Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony. Przysługuje również po otwarciu żłobka

  • Dodano: 2020-05-19 10:45

Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 14 czerwca. Nadal będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem.

Co ważne, jeżeli np. żłobek zostanie otwarty, ale nie będzie mógł zapewnić opieki wszystkim dzieciom, rodzicom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Prawo do zasiłku będą mieli również ci rodzice, którzy mimo otwarcia placówki nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka.

- W ten sposób dajemy rodzicom wybór i możliwość samodzielnego podjęcia decyzji. Ci, którzy chcą lub muszą wrócić do pracy, będą mogli posłać dziecko do znowu działającej placówki. Rodzice, którzy się na to nie zdecydują, będą mieli prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego - zapewnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 25 maja 2020 r.

Komentarze (2)    dodaj »

  • brak słów

    Bzdury piszecie w ustawie są wymienione tylko dzieci niepełnosprawne tak więc tylko rodzice dzieci niepełnosprawnych maja przedłużony zasiłek a reszta została jak zwykle spuszczona w kanał

  • Ona

    Ale motanie Różne sprzeczne informacje Raz dają raz nie dają Co za fatalny przepływ informacji Jakaś paranoja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również