Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drugiego boiska nie będzie

 • Dodano: 2015-11-10 08:00, aktualizacja: 2016-09-22 12:13
W dzielnicy Ruda rodzice chcą, aby ich pociechy rozwijały się w sporcie, nie "ślęcząc" jedynie przed komputerami i nie szukając innych, często niebezpiecznych atrakcji. Miejsce do fizycznej aktywności zainteresowałoby także starszych mieszkańców.
 
Ale jak tu coś zrobić, skoro nie mamy tutaj nawet boiska? - pytają mieszkańcy ul. Szczęść Boże w Rudzie. - Dzieci nie mają gdzie się pobawić, bo przed domem jest jedynie "kupa kurzu" i droga, a dalej pola. Takie boisko bardzo by się przydało. Jest na nie miejsce - zgodnie twierdzą lokatorzy z domów usytuowanych przy tej ulicy.
 
Pomysł budowy boiska wielofunkcyjnego przy ul. Szczęść Boże zainicjował radny tej dzielnicy, Jacek Jarocki, po rozmowach z mieszkańcami. Zaproponował on w magistracie działkę, której miasto jest właścicielem, na której można by według radnego wykonać inwestycję.
 
O ten pomysł zapytaliśmy więc w urzędzie. Czy boisko dla okolicznych mieszkańców będzie mogło powstać w rejonie ul. Szczęść Boże? Czy uda się zarezerwować środki pieniężne na ten cel?
 
Na chwilę obecną, we wstępnym projekcie budżetu Miasta na rok 2016 budowa boiska w tym rejonie nie została zaplanowana. Dodam, iż w 2014 roku Miasto zbudowało niedaleko tego miejsca boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy – przy Klubie Sportowym „Slavia”. - dowiadujemy się od Adama Nowaka, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Ruda Śląska.
 
Miasto tłumaczy swoją negatywną decyzję nie tylko wybudowaniem nowego boiska przy "Slavii", ale także brakiem "zarządcy" boiska, które miałoby powstać przy ul. Szczęść Boże.
 
Przy realizacji takich obiektów ważną sprawą jest zapewnienie użytkownika, który przejmie na siebie wszystkie obowiązki „gospodarza”, np. utrzymanie właściwego stanu technicznego, nadzór, sprawy porządkowe, regulamin udostępniania. - dodaje Adam Nowak.
 
Inną drogą zdobycia pieniędzy na budowę boiska jest zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego. Jeżeli lokalna społeczność zjednoczy się i wspólnie zawalczy o tę inwestycję w przyszłym roku, ma szansę na stworzenie wokół domów przyjaznego otoczenia.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • pis

  [...][...]a i kamieni kupa nadal aktualne.

 • WFista z LO

  Pan Prezydent Pierończyk kiedyś zbierał podpisy pod boiskiem na HPR-ach. Wie ktoś jak się to skończyło czy ta firma zbudowała obiecane boisko ? Teraz Pan Prezydent może się wykazać jeśli nie zbudowano obiecanego obiektu .

 • Ojgen

  No niech sie wykaże - na rudzie tyle ludzi mieszka, a boiska/orlika nie ma

 • rudzianka

  niech sie podpisza wszyscy mieszkancy Rudy 1,pochodzcie,zachecajcie,stancie pod kosciolem w niedziele,itp,np w sobote pod piekarnia Jakubiec,mieszkam w poblizu boisko nie bedzie obok mnie ale chetnie zaglosuje,trzeba sie wspierac

 • Mieszkanka Goduli

  Ciekawe gdzie zaginął gospodarz naszego nowego boiska przy ul.Solskiego na którym leżą śmieci i potłuczone butelki po alkoholu o bardzo brudnej nawierzchni nie wspomnę ????

 • Mieszkanka Goduli

  Aha czyli mam rozumieć że mam usiąść na ławeczce zamiast iść do pracy i pilnować młodzież przychodzącą z okolicznych bloków Panie urzędniku tak???? To miasto już na sprzątaczki nie stać ???

 • urzednik

  Wy jesteście gospodarzami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.