Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu

  • Dodano: 2019-08-05 08:15, aktualizacja: 2019-08-07 09:14

Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem.

To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną. Dlatego też policjanci z Rudy Śląskiej, realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” wspólnie z mieszkańcami diagnozują i rozwiązują lokalne problemy.

"Dzielnicowy bliżej nas" - program realizowany w Rudzie Śląskiej

„Dzielnicowy bliżej nas” to program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem. Dzielnicowy to funkcjonariusz utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami, które są usytuowane w jego rejonie służbowym. To policjant, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Realizując rządowy program, dzielnicowi z rudzkich komisariatów uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami miasta, w trakcie których przybliżają im założenia policyjnych inicjatyw, podejmowanych działań, przybliżają rolę jaką pełnią na danym terenie, a także przypominają w jaki sposób można się z nimi skontaktować. Pamiętajmy, że kontakt z dzielnicowym możemy nawiązać osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje dotyczące rudzkich dzielnicowych i ich rejonów znajdziemy w mobilnej bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” oraz na stronie internetowej jednostki w zakładce „Informacje - Twój dzielnicowy”. Przypominamy, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • On

    Przeciez oni pomoce prawne robią i roznoszą wezwania. Na nic innego im czasu nie starcza. Bzdury tu piszą

  • Jarosław Rańczuch

    U mnie na pewno nie

  • Ziga z Wirku

    Czyli okazało się że rozwiązania z tego złego PRLu są dobre i nastąpił w ostatnich latach powrót do roli dzielnicowego,czyli osoby która nas zna i wszystko o nas wie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.