RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

 • Dodano: 2016-10-14 13:15, aktualizacja: 2016-10-17 09:07

Przedstawienie z udziałem uczniów i nauczycieli, pasowanie pierwszoklasistów, wspólne świętowanie - tak radośnie przebiegał Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych w Rudzie. Wszystko w klimacie morskich podróży!

Każdy pracownik szkoły i uczeń pokazał się dziś w stroju marynarskim lub chociaż w jego elemencie. Szkoła stała się okrętem, który płynie po morzu edukacji.

Pierwszoklasiści z zespołu szkół mieli swoje pięć minut na scenie. Byli bohaterami pierwszej części przedstawienia o tematyce marynistycznej. Wykonywali oni zadania Posejdona, dzięki którym mogli zostać na pokładzie mianowani na przysłowiowych "majtków". W rzeczywistości oznaczało to, że są gotowi do pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły Ilona Milik w roli kapitana statku mianowała za pomocą srebrnego trójzęba 9 uczniów klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów szkoły.

Zobaczcie, jak pięknie tańczyli do muzyki z filmu "Piraci z Karaibów" w towarzystwie samego Posejdona, w którego rolę wcielił się nauczyciel wychowania fizycznego:

Po uroczystym pasowaniu życzenia oraz upominki wręczył dzieciom Przewodniczący Rady Miasta, Kazimierz Myszur. Składał też życzenia nauczycielom.

W tym pięknym i ważnym dla Was dniu życzę wszystkim nauczycielom - marynarzom, aby dzielnie przeprowadzili swoich "majtków", czyli wspaniałych uczniów przez morze, które pełne jest sztormów i burz. Życzę Wam, aby było jak najspokojniejsze - mówił w obowiązującym dziś w szkole języku Kazimierz Myszur.

Rada Rodziców wręczyła Pani dyrektor prezent z okazji pasowania na uczniów, który jest w szkole już tradycją. To drzewko do zasadzenia w szkolnym ogrodzie przez klasę pierwszą.

Takie drzewko dostaje każda pierwsza klasa. Jest ono symbolem początku jej edukacji i jej rozkwitania. Drzewo rośnie razem z naszymi maluchami. Życzę pierwszoklasistom, aby rośli tak silnie, zdrowo i kwitnąco jak ta roślina - powiedziała dyrektor Ilona Milik.

Uczniowie udali sie do ogrodu, aby zasadzić swoją azalię. Wszyscy pieczałowicie zasypali ją ziemią, a później podlali. Obiecali też, że będą opiekować się drzewkiem. 

W drugiej części przedstawienia swój czynny udział mieli nauczyciele. Zostali wezwani na scenę, aby tym razem to oni wykonywali zadania wyznaczone przez Kapitana Haka, który mógł wypuścić uwięzioną kapitan statku - dyrektor szkoły - dopiero wtedy, gdy zadania były poprawnie zaliczone. Uczniowie z wielką radością oglądali na scenie śpiewających czy odgadujących zagadki nauczycieli.

W radosnych obchodach święta dzieci i pracowników udział wzięła delegacja nauczycieli z Turcji, którzy przyjechali do rudzkiej szkoły w ramach programu ERASMUS.

Wszystkim pracownikom oświaty z Rudy Śląskiej składamy życzenia wszystkiego najlepszego!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Kieres

  Fajnie,że są jeszcze nauczyciele, którym się chce... Brawo!

 • Mama

  Super było! Wspaniali nauczyciele, z powołaniem i poczuciem humoru :)

 • Kiki

  Gimnazja do likwidacji

 • Miki

  Sama się zlikwiduj!

 • aloes69

  Pani Dyrektor nazywa się Ilona Milik prosze porawcie :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.