Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gang Olsena on-line - w ramach Programu Profilaktycznego "Kulturalna Ruda - bez używek"

  • Dodano: 2021-11-25 11:00, aktualizacja: 2021-11-25 12:34

27 listopada 2021 (sobota) godz. 18.00 - Gang Olsena on-line - w ramach Programu Profilaktycznego "Kulturalna Ruda - bez używek" w MCK

Transmisja on-line - wstęp bezpłatny

W programie koncert zespołu Gang Olsena, który odbył się na festiwalu muzycznym "Przystanek Woodstock" organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2007 roku. Transmisja odbędzie się w ramach Programu Profilaktycznego "Kulturalna Ruda - bez używek". Projekt dofinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Uwaga! Link do koncertu aktywny będzie na kanale YouTube "MCK Ruda Śląska" od soboty 27 listopada od godz. 18.00 do niedzieli 28 listopada do północy. 

Link do transmisji

 TUTAJ

Materiał video z zasobów archiwalnych zespołu Gang Olsena.


O projekcie "Kulturalna Ruda - bez używek"

Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!

Głównym celem jest zatem uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, promocja wolnego od alkoholu spędzania wolnego czasu oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego.

Program "Kulturalna Ruda - bez używek" zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Promocję aktywnego spędzania czasu wolnego bez alkoholu. W ramach projektu zaplanowano realizację koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin - m.in. zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. W ramach koncertów organizowane będą także spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

Gang Olsena on-line - w ramach Programu Profilaktycznego

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wish

    Krąży legenda o tym, że podobno kiedyś był koncert w MCK kogoś kto nie był: Universe, Gangiem Olsena i Grzegorzem Poloczkiem.

  • Lord

    Z 2007 roku, świeży materiał, brawo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.