. W piątek wystąpi Patryk Kumór, Margaret oraz zespół LeomON. Z kolei w sobotę publiczność będzie się bawić z Piotrem Herdziną oraz zespołami: Czadoman, Fajters, Classic, Power Play oraz Weekend. W czasie święta miasta w Rudzie Śląskiej będzie funkcjonowała bezpłatna komunikacja, która będzie dowoziła mieszkańców na miejsce imprezy.
 
 
 
Dni Rudy Śląskiej rozpoczną się w najbliższy piątek /3 czerwca/ o godz. 16.30, jak zwykle na terenach targowych w Wirku /ul. Kupiecka 2a/. Impreza rozpocznie się od programu edukacyjnego dla dzieci, który przedstawi Centrum Uśmiechu. Około godz. 17.45 wystąpi Patryk Kumór, znany także jako „Spectre”. O godz. 19.00 zaprezentują się zwycięzcy rudzkich konkursów wokalnych, natomiast godzinę później wystąpi Margaret. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, o godz. 21.30, wystąpi polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON.
 
 
 
W sobotę /4 czerwca/ na scenie zaprezentują się zespoły i wykonawcy nurtu disco polo i dance. Imprezę rozpocznie o godz. 17.00 koncert zespołu Czadoman, a po nim na scenie królować będzie zespół Fajters. O godz. 18.50 swoją twórczość zaprezentuje Piotr Herdzina. Po znanym rudzianinie wystąpią zespoły Classic i Power Play. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Weekend, znany z wypromowanego w 2012 roku utworu "Ona tańczy dla mnie". Weekend wystąpi ok. 21.50.
 
 
 
Również 4 czerwca odbędzie się parada motocykli i samochodów zabytkowych oraz akcja „MOTOSERCE”. Parada rozpocznie się o godz. 10.30 na ul. Odrodzenia w Wirku. Pojazdy przejadą przez Wirek, Czarny Las, Rudę, Chebzie, do Nowego Bytomia.
Organizator przewiduje, że w paradzie zaprezentuje się około 30 samochodów zabytkowych oraz 100 motocykli – mówi Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej.
Podczas Dni Rudy Śląskiej na terenie miasta będą funkcjonowały bezpłatne autobusy.
Liniami A, B i C będzie można w godzinach popołudniowych i wieczornych dojechać na wireckie targowisko, a po zabawie umożliwią one mieszkańcom powrót do domu – mówi Andrzej Nowak, pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Transportu Zbiorowego. - Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców przejazdy bezpłatnych autobusów będą monitorowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej -  zaznacza.
Przebieg bezpłatnych linii będzie wyglądał następująco:
 
 • Autobus "A" – kierunek Godula - jedzie przez Wirek - Nowy Bytom – Czarny Las - Rudę – Orzegów – Godulę – Chebzie – Nowy Bytom – Wirek.
 • Autobus "B" – kierunek Halemba - pojedzie przez Wirek – Bykowinę – Kochłowice – Halembę i następnie z pętli autobusowej na Halembie będzie wracał drogą powrotną tak jak przyjechał, czyli przez Halembę – Kochłowice – Bykowinę – Wirek.
Autobusy A i B będą rozpoczynać swoje kursy z przystanku o nazwie "Wirek - Kopalnia Pokój", który znajduje się nieopodal wireckiego targowiska.
 • Autobus "C" – kierunek Bielszowice - pojedzie przez Wirek – Bielszowice – Halembę – Wirek. Autobus linii C będzie rozpoczynał swe kursy z przystanku o nazwie „Wirek Kościół” (vis-a-vis stacji paliw BP, która znajduje się na ul.1-go Maja).

Dni Rudy Śląskiej już w ten weekend!

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • kasia

  A może cos kiedys dla ludzi sluchajacych normalnej muzyki?

 • miś

  Wspaniała atmosfera, przyjaźni,uśmiechnięci ludzie, zero spinek i kłótni tylko dobra zabawa polecam wszystkim :)

 • Bykowina

  A czy jest jakiś normalny rozkład jazdy tych autobusów, a nie tylko odjazd z Pzystanku początkowego?

 • qq

  Na Dni Rudy jeszcze ktoś normalny chodzi?Mnie ta impreza kojarzy się z zapijaczonym plebsem z chrzczonym piwem w ręku. 500+ wypłacają wiec niektórzy "rodzice"poszaleją.

 • disco relax

  Piwo jak piwo byleby było zimne.

 • majk

  ale cie to boli i dobrze ma bolec!

 • qq

  nic mnie nie boli a to mnie śmieszy:D

 • M.

  Czas uciec z Rudy na Weekend żeby tego nie widzieć!

 • stach

  Ja bym wolał prosta drogę przed moim blokiem...

 • kaledończyk

  Masakra. Igrzyska dla pijanej hołoty.

 • chachor

  Nie umia sie doczekać ale sie wytańcuja przi disco polo. Rzecz jasno nie o suchym pysku...

 • moczymordka

  Pyrsk! Chchor tyż byda tam pioł i tańcowoł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.