Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzisiaj w całym kraju policjanci przeprowadzają działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

 • Dodano: 2020-01-07 07:45, aktualizacja: 2020-01-07 08:08

Dzisiaj (7 stycznia br.) w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej "kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.


Źródło: KMP Świętochłowice

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Soffikles

  Nie ostrzegac idiotow jezdzacych po 100 km/h w miescie. Po co media gadaja gdzie patrol gdzie video kiedy akcja? Jest akcja to ostrożnie na drugi dzień robta co chceta. Zaskoczenie kontrola - kara- to wtedy sie myslenie załączy

 • Kieres

  Takie kontrole powinny być znacznie częściej, tylko nie widzę sensu w ich zapowiadaniu. To samo z fotoradarami. Jeżdżę po wielu krajach Europy, fotoradary są wszędzie ale nigdzie nie spotkałem się ze znakami informującymi o ich ustawieniu. To tylko powoduje wzrost zagrożenia i uczy cwaniactwa a nie bezpiecznej jazdy, bo kierowcy gwałtownie hamują za takim znakiem, by zaraz po minięciu radaru gwałtownie przyspieszyć.

 • andreashttps://rudaslaska.com.

  Taki pomiar szybkości powinie być na ul.Górnośląskiej Tunkla ale w godzinach szczytu czyli rano .

  • andreashttps://rudaslaska.com.
   2020-01-07 08:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mieszkanka

  Jedynie gdzie to przy szkołach czy szpitalach. Nie na prostej drodze, gdzie jest ino kosciol, a po drugiej stronie pola. Walnij się czymś lepiej zamiast pisać głupoty.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.