Wiadomości z Rudy Śląskiej

[FILM] Kolizja przy przejeździe kolejowym w Wirku. Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa

 • Dodano: 2022-01-14 10:00, aktualizacja: 2022-01-14 12:14

Wczoraj doszło do groźnej kolizji przy przejeździe kolejowym w dzielnicy Wirek. Sprawca kolizji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Jaki mandat grozi za takie wykroczenie?

Groźne zderzenie przy przejeździe kolejowym w Wirku.  

W czwartek 13 stycznia po godzinie 14:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i 1 Maja przy przejeździe kolejowym w dzielnicy Wirek. Kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris wyjeżdżając z ulicy Wyzwolenia doprowadziła do kolizji z poprawnie jadącym pojazdem.

– Kierująca Toyotą Yaris nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Fiatem Pandą – poinformował asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

W wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. 

Całe zajście zarejestrowały kamery Business Control MONITORING

Nowy taryfikator mandatów w 2022 roku

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku nowym taryfikatorem mandatów ich kwoty został znacznie podwyższone. Jak informuje oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej, w przypadku kolizji kwota mandatu to minimum 1000 złotych i jest uzależniona od popełnionego wykroczenia. Za spowodowanie kolizji przez nieustąpienie pierwszeństwa osoba kierująca może dostać mandat o łącznej kwocie 1250 złotych.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • kursantka

  zabrać prawko na 5 lat, 20 tyś mandat i badania psychologiczne co pół roku

 • Bb

  Ciekawe czy sama byś przeszła takie badania

 • Synek Bymbynek

  Wyjazd od strony Wyzwolenia jest dla cierpliwych, pomogło by małe rondo, ograniczyło by prędkość najazdu na przejazd kolejowy i usprawniło by czekanie na wjazd i wyjazd do Kochło.

 • U1bator

  Ja i co jeszcze, może wiadukt kolejowy żeby nie czekać na przejazd pociągu

 • kierowca

  Uważam, że zmylił ją kierowca „dostawczaka”. Myślała, że chce ją przepuścić. Gdyby kierowca samochodu dostawczego do skrętu stanął prawidłowo, nie było by tej stłuczki. Oczywiście, że to nie jest usprawiedliwienie. Często widzę na drogach bezmyślność uprzejmych kierowców, którzy bez oceny sytuacji, mając pierwszeństwo wykonują „uprzejme” manewry. Kierowcy dostawczaka również należał się mandat.

 • świszczący cap

  Powiem więcej, mandat należy się także obsłudze rogatki oraz tym, którzy malowali pasy na jezdni. Ba, dodatkowymi mandatami ukarałbym: projektanta drogi, wykonawcę nawierzchni, elektryków podłączających prąd do oświetlenie ulicznego i Pana STOP-ka przy szkole zaraz za tym skrzyżowaniem. No i może pierwszego w zasięgu wzroku kierowcę autobusem... tak dla przykładu, a co!

 • kierowca

  kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa ????????a podobno kobiety tak ostrożnie jeżdżą ,,,,,,,jak siedzą na fotelu kierowcy

 • n4u

  jak można tam komuś wymusić - widoczność bardzo dobra ...Za to w tych wszystkich uliczkach typu bielszowice / zaborze postawiali płotów i wyjeżdżasz na zasadzie loterii

 • Pinpek

  Kierowca dostawczaka dał znak ręką, żeby wyjeżdżał, to wyjechał. Matki teresy bez wyobraźni. Niestety jeżeli ktoś cię przepuszcza, to nie zwalnia cię z odpowiedzialności. Jest to idealne skrzyżowanie do takiej stłuczki. To samo dzieje się w przeciwnym kierunku. Na jednym pasie ktoś się zatrzymuje, żeby skręcającego w lewo przepuścić, a na drugim pasie auto i zonk.

 • U1bator

  Kierowca dostawczaka dał znak że przepuszcza. Ale to trzeba sie ruszać i depnąć w ten prawy [...], a nie zastanawiać sie co ja mam zrobić i szukać jedynki. Pani zanim wykonała procedurę startową to już panda nadjechała i bummm...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.