Wiadomości z Rudy Śląskiej

Europejski Tydzień małych i średnich przedsiębiorstw

  • Dodano: 2009-04-26 20:37

Pierwszy Europejski Tydzień poświęcony MŚP, który odbędzie się 6-14 maja 2009 r., ma za zadanie promować ducha przedsiębiorczości w Europie i informować przedsiębiorców o wsparciu dostępnym na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym. Dzięki niemu MŚP będą mogły skorzystać z informacji, porad, pomocy i pomysłów, które umożliwią im rozwinięcie działalności.


Różnego typu wydarzenia zorganizowane w trakcie całego roku 2009 będą miały na celu informowanie, wspieranie oraz zgromadzenie doświadczonych i potencjalnych przedsiębiorców, jak również pomoc w znajdowaniu nowych pomysłów oraz udostępnienie informacji i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wsparcia.

Europejski Tydzień MŚP zaoferuje małym i średnim przedsiębiorstwom pomoc umożliwiającą im osiągnięcie pełnego potencjału. Będzie jednocześnie okazją do zmotywowania potencjalnych przedsiębiorców do "przekroczenia progu" i skonkretyzowania swoich ambicji.

Głównym koordynatorem Europejskiego Tygodnia MŚP jest Dyrekcja Generalna ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu Komisji Europejskiej, jednak większość wydarzeń i działań, które odbędą się w ramach tego Tygodnia, zostanie zorganizowana w krajach uczestniczących przez przedsiębiorstwa, organizacje wspomagające, władze lokalne i regionalne itp. Tydzień MŚP jest częścią działań, które wdrażają w życie "Small Business Act", pierwsze całościowe ramy polityczne dla MŚP Unii Europejskiej i jej Państw Członkowskich.

Tydzień MŚP ma na celu:

- Informować: dostarczyć i rozpowszechnić informacje dotyczące pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw stworzonej przez UE i władze krajowe.

- Pomagać: stworzyć partnerstwo na linii UE-MŚP, symbol silniejszej Europy złożonej z bardziej konkurencyjnych MŚP, a także służącej wsparciem i fachową poradą.

- Motywować: zachęcić istniejące MŚP do poszerzenia swych perspektyw rozwoju i rozwinięcia zakresu ich działalności.

- Dzielić: lansować pomysły i umożliwiać wymianę doświadczeń między przedsiębiorcami.

- Zachęcać: przekonać młodych ludzi, że duch przedsiębiorczości jest jedną z form zrobienia ciekawej kariery zawodowej.


Więcej informacji


Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również