Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Talentów z Gruzinką, Japonką czy Włoszką?

 • Dodano: 2017-03-21 15:00, aktualizacja: 2017-03-21 16:28

Reprezentanci 9 krajów całego świata wzięli udział w corocznym Dniu Talentów w Szkole Podstawowej nr 20. Dzieci mogły poznać kulturę m.in. Włoch, Ukrainy czy dalekiej Japonii i Korei Południowej.

Tradycja ta w kochłowickiej szkole zapoczątkowana została wiele lat temu. W tym roku przybrała inną formułę. 

Pierwszy Dzień Talentów zorganizowaliśmy w domu kultury, w formie dużego koncertu, podczas którego dzieci i ich rodzice chwalili się swoimi umiejętnościami, na przykład grą na instrumentach, śpiewem. W roku ubiegłym dzieci poznawały różne talenty podczas warsztatów odbywających się w szkole. Mogli tańczyć, grać, a nawet robić fryzury. Dziś do szkoły zawitali specjalni goście, którzy pozwolili poznać dzieciom niezgłębione obszary wiedzy. Ci goście to zagraniczni studenci i doktoranci Uniwersytetu Śląskiego, z którym szkoła prężnie współpracuje od początku roku szkolnego.- mówi nam dyrektor Katarzyna Szuba.

Do SP 20 przyjechały osoby z takich krajów jak Rosja, Brazylia, Gruzja, Macedonia, Kirgistan, Korea Południowa, Japonia, Ukraina, Białoruś.

Goście pięknie mówią po polsku. Dzieci są zachwycone przygotowanymi przez nich zajęciami. Podczas warsztatów uczyły się regionalnych tańców, słów w obcych językach, śpiewały piosenki popularne w tamtych krajach, poznawały modne zabawy i gry, a nawet składały żurawie techniką origami i uczyły się jeść pałeczkami! - mówi Beata Owcarz, nauczyciel w SP 20.

Tego typu zajęcia to niejednokrotnie lepsza lekcja niż ta spędzona nad książką. Najmłodsi, poznając świat, poszerzają swoje horyzonty, uczą się tolerancji, współpracy, a także rozwijają niepoznane dotąd umiejętności.

Mottem naszej szkoły są słowa Howarda Gardnera "Każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności odkryć, wspierać i rozwijać”. Idąc tym tropem, stwarzamy uczniom różne możliwości rozwoju. Takie spotkanie rozwinęło w nich kompetencje społeczne, ale także językowe. Ten dzień jest najlepszym przykładem na to, że między ludźmi nie ma barier, jeżeli sami ich sobie nie tworzą - powiedziała dyrektor Katarzyna Szuba.

Po warsztatach dokonano uroczystej prezentacji poznanych umiejętności. Uczniowie przed społecznością szkolną pokazywali, czego nauczyli się na zajęciach z zagranicznymi kolegami. Zobaczcie zdjęcia z warsztatów i końcowych pokazów!

My za udział w Dniu Talentów także otrzymaliśmy piękne podziękowanie i polski akcent w postaci kubka, za co dziękujemy organizatorom!

Dzień Talentów z Gruzinką, Japonką czy Włoszką?

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • K.Szuba Dyrektor Szkoly

  Serdecznie dziękujemy portalowi rudaslaska.com i wszystkim,ktorzy przyczynili sie do organizacji naszego Dnia Talentów!

  • K.Szuba Dyrektor Szkoly
   2017-03-21 22:22
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • pracownik marcowy

  To nie jest portal rudaslaska.com. Przykre, że dyrektor szkoły tego nie wie, nawet na dyplomie jest błąd...

 • magma

  A jaki?

 • no tak błąd

  Zawsze było: rudaslaska.com.pl

 • pracownik marcowy

  Ręce opadają...

 • dbaj o język

  Dzieci mogły a nie mogli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.