Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Podchorążego i ślubowania pierwszych klas mundurowych w ZSO im. H.C. Hoovera

  • Dodano: 2017-11-25 11:45

Przy okazji obchodów dnia podchorążego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. H.C. Hoovera odbyły się wczoraj uroczyste ślubowania klas pierwszych, mundurowych.

Po odśpiewaniu hymnu, dyrektor szkoły Józef Sarek przywitał zgromadzonych gości, a następnie zwrócił się do zgromadzonych na sali tymi słowy:

Dzisiejsze obchody przypadają w przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Współczesny świat stawia przed nami nowe wyzwania i każe wciąż na nowo definiować pojęcie patriotyzmu. Aby dobrze wykonywać to zadanie musimy również czerpać wzorce z naszej historii, zarówno bolesnej jak i chwalebnej. Od nas bowiem – nauczycieli, rodziców i rządzących – zależy, jakie wartości przekazujemy młodym ludziom, którzy urodzeni w czasach wolności powinni ją doceniać, szanować i chronić.

Po złożeniu ślubów odbył się również pokaz sprawnościowy, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami walki. Następnie zarówno klasy mundurowe jak i zaproszeni goście oraz rodzice przemaszerowali pod Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. Hlonda, gdzie odbył się apel poległych. Na koniec poczęstowano wszystkich tradycyjną, wojskową grochówką.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz poniższego filmiku, na których zarejestrowany jest wymarsz orszaku w stronę pomnika.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.