Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziki Zachód w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2018-09-08 21:15

W piątkowe popołudnie Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych po raz siódmy zaprosił do zabawy z harcerzami. Było radośnie!

Gra terenowa w poszukiwaniu gangu "El Guapo", przedstawienie, tor przeszkód i grill — to tylko niektóre atrakcje, które czekały na podopiecznych Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie. Na terenie placówki odbył się już siódmy „Wieczór Harcerski”, który zgromadził dzieci oraz ich rodziny.

- Dzień ten wpisał się na stałe w nasz kalendarz. Wieczór Harcerski organizujemy po raz siódmy. Za każdym razem jest wspaniale. W tym roku tematem przewodnim jest "Dziki Zachód". Zabawy w ośrodku organizowane przez harcerzy uczą dzieci odpowiedzialności i działania w grupie, ale przede wszystkim sprawiają im dużo radości. Płonie ognisko, które również tworzy klimat — mówił Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego.

Moc atrakcji zapewnili dzieciakom harcerze, którzy zadbali o różne zabawy. Nie zabrakło także gier, grillowania oraz wielkiego ogniska, które wprowadziło w harcerski klimat.

- Ten dzień to także możliwość spędzenia czasu razem, z opiekunami i rodzinami, nauka wartości. Oprócz integracji środowiska osób niepełnosprawnych dzieci i rodzice doświadczają tu wspólnoty, braterstwa, współdziałania, ale też budzą w sobie harcerskiego ducha — mówił Arkadiusz Staisz.

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej istnieje od 1990 roku. Mieści się w dzielnicy Bykowina, przy ul. Wita Stwosza 1. Jest to placówka wsparcia dziennego o charakterze specjalistycznym, czynna od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 6.30 do 18.00 a w piątki 6.30-16.30. Placówka wspomaga rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne w zakresie realizacji programu psychokorekcyjnego, psychoprofilaktycznego – w tym terapii rehabilitacyjnej, muzykoterapii, terapii zajęciowej, psychologicznej czy logopedycznej.

Dziki Zachód w Rudzie Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również