Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gang Olsena - dwa koncerty już wkrótce!

 • Dodano: 2020-10-07 05:30, aktualizacja: 2020-10-07 06:30

16 października 2020 /piątek/ godz. 18.00 - Gang Olsena - koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia zespołu - retransmisja on-line.

27 listopada 2020 /piątek/ godz. 18.00 - Gang Olsena acoustic trio - koncert 

Koncerty zespołu Gang Olsena odbywają się w ramach Programu Profilaktycznego “Muzyka = Trzeźwość”.

Grupa GANG OLSENA znana jest od wielu lat i od dawna przyciąga rzesze fanów na swoje koncerty. Dla nich też (i nie tylko) przygotowaliśmy niespodziankę, a będzie nią internetowa retransmisja koncertu, który odbył się z okazji 25-lecia istnienia zespołu. 

Koncert zespołu Gang Olsena planowany był w sierpniu 2020 roku w ogrodzie MCK. Niestety z przyczyn niezależnych od MCK, koncert nie odbył się. W ramach rekompensaty zespół postanowił udostępnić nagranie koncertu jubileuszowego z okazji 25-lecia istnienia zespołu, który zostanie zaprezentowany na kanale YouTube MCK w weekend 16-18 października 2020 r. w ramach Programu Profilaktycznego “Muzyka = Trzeźwość”.

Link do koncertu aktywny będzie od piątku 16 października od godz. 18.00 do niedzieli 18 października do północy.

A już 27 listopada zapraszamy do MCK na muzyczne spotkanie z Gangiem Olsena na żywo. Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie MCK. Uwaga! Liczba wejściówek ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!


Gang Olsena – polski rhythmandbluesowy zespół muzyczny.

Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej w Klubie "Pulsar", w miejscu prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i "założenia programowe" Gangu: bawić siebie i publiczność! 

Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues'a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego.

Oficjalnie Gang Olsena zadebiutował, zdobywając pierwsze miejsce na "Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych" w Chojnowie. W następnych latach zespół występował m.in. na festiwalach "Rawa Blues" w Katowicach, w Jarocinie, na koncercie "Rock Noc" w Opolu oraz "Przystanku Woodstock" organizowanym przez Jurka Owsiaka.

Emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie już od ponad 30 lat. Wśród przebojów grupy wymienić można między innym takie utwory jaki: „Białe myszy, dzikie koty”, „Jak tu nie wypić”, „ Martwe neony mojego miasta” , „Czuła jest noc” czy „Kilka chwil”.

Więcej - oficjalna strona zespołu: www.gangolsena.com.pl


O projekcie "Muzyka - Trzeźwość":

Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!

Głównym celem jest zatem uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, promocja wolnego od alkoholu spędzania wolnego czasu oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego.

Program "Muzyka - Trzeźwość" zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Promocję aktywnego spędzania czasu wolnego bez alkoholu. W ramach projektu zaplanowano realizację kilku koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin - zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. W ramach koncertów organizowane będą także spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

Gang Olsena - dwa koncerty już wkrótce!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • dobry komuch pisowski

  to już wolę się napić, niż ich słuchać

  • dobry komuch pisowski
   2020-09-24 09:22
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.