Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drugi "Bieg Wiewiórki" za nami!

 • Dodano: 2016-03-05 15:15, aktualizacja: 2016-04-11 09:08
Drugi "Bieg Wiewiórki" już za nami! W sobotnie przedpołudnie biegacze  oraz miłośnicy nordic walking z Rudy Śląskiej i okolicznych miast, wystartowali w rekreacyjnym biegu zorganizowanym w halembskich lasach. Nie zabrakło też wielu najmłodszych biegaczy. Tym razem w rudzkim biegu wystartowało jeszcze więcej biegaczy niż poprzednio. 
 
 
 
Trasa "Biegu Wiewiórki”, tak samo jak ostatnio, przebiegła leśnymi ścieżkami, a rozpoczęła się i zakończyła na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 15. Na początku biegu wystartowały dzieci na dystansie jednego kilometra, później dorośli biegacze, którzy mogli wybrać cztery dystense: jedno okrążenie o długości czterech km, dwa, trzy lub cztery okrążenia. 
 
 
 
Główny cel imprezy to promocja miasta, jak również aktywnego wypoczynku społeczeństwa.
 
 
 
Zobaczcie, czy jesteście na zdjęciach!
 
Drugi "Bieg Wiewiórki" za nami!

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • lili

  Kiedy odbywa się Bieg Niepodległości to biorą w nim udział nawet ludzie z poza województwa i takze organizatorom nie przeszkadza ten syf. Szkoda ze dajemy miastu taką wizytówkę.

 • pinokio

  Przepraszam blądi za moich czasów były prace społeczne. A swoją drogą co za irytacja! Czyzby coś wspólnego z tymi pracami?

 • amator

  Koszt organizacji tego biegu pozwala wysprzątać cały las i okolice i nie poprzez prace społeczne. 530 osób x 15 zł ( dzieci 5 zł)daje około 7000 zł x 9 edycji to daje dochód około 63000 zł. Rozumiem że organizatorzy zapłacą za organizację i oczywiście podatki, to myślę że i tak zostanie około 30 000 zł. Chętnie za ta kasę posprzątam z kolegami trasę biegową i las. No chyba że jakiś kolega biegacz organizator nas uświadomi, jak to jest z tą opłatą startową.

 • obserwator

  Rozliczenia raczej się nie doczekamy, ale moim zdaniem to miasto raczej do tego dopłaca. ;) Popatrz ile tam osób pracowało, w sobotę. ;)

 • kat.

  Ile bierze maskotka? Nie mam na myśli wicka.

 • Wodzirej

  Wicek to ulubiona maskotka naszej pani prezydent. Sprawy miasta to dodatek. Balast. Zabawa hej ho.

 • Wiewiór

  Bierze tyle ile królowa daje. Ma całą strategię na to. Taki bytomski cwaniak.

 • pinokio

  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na tych biegach są ludzie z całego naszego regionu czy nie jest wstydem jak ci ludzie oglądaja sterty śmieci które walają się po lesie. Sterty butelek po pijackich libacjach. Pani Prezydent przeciez są w mieście prowadzone prace społeczno uzyteczne czy przed tego typu imprezami nie warto by prowadzić ich w lesie na trasie tych biegów? Bo to naprawdę wstyd zapraszać ludzi do takiego syfu!

 • blądi

  społecznie użyteczne, nieuku

 • pstryk

  zdjęć więcej niż uczestników?

 • biegacz

  Panie pstryk: w zawodach wystartowało 560 zawodników!

 • Wyniki

  534

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.